Összefoglaló az E-Corda adatbázis 2017. november 22-i adatai alapján
A fenti ábra az Európai Unió tagállamainak eredményességét mutatja be a Horizont 2020 keretprogramban, egyidejűleg ábrázolva a tprogram 2014-es indulásától eddig elnyert támogatások mértékét és a nyertes pályázati részvételek számát a „régi” (ún. EU-15) és a 2004-ben vagy azután csatlakozott országokban (EU-13). Az E-Corda adatbázis jelenlegi adataiból jól látható, hogy régiós vetélytársaink közül csak Csehországnak és Lengyelországnak sikerült több pályázati forrást elnyernie.
A további ábrák alább a pályázói sikerarányt a benyújtott pályázatok összes támogatási igényéhez, illetve a pályázatot benyújtott összes résztvevő számához viszonyítva elemzik tagállamok szerint.
A fenti ábra a Horizont 2020 valamely programján nyertes hazai pályázati részvételek és az elnyert támogatások megoszlását mutatja be pályázó szervezet típusa szerinti bontásban. A pályázati részvételt tekintve a vállalati szféra, a profitorientált gazdasági társaságok, valamint a felsőoktatási intézmények emelhetők ki, de szép számban képviseltetik magukat kutatóintézetek is, főleg a Magyar Tudományos Akadémia kutatóközpontjai. Az elnyert támogatások több mint 90%-át a vállalatok, a felsőoktatási intézmények és a kutatóintézetek nyerik el.
A fenti ábra a hazai részvételű Horizont 2020 pályázatok tématerületeit mutatja be a keretprogram pillérei szerinti bontásban. Mivel a Horizont 2020 program „Társadalmi kihívások” pillérében a legnagyobb az előre allokált forrás aránya, a hazai pályázók – a legtöbb EU tagállam pályázóihoz hasonlóan – e pillér tématerületein nyerik el a legtöbb támogatást. A magyar résztvevők különösen az Élelmezésbiztonság, fenntartható mezőgazdaság és erdőgazdálkodás tématerületén sikeresek, de jelentősek a közlekedés, az egészségügy, valamint az energetika területén elnyert források is.
A „Kiváló tudomány” pilléren belül a legtöbb támogatást az Európai Kutatási Tanács (ERC) felhívásain pályázók nyerik el.
Az „Ipari vezető szerep” pilléren belül – sok másik EU országhoz hasonlóan – a magyar pályázók esetében az információs és kommunikációs technológiák (ICT) tématerület a leginkább kiemelkedő.
Említésre méltók még a „Kiválóság terjesztése és részvétel szélesítése” pilléren belül elnyert források is, hiszen Magyarország a régióban rekordösszegű támogatást nyert e területen.