Az NKFIH Nemzeti Kapcsolattartó Pont (NCP) Csapata átfogó támogatást nyújt a hazai érdeklődő pályázóknak a Horizont Európa keretprogram 2025. évi felhívásaira való felkészüléshez.
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal 2025. április 8-án online információs napot tartott a HU-rizont Program 2025. évi felhívásáról. A pályázat tavalyi sikere után az idei kiírást is nagy érdeklődés kíséri, a mostani online tájékoztatót 125 résztvevő követte. A rendezvény célja az volt, hogy a kutatók, kutatásmenedzserek és más szakmai érdeklődők átfogó képet kapjanak a 2025-ös pályázati lehetőségekről, valamint az NKFI Hivatal szakmai támogatást nyújtson a programmal és a pályázással kapcsolatos gyakorlati kérdésekben.
A Kulturális és Innovációs Minisztérium, Magyarország Európai Unió melletti Állandó Képviselete és a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal együttműködésében elkészült az EU következő kutatási keretprogramjára (FP10) vonatkozó magyar álláspont.
2025. május 10-16 között, az Egyesült Államokbeli Ohioban rendezik az ifjúsági tudományos versenyek világbajnokságát, amelyen hazánkat két kiemelkedő teljesítményt nyújtó gimnazista, Raposa Bálint és Vida Ákos képviseli. Bálint az akkumulátorok teljesítménynövelésével, Ákos a 3D nyomtatás továbbfejlesztésével bizonyított a hazai innovációs versenyeken és kvalifikálta magát a nemzetközi megmérettetésre. Az International Science and Engineering Fair (ISEF) a világ minden tájáról közel 1800 középiskolás diákot fogad minden évben, hogy megmérkőzzenek az értékes díjakért.
Az NKFI Alap támogatásával valósíthatják meg kutatási, fejlesztési és innovációs ötleteiket a hazai mikro-, kis- és középvállalkozások a Bay Voucher Program keretében. A Bay Zoltán Kutatóközpont szakmai tudásával, kutatási kapacitásaival és infrastruktúrájával támogatja a magyar KKV-kat. Cél, hogy új termékeket, szolgáltatásokat és technológiai megoldásokat fejlesszenek ki és juttassanak el a piacra. Az innovációs szolgáltatások 2025. április 15-től igényelhetők voucher (utalvány) formájában.
Az XPAND Programot a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) indította azzal a céllal, hogy segítse a magyar startupokat és KKV-kat a nemzetközi piacra lépésben, a globális befektetőkkel való kapcsolatépítésben és üzleti hálózatuk bővítésében.