A Horizont Európa keretprogram egyéni kutatói mobilitást támogató Marie Skłodowska-Curie Actions programja évről évre meghirdetett Postdoctoral Fellowships (MSCA PF) felhívására fiatal posztdoktor kutatókat fogadó intézmények pályázhatnak, a kutatóval közösen összeállított, kiváló és innovatív kutatási projekt megvalósítását célzó pályázattal.
Budapest, 2025. április 23. − A 2024-es HU-rizont Program minden várakozást felülmúló sikere után idén ismét megnyílt a lehetőség a magyar egyetemek előtt: az újabb 8 milliárd forintnyi keretösszegre még egy hónapig, azaz május 23-ig várja pályázataikat a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal.
Az NKFIH Nemzeti Kapcsolattartó Pont (NCP) Csapata átfogó támogatást nyújt a hazai érdeklődő pályázóknak a Horizont Európa keretprogram 2025. évi felhívásaira való felkészüléshez.
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal 2025. április 8-án online információs napot tartott a HU-rizont Program 2025. évi felhívásáról. A pályázat tavalyi sikere után az idei kiírást is nagy érdeklődés kíséri, a mostani online tájékoztatót 125 résztvevő követte. A rendezvény célja az volt, hogy a kutatók, kutatásmenedzserek és más szakmai érdeklődők átfogó képet kapjanak a 2025-ös pályázati lehetőségekről, valamint az NKFI Hivatal szakmai támogatást nyújtson a programmal és a pályázással kapcsolatos gyakorlati kérdésekben.
Az NKFI Hivatal pályázatot hirdet Riportoló-elemző (határidő: 2025. április 30.), stratégiai ügyintéző (határidő: 2025. április 30.), pályázattervezési és pályázati döntés-előkészítési ügyintéző (határidő: 2025. május 11.), pénzügyi vezető/szakértő pozíció (határidő: 2025. május 15.) és kommunikációs ügyintéző (határidő: 2025. május 25.) betöltésére.
A Kulturális és Innovációs Minisztérium, Magyarország Európai Unió melletti Állandó Képviselete és a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal együttműködésében elkészült az EU következő kutatási keretprogramjára (FP10) vonatkozó magyar álláspont.
A Kulturális és Innovációs Minisztérium, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal, valamint a Nemzeti Innovációs Ügynökség a hazai innovációs ökoszisztéma három legfontosabb állami katalizátoraként dolgozik együtt az innovációra ösztönző társadalmi és gazdasági környezetért. Új közös kiadványunk nemcsak a jelenlegi és jövőbeli partnereinknek, de a laikus érdeklődőknek is szemléletesen, ábrákkal és adatokkal illusztrálva mutatja be a magyar innovációs ökoszisztémában rejlő lehetőségeket, a kulcsszereplők eddig elért eredményeit és ambiciózus jövőbeli céljait.
Budapest, 2025. április 4. – A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFI Hivatal) idén is meghirdeti nagysikerű pályázatát, amely hazai vállalkozások, kutatóhelyek, valamint magánszemélyek számára nyújt akár 7,5 millió forint vissza nem térítendő támogatást szellemi alkotásaik jogi védelméhez. A most induló felhívás 500 millió forintos keretösszegéből a hazai és nemzetközi oltalomszerzéssel kapcsolatos hatósági díjakon felül akár az ezeknél jelentősebb mértékű iparjogvédelmi tanácsadás vagy a kapcsolódó ügyvivői szolgáltatás költségei is fedezhetők.
2025. március 26-án az Országház Felsőházi Termében átadták a 2024. évi innovációs teljesítményeket elismerő Magyar Innovációs Nagydíjat és további 6 ágazati díjat. A tudósokból, elismert gazdasági szakemberekből álló bírálóbizottság, élén a kulturális és innovációs miniszterrel, elsősorban a gazdasági eredmények és a társadalmi hasznosság alapján választotta ki a legjobb innovációs teljesítményeket. A Nagydíjat a Cloud Network Technology Kft. kapta, amely nemzetközi szinten is kiemelkedő informatikai tesztelési rendszerrel került a rangos mezőny élére.
Budapest, 2025. március 24. – A magyar kutatókat és a magyar gazdaságot segíti a HU-rizont program 2025-ös pályázata, amelyre 8 milliárd forint keretösszeg áll rendelkezésre - jelentette ki Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter hétfőn Budapesten.
Március 15-én, nemzeti ünnepünk alkalmából Sulyok Tamás, Magyarország köztársasági elnöke Kossuth- és Széchenyi-díjakat adott át. Az Országházban lezajlott ünnepség során Domokos Péter, a Kutatási Kiválósági Tanács elnöke Széchenyi-díjat vehetett át, kivételesen értékes tudományos pályája, a hazai kvantumoptika kutatásában végzett munkái, a kvantumtechnológia számos területén elért, jelentős nemzetközi visszhangot kiváltó eredményei, valamint a nemzetközi és hazai tudományos életben egyaránt aktív közéleti tevékenysége elismeréseként.
Pályázati konzultációs lehetőség az NKFIH Nemzeti Kapcsolattartó Pontjaival
Hamarosan megjelennek a Horizont Európa keretprogram 2025. évi új felhívásai. Szeretnénk támogatni magyar pályázók felkészülését a felhívásokon való indulásban, ezért az NKFIH Nemzeti Kapcsolattartó Pont (NCP) csapata pályázati konzultációkat szervez 2025. márciusától folyamatosan kutatócsoportok, cégek, szakmai szervezetek részére.
Budapest, 2025. február 12. – A Nemzeti Tudománypolitikai Tanács döntése alapján megszületett a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap idei Programstratégiája, amely immár részleteiben is megismerhető. Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter tavaly decemberben már bejelentette, hogy 2025-ben az NKFI Alap hazai forrásai és a GINOP Plusz innovációs célú pályázatai együttesen mintegy 215 milliárd forintnyi támogatást kínálnak a magyar kutatási és innovációs ökoszisztémának.
Budapest, 2025. február 11. – Ünnepélyes keretek között indult útjára 2025. február 6-án a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs (NKFI) Hivatal, valamint a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) a „KFI ökoszisztéma fejlesztése” elnevezésű, ötmilliárd forintos GINOP Plusz projektje.
A GE HealthCare Kft. és a Debreceni Egyetem közös kutatás-fejlesztési projektje mesterséges intelligencia segítségével teszi hatékonyabbá az orvosi diagnosztikát és a gyógyszeripari kutatásokat. Természetes nyelvfeldolgozó algoritmusokon alapuló megoldásuk a képi és szöveges leletek elemzését és rendszerezését támogatja, amivel többek között az egészségügyi kutatásokba bevonható páciensek is célzottan azonosíthatók.
Elstartolt a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal kiemelt projektje. A „Kutatás-fejlesztési és innovációs ökoszisztéma építése célzott kutatás-fejlesztési és innovációs szolgáltatások nyújtásával és a vállalkozói tényfeltárási folyamat működtetésével" - GINOP PLUSZ-2.1.2-22-2024-00002 projekt célja egyfelől a teljesítmény és versenyképesség erősítése, valamint a gazdasági partnerszervezetek tudásmegosztásának támogatása, hozzáférhető tudásbázis létrehozása hazai és nemzetközi környezetben is.
Budapest, 2024. december 23. – A magyar kutatási és innovációs ökoszisztéma fejlesztésének stratégiai célja, hogy minél több, a hazai egyetemeken és kutatóintézetekben zajló kutatás eredményéből jöjjön létre releváns társadalmi kihívásokat kezelő, jelentős gazdasági hasznosítást biztosító új termék, technológia, szolgáltatás.
December 9-10. között az agykutatás kapta a főszerepet az NKFI Hivatal által a magyar EU-elnökség keretében szervezett „Towards a strengthened European cooperation in Brain health research” című konferencián.
A Nemzeti Tudománypolitikai Tanács elfogadta a jövő évi kutatási innovációs stratégiát, amelynek keretében jövőre 215 milliárd forint áll pályázati források formájában a magyar innováció és kutatás rendelkezésére - mondta a kultúráért és innovációért felelős miniszter a minisztériumban tartott keddi sajtótájékoztatón.
A versenyképességet segítő oktatás és készségfejlesztés kapott hangsúlyt 2024. december 2-3. között a „Skills Development for Smart Specialization” nemzetközi konferencián, amelyet az NKFI Hivatal és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem szervezett a magyar EU-elnökség égisze alatt az Európai Bizottság támogatásával