A Sincroll Drive Technologies, amely golyók közbeiktatásával teszi hatékonyabbá a fogaskerekes hajtóműveket, és már számos nemzetközi versenyen ért el kiváló eredményeket, ezúttal a negyedik helyen végzett. Bogár Pál alapító arról számolt be, hogy prezentációját követően ígéretes kapcsolatokra tett szert, német és japán cégektől is megkeresést kapott, a megoldás működését bemutató modell pedig kézről kézre járt a hallgatóság köreiben.
„A 2017 tavaszán induló Budapest-Düsseldorf digitális együttműködési program legkiemelkedőbb eseménye minden évben a Rheinland Pitch. Budapest startupok terén létrejött városdiplomáciai együttműködései közül talán ez a legdinamikusabb, amit bizonyít, hogy alig több, mint 2 év alatt 11 magyar delegáció látogatott ide, és már 8 alkalommal láttuk vendégül a német partnereket otthon” – mondta Szalai Piroska, a BVK kuratóriumi elnöke.
„Fontosnak tartom, hogy 2019-ben Németország legnagyobb startup versenyén ismét szerepelt egy magyar vállalkozás. Már a puszta tény, hogy részt vett a döntőn, és széles nyilvánosság előtt mutatkozhatott be, nagy siker. Számos partnerkapcsolat lehetőségét nyitja meg, és bízom benne, hogy a Sincroll ezekkel élni is tud” – nyilatkozta Szegner Balázs, Magyarország düsseldorfi főkonzulja.
„Nagyon magas színvonalú volt az esemény. Hardveres, szoftveres cégek és közösségi platformok is bemutatkoztak, és minden prezentáló fel tudott mutatni üzleti eredményeket. Ha a Sincroll számítása beválik, az megváltoztatja a teljes iparágat. Másképp fogunk gépeket gyártani, és hatalmas siker lehet belőle” – értékelte a versenyt Vidar Andersen startup-szakértő, a Rheinland Pitch társalapítója.
„Az elmúlt öt évben nagyot fejlődött a düsseldorfi startup-szcéna, és lassan felzárkózik Berlin, Hamburg és München mellé. A külföldiek közül elsőként a magyarokkal jött létre partnerség. A budapesti középdöntő nyertese 2020-ban is helyet kap majd a düsseldorfi döntőben” – nyilatkozta Stefan Schneider, a Digitale Stadt Düsseldorf elnöke.
„A közönség láthatóan lelkesen fogadta a magyar startup bemutatkozását. Egyértelmű, hogy folytatnunk kell a hagyományt, ezért jövőre is szeretnénk megrendezni a magyarországi középdöntőt” – mondta Lorenz Gräf, a verseny főszervezője.
„Nincs még egy olyan ország, amely annyira erősen képviseltetné magát a düsseldorfi startup-közösségben, mint Magyarország. És ez végülis az embereken múlik, nem a technológiai megoldásokon. A főkonzul kiemelkedő munkát végzett ezen a téren. A jövőben a Digitale Stadt keretein kívül úgy vélem, hogy smart city témákra is ki lehetne terjeszteni” – mondta Alexander Smolianitski, Düsseldorf város digitális vezetője.
A BVK és a Sincroll részvételét a 2019-es Rheinland Pitch versenyen Budapest Főváros és a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal támogatta.
Forrás: kamaraonline.hu