Ön itt áll: A HivatalrólSajtószobaA Hivatal a hírekbenNyomtatott sajtó
Négyszázmillió forint iparfejlesztési együttműködésre
2019. szeptember 05.
Módosítás: 2019. szeptember 06.
Olvasási idő: 2 perc
Négyszázmillió forintos támogatást nyert el a Pannon Egyetem a Tématerületi Kiválósági Programban az Ipar 4.0 programhoz kapcsolódó, több kar együttműködésén alapuló projektre – jelentették be a közelmúltban az intézményben.

Az egyetem Mérnöki, Műszaki Informatikai és Gazdaságtudományi Karai részvételével megvalósuló projekt az ipar digitális transzformációjához kapcsolódva fenntartható regionális iparfejlesztést elősegítő kutatás-fejlesztésre fókuszál. A műszaki innováción és alkalmazott gazdasági megoldásokon alapuló, tervezett Ipar 4.0 fejlesztések a szektor vállalati szereplőinek bevonásával erősödő társadalmi és gazdasági hatást generálnak nemcsak regionális, hanem országos szinten is az egyetem várakozásai szerint.

Gelencsér András rektor kifejtette: a Pannon Egyetem életében erős szerepet kap a kutatás-fejlesztés, a most a figyelem középpontjába került Ipar 4.0 területén már több évtizede folynak kutatások az egyetemen. Úgy fogalmazott: a Pannon Egyetem kutatóegyetemnek is tekinthető, hiszen az öt karon hat doktori iskola működik, amelyekben kutatásaikkal főként gyakorlati problémák megoldására koncentrálnak.

A négyszázmilliós támogatást az egyetem a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal Tématerületi Kiválósági Programjában nyerte el. A hivatal elnökhelyettese a sajtótájékoztatón arról beszélt, a 14 milliárd forintos keretösszeggel azt célozzák meg, hogy az egyetemek úgy rendezzék össze kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenységeiket, hogy abból markáns arculat jöjjön létre az intézményen belül. Szabó István rámutatott: a veszprémi projekt nemcsak kari együttműködéseket jelent, hanem láthatóvá teszi annak a koncepciónak a megvalósulását, amely a felsőoktatási intézményeket helyezi a hazai innovációs rendszer középpontjába.

A versenyképesség erősítése a program célja – fogalmazott Abonyi János a projekt helyettes szakmai vezetője, aki a versenyképesség erősítése alappillérének nevezte a gyártási folyamatok optimalizálását, valamint a termelési és logisztikai feladatok integrálását. Hozzátette: a projektben szerepel egy digitális kompetenciafejlesztő és attitűdformáló program kidolgozása, része a munkavállalók felkészítése is az intelligens technológiákkal való együttműködésre.

Veszprémi 7 nap - 2019.09.05. (5. oldal)

Utolsó módosítás: 2019. szeptember 06.
Visszajelzés
Hasznos volt az oldal információtartalma az Ön számára?