Ön itt áll: A HivatalrólSajtószobaSajtóközlemények, sajtóanyagok
Innovációs Hivatal, innovatív hivatal: magyar fejlesztésű csúcstechnológiát választ a NIH beléptető rendszeréhez - Sajtóközlemény
Innovációs Hivatal, innovatív hivatal: magyar fejlesztésű csúcstechnológiát választ a NIH beléptető rendszeréhez - Sajtóközlemény
2012. május 17.
Módosítás: 2017. december 04.
Olvasási idő: 2 perc
Átadásra került Közép-Kelet Európa első véna alapú beléptetési rendszere, a világon egyedülálló technológia magyar-japán innovációs együttműködés eredménye.

A véna szenzor alapú azonosítás a biztonságtechnika legújabb generációját képviseli. Mivel a belső anatómiai-fizikai ismérvnek minősülő egyedi azonosító nem másolható, nem tulajdonítható el, így ötvözi a lehető legmagasabb biztonságot a felhasználóbarát tulajdonságokkal. Tekintettel arra, hogy az azonosításhoz nem szükséges fizikai kapcsolat, így a rendszer másik előnye az érintésmentes alkalmazás lehetősége, ami a biztosítja a diszkréciót és higiénikus használatot.

Az innovatív szenzor infravörös fény kibocsátásával 5 millió ponton azonosítja az adott testrészben található vénastruktúrát a hagyományos 10-50 ponttal szemben, emellett hőtérképet is készít az élő szövet azonosítása céljából. Az eljárás az egészségre ártalmatlan, emellett a biztonságtechnika legmagasabb minősítésével, a Common Criteria-val rendelkezik.

Az új technológiának köszönhetően már a múlté a belépési kártyák elhagyása, kulcsok keresése, hiszen a kulcsot mindig magunkkal hordozzuk. A megoldás kifejlesztésében oroszlánrészt vállaló magyar fejlesztőcsoportnak köszönhetően a technológia magyar innovációnak minősül. További információ a www.houdinieg.com honlapon érhető el.

A Nemzeti Innovációs Hivatal az összkormányzati kiadások csökkentése és a közigazgatás működésének ésszerűsítése érdekében 2012 májusában olcsóbb bérleménybe költözött. A költözés tervezésekor derült ki, hogy az amúgy is elkerülhetetlen hagyományos, kártyás beléptető rendszer helyett, egy hasonló költségigényű, ám nagyságrendekkel nagyobb biztonságot nyújtó, világszínvonalú magyar fejlesztés termékét érdemes megrendelni. A vénaszenzoron alapuló beléptető rendszer ráadásul hosszabb távon alacsonyabb működési költségekkel jár.

A Nemzeti Innovációs Hivatalnak nem csupán „jókor jött” a Fujitsu-val szorosan együttműködő, fiatal magyar fejlesztők alapította Houdini Engineering Group ajánlata, és nem is kizárólag gazdasági ésszerűségi szempontok miatt esett rájuk a választás. A NIH-nek törvényben rögzített feladata a hazai innováció támogatása, a tudásalapú kis- és középvállalatok felkarolása és a magas hozzáadott értékkel bíró innovatív technológiák elterjedésének ösztönzése.

A Houdini EG magyar szakembereinek állami támogatás nélkül sikerült eljutniuk arra a pontra, hogy technológiai újításaik mostanra saját erőből piaci bevezetés előtti-körüli termékké értek. A NIH-Houdini EG-Fujitsu hármas munkájának és együttműködésének eredményeképpen egy olyan szerencsés konstellációról beszélhetünk, amely minimális ráfordítással a lehető legnagyobb pozitív hozadékot teszi hozzá egy 100%-ban magyar tulajdonú, tudásintenzív induló kisvállalkozás eredményessége érdekében.

Véna alapú belétető rendszer - Sajtótájékoztató

Thomas Bengs (Fujitsi), Dr. Mészáros György (NIH), Györgydeák Péter (Houdini EG )

 


Utolsó módosítás: 2017. december 04.
Visszajelzés
Hasznos volt az oldal információtartalma az Ön számára?