Ön itt áll: A HivatalrólSajtószobaA Hivatal a hírekbenNyomtatott sajtó
A megújulás kötelező
2019. március 02.
Módosítás: 2019. március 04.
Olvasási idő: 2 perc
Innovációs fórum volt az egyetemen

A február 5-én kezdődött, huszonöt állomásból álló országos innovációs fórumsorozat február 28-án városunkba látogatott.

DUNAÚJVÁROS Az Innovációs és Technológiai Minisztérium, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal, valamint a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara által rendezett, Miskolcon kezdődött és március 6-án majd Budapesten befejeződő országos innovációs fórumsorozat 23. összejövetelére Dunaújvárosban került sor.

A rendezvényen dr. Birkner Zoltán egyebek között elmondta: új pályázatokkal készülnek fellendíteni az innovációt, a megújítási kedvet az országban, elsősorban a mikro-, kis- és középvállalkozások között. Ezért a leendő pályázatok elképzeléseit is megosztják a fórumokon, s majd az észrevételeket is beépítik a pályázati kiírásokba.

A dolgok „másképp csinálásának” ügye

Az innováció leggyakoribb akadálya: túl drága!

DUNAÚJVÁROS Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH), valamint a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) közreműködésével szervezi március 6-ig az ország összes nagyvárosát felkereső fórumsorozatot. Az Országos Innovációs Fórum rendezvényeinek célja – ahogyan Dunaújvárosban, a Hotel Kerpelyben tartott tanácskozáson dr. Birkner Gábor, az NKFIH elnöke megfogalmazta –, hogy az innovációról sokat, sok helyen beszéljenek, méghozzá olyan helyeken, ahol a hazai feldolgozóipar központjai vannak: döntően Budapesten kívül, s végül első kézből megtudják, mit gondolnak az innovációra leginkább rászoruló mikro-, kis- és középvállalkozások munkatársai a pályázati lehetőségekről. Dr. Birkner az innovációt egy idézetben fogalmazta meg: „a dolgok másképp csinálásának művészete.” Megnyitóbeszédként dr. Králik Gyula, a Dunaújvárosi Kereskedelmi és Iparkamara elnöke formabontó kiselőadást tartott, adatokkal igazolva, hogy a világ kreativitásból első 20 államából 13 európai, s a kreativitás Magyarországon mérhetően a sztrádák mellé csoportosul.

Dobi-Rózsa Anikó, az innovációért felelős helyettes államtitkárság szakértője a nemzeti kutatási-fejlesztési stratégiáról szólva a többi között kifejtette: hazánk a megújulás szempontjából az EU alsó harmadában található. Az unió célja, hogy 2020-ra a GDP 3 százalékát fordítsák innovációra. Ebből reális a 2,2-2,3 százalék. Magyarország 1,8 százalékot tűzött ki célnak erre az időre, napjainkban 1,3 százalékon állunk.

Forrás: Dunaújvárosi Hírlap - 2019.03.02. (1,3. oldal)

Utolsó módosítás: 2019. március 04.
Visszajelzés
Hasznos volt az oldal információtartalma az Ön számára?