A 77 Elektronika Kft. magyar fejlesztésű, ingyenesen használható telemedicinás rendszere forradalmasítja az online orvosi távszolgáltatást. A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból támogatott projekt célja a diabéteszes, vagy annak előszobájában lévő páciensek személyre szabott kezelése volt. Ezért hozták létre a Dcont® eNAPLÓ felületét, ahova a Dcont® vércukormérő eszközzel rendelkezők gyorsan és egyszerűen tölthetik fel mért adataikat. Ezek értelmezését számos grafikon és statisztika segíti, ami megkönnyíti a páciens tájékozódását és az adatokat vizsgáló szakorvos munkáját is.
Hogyan sokasodik egy jó támogatói döntéstől a siker? A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból finanszírozott, sokat ígérő pályázatoktól a kutatói-fejlesztői közösség és a társadalom méltán várja el a kitűzött célok megvalósítását. Meggyőző teljesítményekről, előremutató kutatási sikerekről, új fejlesztési irányok termékeiről, az innováció hajtóerejének közvetlen és közvetett társadalmi hasznáról számolunk be a megvalósult projektek kiemelt közfigyelemre érdemes eredménybemutatóján.
Repülőgépek fejlesztését segíti az eCon Engineering Kft. az ipari szimulációk specialistájaként. A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap támogatásával kidolgozott Virtuális Légcsavar Modell minőségi ugrást hozhat a repülőgépiparban: a mesterséges intelligencia alkalmazása nem csupán pontosabbá és költséghatékonyabbá teszi, de radikálisan fel is gyorsítja a szerkezetanalízist, a gyártás során szükséges aerodinamikai számítások és tesztek elvégzését.
Unokáink sem fogják látni – jósolta borúsan a hajdanvolt városvédő tévéműsor. Mi magunk sem fogjuk látni – ez pedig már egy mai soproni kisvállalkozás szlogenje lehetne. Ám ez most kivételesen jó hír: az általuk gyártott, biológiailag lebomló fóliából készült csomagolóanyagok, műanyag zacskók ugyanis kevesebb, mint két hónap alatt „eltűnnek”, ha megfelelően komposztálják őket. A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból támogatott fejlesztés sokat tesz a kereskedelemben használatos műanyag zacskók generációváltásáért, a csomagolóanyagok okozta környezetszennyezés csökkentéséért.
A Caadex Kft. által kifejlesztett új generációs állványrendszer jelenleg egyedülálló a piacon. Nem csupán stabilabb és biztonságosabb más megoldásoknál, de intelligens szenzorai révén képes jelezni, ha az állvány nem megfelelően lett összeállítva, vagy ha a szerkezet karbantartást, felülvizsgálatot igényel. Az „okosállvány” a hagyományos megoldásoknál sokkal biztonságosabb munkakörnyezetet teremt az építőiparban, ráadásul a költségei sem magasabbak számottevően.
A Gravity Research & Development Zrt. magyar vállalkozásként 2010 óta van jelen az ajánlórendszerek világpiacán, a legkülönbözőbb iparágak szolgáltatóit segítve itthon és külföldön. Yusp és Yuspify márkanéven kínálnak felhőalapú adatelemzésre épülő perszonalizációs megoldásokat az online szolgáltatások nyújtása során felmerülő ügyféligények jobb megismerésére, előrejelzésére. A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap támogatása abban segített a cégnek, hogy további fejlesztésekkel, új technológiákkal tegyék még vonzóbbá és versenyképesebbé a termékcsaládot ezen a gyorsan változó piacon.
A precíziós onkológia ma már a mindennapok része a rákgyógyításban. Egy-egy daganat molekuláris profilja pontosan feltérképezhető, a kezeléshez pedig sokféle célzott gyógyszer áll rendelkezésre. Óriási kihívás azonban a két terület hatékony összekapcsolása, hogy valóban személyre szabott legyen a terápia. Az Oncompass Medicine Hungary Kft. által kifejlesztett onkológiai döntéstámogató rendszer mesterséges intelligencia segítségével elemzi a genetikai és klinikai vizsgálatok adatait, majd hozzájuk rendeli azokat a gyógyszereket, hatóanyagokat, amelyektől az adott esetben a legjobb eredmény várható.
A Gravity R&D Zrt. internetes ajánlórendszereket fejleszt, a Netflix versenye adta a kezdeti lökést, aztán kutatási támogatást is kaptak. Ügyfeleik fele külföldi, fele magyar, algoritmusaikat senki nem tudja megverni a piacon. Akkor is elég jól tudják, mit szeretnénk, ha most járunk először egy weboldalon. 2017-ben duplázták bevételeiket.