A legnagyobb magyarországi kutatási infrastruktúra
A Caadex Kft. által kifejlesztett új generációs állványrendszer jelenleg egyedülálló a piacon. Nem csupán stabilabb és biztonságosabb más megoldásoknál, de intelligens szenzorai révén képes jelezni, ha az állvány nem megfelelően lett összeállítva, vagy ha a szerkezet karbantartást, felülvizsgálatot igényel. Az „okosállvány” a hagyományos megoldásoknál sokkal biztonságosabb munkakörnyezetet teremt az építőiparban, ráadásul a költségei sem magasabbak számottevően.
A Gravity Research & Development Zrt. magyar vállalkozásként 2010 óta van jelen az ajánlórendszerek világpiacán, a legkülönbözőbb iparágak szolgáltatóit segítve itthon és külföldön. Yusp és Yuspify márkanéven kínálnak felhőalapú adatelemzésre épülő perszonalizációs megoldásokat az online szolgáltatások nyújtása során felmerülő ügyféligények jobb megismerésére, előrejelzésére. A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap támogatása abban segített a cégnek, hogy további fejlesztésekkel, új technológiákkal tegyék még vonzóbbá és versenyképesebbé a termékcsaládot ezen a gyorsan változó piacon.
A precíziós onkológia ma már a mindennapok része a rákgyógyításban. Egy-egy daganat molekuláris profilja pontosan feltérképezhető, a kezeléshez pedig sokféle célzott gyógyszer áll rendelkezésre. Óriási kihívás azonban a két terület hatékony összekapcsolása, hogy valóban személyre szabott legyen a terápia. Az Oncompass Medicine Hungary Kft. által kifejlesztett onkológiai döntéstámogató rendszer mesterséges intelligencia segítségével elemzi a genetikai és klinikai vizsgálatok adatait, majd hozzájuk rendeli azokat a gyógyszereket, hatóanyagokat, amelyektől az adott esetben a legjobb eredmény várható.
Az utóbbi években egyre terjednek a Lyme-kórt okozó baktériumokkal fertőzött kullancsok, nemcsak erdőinkben, de városainkban is. A Lyme-kór rendkívül súlyos, potenciálisan halálos, sokszor maradandó idegrendszeri károsodással járó betegség is lehet. A probléma súlyosságát növeli, hogy nagyon nehéz diagnosztizálni. Ebben nyújthat előrelépést a Lyme Diagnostics Kft. fejlesztése, amellyel 3,5 millió eurót nyertek az Európai Unió Horizont 2020 SME Instrument felhívásán. A sikeres pályázatot az NKFI Hivatal által biztosított Horizont 2020 KKV fejlesztési eszköz rásegítő pályázat segítette.
A gyártás során a termékek előállítása csak a folyamat első lépése. Legalább ilyen fontos az elkészült gyártmány minőségének ellenőrzése, hiszen a hibák miatt nemcsak hatalmas veszteségei adódhatnak a cégnek, de például a járműiparban akár emberéletek is múlhatnak rajta. Ezért rendkívüli jelentőséggel bíz a mind megbízhatóbb, sokoldalúbb ellenőrző módszerek, gépek üzembe állítása. Ilyen univerzálisan használható ellenőrzőberendezés kifejlesztését célozza a BaseClass Automation Kft. projektje, amellyel a cég az NKFI Hivatal által folyósított A Vállalatok K+F+I tevékenységének támogatása (VÁLLALATI KFI_16) című pályázati felhívás keretében nyert el majdnem 136 millió forintos támogatást.
A fordítottozmózis-alapú víztisztító berendezések hatékonyságuk és környezetbarát működési elvük miatt mára nélkülözhetetlen elemeivé váltak a modern ipari víztisztítási eljárásoknak. E berendezések élettartama azonban még nem elegendően hosszú, viszont folyamatos innovációval eredményesen fejleszthető. E célt szolgálja a Hidrofilt Kft. projektje is, amellyel a cég az NKFI Hivatal által folyósított A Vállalatok K+F+I tevékenységének támogatása (VÁLLALATI KFI_16) című pályázati felhívás keretében nyert el majdnem 400 millió forintos támogatást.
Az NKFI Alapból meghirdetett "EUROSTARS - Az Innovatív KKV-k partnerségi programban való magyar részvételének támogatása” című és 2024-1.2.7-EUROSTARS kódszámú pályázati felhívás beadási határideje módosult. A támogatási kérelmek benyújtási határideje 2024.09.13. 12 óra.
A felhíváshoz kapcsolódó észrevételeket, javaslatokat 2024. augusztus 25-ig várják a véleményezésre kialakított partnerségi fórumban.