Társadalmi Innovációs Nemzeti Laboratórium
Társadalmi Innovációs Nemzeti Laboratórium
Alapadatok


Tématerület
Gazdaság és társadalom digitális átállása
Megvalósítás helyszíne
Budapest, Nyíregyháza, Veszprém
Leírás
A Társadalmi Innovációs Nemzeti Laboratórium fő célja olyan innovációk megvalósítása, amelyek növelik a társadalom jóllétét, javítják az életminőséget, elősegítik új társadalmi kapcsolatok és együttműködések létrehozását. A kezdeményezés hozzájárul ahhoz, hogy az egyes területeken emberközpontú fejlesztés valósuljon meg, így relatíve rövid idő alatt gyors fejlődés és eredmény generálható. A laboratórium keretében több tematikus KFI fórumot, szakmai műhelyt alakítanak ki, amelyek hozzájárulnak a társadalmi problémákra, technológiai változásokhoz kapcsolódó igényekre reagáló újszerű megoldások kidolgozásához, majd valós környezetben, településeken, térségekben, intézményrendszerekben történő tesztelésükhöz.
Fő kutatási területek:

  • Társadalmi innovációs módszertanok
  • Digitalizáció társadalmi hatásai
  • Életminőséget javító társadalmi innovációk
  • Kultúra, kompetencia és humántőke

A laboratóriumi kutatástól várható előnyök:

  • Társadalmi innovációs módszertanok fókuszterület: az elfogadás kutatáshoz és társadalmi innovációs hatásméréshez kapcsolódó protokollok kidolgozása.
  • Digitalizáció társadalmi hatásai fókuszterület: az új technológiák és digitális kompetenciák emberközpontú fejlesztéséhez és kiterjesztéséhez való hozzájárulás.
  • Életminőséget javító társadalmi innovációk: az egyének aktív részvételét erősítő társadalmi innovációk megvalósítása, inkluzív gyakorlatok bevezetése a jóllét, az életminőség javítása érdekében.
  • Kultúra, kompetencia és humántőke fókuszterület: oktatás innovációt támogató módszertanok kidolgozása.
  • Kutatási programok megvalósítása négy interdiszciplináris területen, és legalább negyven, valós környezetben megvalósított kísérleti fejlesztési projekt támogatása.


Konzorciumvezető

Eötvös Loránd Tudományegyetem


Konzorciumi partnerek

  • Hálózat a Regionális Fejlesztésért Alapítvány
  • Miskolci Egyetem
  • Pannon Egyetem


Utolsó módosítás: 2024. május 23.
Előző Labor
Következő Labor
Kapcsolódó hírek
Hírek és Sajtó
Hír
ARNL-es kutatók ”Az UAV-k megkülönböztetése madaraktól és más repülő objektumoktól LiDAR pontfelhő-adatok alapján” (angolul: ”Distinguishing unmanned aerial vehicles (UAVs) from birds and other flying objects in 3D LiDAR point clouds”) c. pályázata elnyerte az Amerikai Légierő Tudományos Kutatási Hivatalának (US Air Force Office of Scientific Research) támogatását. A nyertes kutatócsapat tagjai: Majdik András László, PhD, Szirányi Tamás, DSc, Kovács Gábor, PhD, valamint Keszler Anita.
2023. 11 24.

Hír

A hazai kutatók nemzetközi beágyazottságát, kutatás-fejlesztési együttműködéseit nagymértékben elősegíti aktív kapcsolatuk a világ legjelentősebb kutatási infrastruktúráival (KI) és bekapcsolódásuk az ott folyó élvonalbeli kutatásokba. A legkorszerűbb KI-k olyan nagy költségű berendezések, létesítmények vagy adatbankok, amelyek építése, fejlesztése és működtetése meghaladja egy-egy ország gazdasági teljesítőképességét, így nemzetközi együttműködésben valósulnak meg.

2022. 02 18.

Hír
Prágában egyeztettek a HRNL kutatói
Leírás

A Pécsi Tudományegyetem (PTE) Humán Reprodukciós Nemzeti Laboratóriumának egyik fő célkitűzése, hogy az idei éven is tovább tudja növelni pályázati aktivitását. 2023-ban egy közös pályázat összeállításán és beadásán dolgoznak a prágai székhelyű Leeaf vállalattal. A Nemzeti Laboratórium kutatói kétnapos szakmai egyeztetésen vettek részt Prágában, ahol az alábbi témák kerültek közösen megvitatásra: a tervezett pályázat kiemelt fókuszai, a résztvevők közötti munkamegosztás a pályázat elkészítése és a megvalósítása során, a WP-k definiálása és szakmai tartalmának kidolgozása, a szükségletelemzés

Csapó Kitti 2023. 05. 05., p – 13:45
Magyar
2023. 05 05.