



Az ösztöndíj programok célja, hogy támogassák a hazai kutatói és alkotóművészi utánpótlást, a tudományos és művészeti pályán való elindulást, majd pályán tartást, valamint a kiváló, fiatal kutatók és alkotók munkáját.
A 2024-1.2.1-HE-PARTNRERSÉG felhívás célja, hogy az EU Horizont Európa kutatási és innovációs keretprogram által társfinanszírozott és az NKFI Hivatal részvételével zajló európai partnerségek közös nemzetközi pályázati felhívásaiban sikeresen szereplő magyar szervezetek számára a hazai finanszírozási keretet biztosítsa.
A GE HealthCare Kft. és a Debreceni Egyetem közös kutatás-fejlesztési projektje mesterséges intelligencia segítségével teszi hatékonyabbá az orvosi diagnosztikát és a gyógyszeripari kutatásokat. Természetes nyelvfeldolgozó algoritmusokon alapuló megoldásuk a képi és szöveges leletek elemzését és rendszerezését támogatja, amivel többek között az egészségügyi kutatásokba bevonható páciensek is célzottan azonosíthatók.
A 77 Elektronika Kft. magyar fejlesztésű, ingyenesen használható telemedicinás rendszere forradalmasítja az online orvosi távszolgáltatást. A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból támogatott projekt célja a diabéteszes, vagy annak előszobájában lévő páciensek személyre szabott kezelése volt. Ezért hozták létre a Dcont® eNAPLÓ felületét, ahova a Dcont® vércukormérő eszközzel rendelkezők gyorsan és egyszerűen tölthetik fel mért adataikat. Ezek értelmezését számos grafikon és statisztika segíti, ami megkönnyíti a páciens tájékozódását és az adatokat vizsgáló szakorvos munkáját is.
Repülőgépek fejlesztését segíti az eCon Engineering Kft. az ipari szimulációk specialistájaként. A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap támogatásával kidolgozott Virtuális Légcsavar Modell minőségi ugrást hozhat a repülőgépiparban: a mesterséges intelligencia alkalmazása nem csupán pontosabbá és költséghatékonyabbá teszi, de radikálisan fel is gyorsítja a szerkezetanalízist, a gyártás során szükséges aerodinamikai számítások és tesztek elvégzését.
Az Európai Unió 2021–2027 között zajló Horizont Európa kutatási és innovációs keretprogramjának égisze alatt számos pályázati lehetőség válik elérhetővé az egyéni kutatói kiválóság, az áttörést hozó innovációk és a jelentős társadalmi kihívások kezelését célzó nemzetközi konzorciumok által megvalósított kutatási és innovációs projektek támogatására. A 95,5 milliárd euró költségvetéssel gazdálkodó program megvalósítása során előtérbe kerül az elnyert támogatások közvetlenül érzékelhető társadalmi vagy gazdasági hasznosságának követelménye, továbbá a zöld és digitális átmenet előmozdítása.
A Magyar Tudomány Évében különleges csapatot építünk, amelyhez Tudományos Nagyköveteket keresünk! 16 és 28 év közötti fiatalok jelentkezését várjuk, akik szeretnek csapatban dolgozni és nyitottak új dolgok tanulására. Ha a tudomány iránt szenvedélyesen érdeklődő vagy, aki képes közérthetően és lebilincselően kommunikálni közönség előtt is, ez a program neked szól!
Dr. Barna Árpád az elektronmikroszkópos mintakészítésben paradigmaváltást hozó, nemzetközileg elismert szaktekintély. Hozzá kötődik az elektronmikroszkópos vizsgálathoz szükséges, ionporlasztással történő mintaelőállítás gyakorlatának kidolgozása, amely az egész világon ismertté és alkalmazottá vált.
A „Tehetségbarát Vállalat” díj a tehetséggondozásban kiemelkedő munkát végző vállalatok erkölcsi elismerése. A díjra azon vállalatok pályázhatnak, amelyek professzionálisan támogatják a szervezeten belüli és kívüli tehetségkibontakoztatási folyamatokat.
Follow the official LinkedIn channel of the conference: Week of Innovative Regions in Europe 2024
Join us for the Week of Innovative Regions in Europe (WIRE) conference under the Hungarian Presidency! The event will take place from November 13-14, 2024, in the beautiful city of Budapest. Don’t miss this exceptional opportunity to meet and network with representatives and experts from all over Europe!