Az NKFI Alapból meghirdetett „KKV Fókuszterületi Innovációs Program” című, 2024-1.1.1-KKV_FÓKUSZ kódszámú pályázati felhívás kitöltő programja elérhető a www.palyazat.gov.hu oldal „Pályázati e-ügyintézés” felületén.
A Nemzeti Kutatási Kiválósági Program (NKKP) 2024. évi felhívásaira beérkezett pályázatok értékelése nemzetközi bírálók közreműködésével folyamatban van. Ezt követően kerülnek a pályamunkák a Kutatási Kiválósági Tanács elé, amely javaslatot tesz a támogatandó projektekre a kormány által kijelölt szerv vezetője, azaz az NKFI Hivatal elnöke számára.
A 2024-1.1.1-KKV_FÓKUSZ pályázati felhívásra a beadási határidőig 182 db szakmai vélemény iránti kérelem érkezett be. Az NKFI Hivatal elnökének döntése alapján az NKFI Hivatal 89 db kérelem számára állít ki támogató szakmai véleményt.
Repülőgépek fejlesztését segíti az eCon Engineering Kft. az ipari szimulációk specialistájaként. A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap támogatásával kidolgozott Virtuális Légcsavar Modell minőségi ugrást hozhat a repülőgépiparban: a mesterséges intelligencia alkalmazása nem csupán pontosabbá és költséghatékonyabbá teszi, de radikálisan fel is gyorsítja a szerkezetanalízist, a gyártás során szükséges aerodinamikai számítások és tesztek elvégzését.
Unokáink sem fogják látni – jósolta borúsan a hajdanvolt városvédő tévéműsor. Mi magunk sem fogjuk látni – ez pedig már egy mai soproni kisvállalkozás szlogenje lehetne. Ám ez most kivételesen jó hír: az általuk gyártott, biológiailag lebomló fóliából készült csomagolóanyagok, műanyag zacskók ugyanis kevesebb, mint két hónap alatt „eltűnnek”, ha megfelelően komposztálják őket. A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból támogatott fejlesztés sokat tesz a kereskedelemben használatos műanyag zacskók generációváltásáért, a csomagolóanyagok okozta környezetszennyezés csökkentéséért.
A Caadex Kft. által kifejlesztett új generációs állványrendszer jelenleg egyedülálló a piacon. Nem csupán stabilabb és biztonságosabb más megoldásoknál, de intelligens szenzorai révén képes jelezni, ha az állvány nem megfelelően lett összeállítva, vagy ha a szerkezet karbantartást, felülvizsgálatot igényel. Az „okosállvány” a hagyományos megoldásoknál sokkal biztonságosabb munkakörnyezetet teremt az építőiparban, ráadásul a költségei sem magasabbak számottevően.
Az Európai Unió 2021–2027 között zajló Horizont Európa kutatási és innovációs keretprogramjának égisze alatt számos pályázati lehetőség válik elérhetővé az egyéni kutatói kiválóság, az áttörést hozó innovációk és a jelentős társadalmi kihívások kezelését célzó nemzetközi konzorciumok által megvalósított kutatási és innovációs projektek támogatására. A 95,5 milliárd euró költségvetéssel gazdálkodó program megvalósítása során előtérbe kerül az elnyert támogatások közvetlenül érzékelhető társadalmi vagy gazdasági hasznosságának követelménye, továbbá a zöld és digitális átmenet előmozdítása.
Az Európai Unió Tanácsának magyar elnöksége alatt a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal szervezésében három nagy presztízsű kutatási-innovációs konferencia kerül megrendezésre az Európai Bizottság támogatásával.
2024. október 15-én került megrendezésre a Kooperatív Doktori Program (KDP) első konferenciája a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen. Az eseményt a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM), valamint a Doktoranduszok Országos Szövetsége (DOSZ) szervezte együttműködésben a Nemzeti Innovációs Ügynökséggel és a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatallal (NKFIH). A rendezvény egyedülálló lehetőséget nyújtott arra, hogy az ösztöndíjas doktoranduszok, egyetemi partnerek, vállalatok, a KIM, valamint az NKFIH képviselői összegyűljenek és megosszák tapasztalataikat, eredményeiket.
Az EU Funding & Tenders portálján továbbra is elérhető az I3 eszköz Strand 2b felhívása, a pályázatok benyújtási határideje 2024. november 14. 17 óra.
Join us for the “Towards a strengthened European cooperation in Brain health research” conference hosted by the Hungarian Presidency! The event will be held from December 9-10, 2024, in the stunning city of Budapest. Don’t miss this unique chance to connect and network with representatives and experts from across Europe!
Join us for the Skills Development for Smart Specialization conference under the Hungarian Presidency! The event will take place on 2-3 December 2024 in the beautiful city of Budapest. Don’t miss this exceptional opportunity to meet and network with representatives and experts from all over Europe!
A workshop célja, hogy gyakorlati útmutatást nyújtson a hazai pályázók számára a Horizont Európa keretében zajló, társfinanszírozott partnerségi pályázatok működéséről. Bemutatjuk, hogyan épülnek fel ezek a partnerségek. A résztvevők átfogó képet kaphatnak arról, hogyan kapcsolódik össze a nemzetközi és a hazai pályázati forduló, illetve milyen gyakorlati szempontokat kell figyelembe venni a sikeres pályázáshoz (benyújtási határidők, költségtípusok, overhead).
A konferencia célja, hogy az agykutatás társadalmi hatásának maximalizálása érdekében népszerűsítse a többszereplős megközelítés fontosságát, visszajelzést gyűjtsön az együttműködés kihívásairól és jó gyakorlatairól, valamint megvitassa a hatékony és dinamikus összeurópai kutatási és innovációs együttműködés előmozdításának módjait.
„BIOEAST és azon túl" elnevezésű magas szintű konferencia a közép- és kelet-európai kutatási és innovációs prioritásokról a fenntartható talaj és az édesvíz ellenálló képességével, az élelmezési rendszerek biztonságával és a biogazdasággal kapcsolatos szakpolitikákkal összefüggésben.
Az oktatás és a képzés javítása elengedhetetlen ahhoz, hogy az egyének elsajátítsák a zöld digitális technológiákhoz szükséges készségeket. A konferencia a készségfejlesztés és az intelligens szakosodás különböző aspektusaival foglalkozik, uniós és nemzeti döntéshozók és szakértők bevonásával.