



A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból meghirdetett pályázati felhívás célja, hogy kiszámítható forrást biztosítsanak a magyar gazdaság innovációjának ösztönzésére, és lehetővé tegyék a gazdaság és a társadalmi élet területein hasznosuló kutatás-fejlesztés erősítését, a hazai és külföldi kutatási eredmények hasznosítását, az innovációs infrastruktúra és annak körébe tartozó szolgáltató tevékenységek fejlesztését.
Megjelent az NKFI Alapból meghirdetett 2025-1.2.4-TÉT pályázati felhívás kitöltőprogramja, amely a palyazat.gov.hu oldal Egységes Beléptető Felületén érhető el.
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból meghirdetett pályázati felhívás célja, hogy új nemzetközi kétoldalú tudományos és technológiai (továbbiakban: TéT) együttműködési projektek elindítását, vagy létező együttműködések elmélyítését segítse a projektekhez kapcsolódó kutatói mobilitási tevékenységek és szakembercsere támogatásával.
Az IMSYS Kft. és a HOLOFON Zrt. együttműködése környezettudatos megoldást kínál a víz- és szennyvízkezelés problémájára. A két magyar vállalkozás a különböző ferrátok víztisztításra való felhasználását, valamint a ferráttermékek hatékony szállítását lehetővé tevő új csomagolóanyag kifejlesztését tűzte ki céljául. A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap támogatásával megvalósult projekt eredményeként hatékonyan kezelhetők a biológiailag szennyezett vizek, egy úszómedencétől kezdve akár a kórházi szennyvízig, de ugyanez a megoldás például a katasztrófavédelemben is jól hasznosítható, hiszen természeti csapások esetén kálium-ferrát alkalmazásával a szakemberek már a helyszínen gyorsan fertőtleníthetnék az ivóvizet.
A GE HealthCare Kft. és a Debreceni Egyetem közös kutatás-fejlesztési projektje mesterséges intelligencia segítségével teszi hatékonyabbá az orvosi diagnosztikát és a gyógyszeripari kutatásokat. Természetes nyelvfeldolgozó algoritmusokon alapuló megoldásuk a képi és szöveges leletek elemzését és rendszerezését támogatja, amivel többek között az egészségügyi kutatásokba bevonható páciensek is célzottan azonosíthatók.
A 77 Elektronika Kft. magyar fejlesztésű, ingyenesen használható telemedicinás rendszere forradalmasítja az online orvosi távszolgáltatást. A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból támogatott projekt célja a diabéteszes, vagy annak előszobájában lévő páciensek személyre szabott kezelése volt. Ezért hozták létre a Dcont® eNAPLÓ felületét, ahova a Dcont® vércukormérő eszközzel rendelkezők gyorsan és egyszerűen tölthetik fel mért adataikat. Ezek értelmezését számos grafikon és statisztika segíti, ami megkönnyíti a páciens tájékozódását és az adatokat vizsgáló szakorvos munkáját is.
A Kulturális és Innovációs Minisztérium a kultúráért és innovációért felelős miniszter által adományozható elismerésekről szóló 2/2023. (III. 8.) KIM rendelet (a továbbiakban: 2/2023. (III. 8.) KIM rendelet) alapján felhívást tesz közzé Társadalmi Innovációs Díj (a továbbiakban: Díj) elnyerésére.
Az utóbbi évek legjobb magyar eredményét érte el Vida Ákos az Egyesült Államokbeli Ohioban megrendezett ifjúsági tudományos versenyek világbajnokságán, ahol szakterületén belül ezüstérmet szerzett a háromdimenziós nyomtatás továbbfejlesztését célzó projektjével. Ákos már a pénteki döntőt megelőző napon in magára vonta a zsűri figyelmét és elhozta az Auto Care Association 5000 dolláros, valamint a Patent and Trademark Office Society 500 dolláros különdíját. Az International Science and Engineering Fair (ISEF) a világ minden tájáról közel 1800 középiskolás diákot fogadott, így a magyar versenyző erős nemzetközi mezőnyben érte el a kiváló eredményt.
2025. május 10-16 között, az Egyesült Államokbeli Ohioban rendezik az ifjúsági tudományos versenyek világbajnokságát, amelyen hazánkat két kiemelkedő teljesítményt nyújtó gimnazista, Raposa Bálint és Vida Ákos képviseli. Bálint az akkumulátorok teljesítménynövelésével, Ákos a 3D nyomtatás továbbfejlesztésével bizonyított a hazai innovációs versenyeken és kvalifikálta magát a nemzetközi megmérettetésre. Az International Science and Engineering Fair (ISEF) a világ minden tájáról közel 1800 középiskolás diákot fogad minden évben, hogy megmérkőzzenek az értékes díjakért.
A HorizontPéntek10 webinársorozat az NKFIH Horizont Európa NCP csapat heti rendezvénye, melyen a Horizont Európa keretprogram érdekes témáiról, aktuális felhívásairól nyújtunk áttekintést, gyakorlati ismereteket minden héten.
A HorizontPéntek10 webinársorozat az NKFIH Horizont Európa NCP csapat heti rendezvénye, melyen a Horizont Európa keretprogram érdekes témáiról, aktuális felhívásairól nyújtunk áttekintést, gyakorlati ismereteket minden héten.
Immár negyedik alkalommal kerül megrendezésre a Kutatásmenedzsment Szakmai Nap a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal szervezésében, ezúttal a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Információs Technológiai és Bionikai Karral együttműködésben.