„Partnerségeink az innovációban” mottóval rendezték meg az ELTE Innovációs napot, amelyen először adták a Magyar FDI Gazdaságfejlesztési Díjat. Az esemény célja az innovatív befektetések és kifektetések ösztönzése, valamint a gazdaságfejlesztés területén nyújtott kiemelkedő teljesítmények elismerése volt. Az eseményen négy kategóriában díjazta a legjobbakat egy egyetemi és gazdasági szakértékből álló zsűri.
Nyolcvanmilliárd forint áll rendelkezésre a kutatás-fejlesztésre
Elérhetővé vált a Fókuszterületi innovációs projektek támogatása című GINOP Plusz felhívás kitöltőprogramja az Elektronikus Pályázó Tájékoztató és Kommunikációs Rendszeren (EPTK). A 106 milliárd forintos keretösszegű program a kutatás-fejlesztésen alapuló innovatív termékek és technológiák létrehozását támogatja, az EPTK-ban való kitöltésre 2025. január 15-ig van lehetőség – közölte a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) az MTI-vel csütörtökön.
Budapest, 2024. november 28., csütörtök (MTI) - Elérhetővé vált a Fókuszterületi innovációs projektek támogatása című GINOP Plusz felhívás kitöltőprogramja az Elektronikus Pályázó Tájékoztató és Kommunikációs Rendszeren (EPTK). A 106 milliárd forint keretösszegű program a kutatás-fejlesztésen alapuló innovatív termékek és technológiák létrehozását támogatja, az EPTK-ban való kitöltésre 2025. január 15-ig van lehetőség - közölte a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) az MTI-vel csütörtökön.
A hazai innovációt támogató lehetőségeket az EIT Food HUB Magyarország és egyben stratégiai partnere, a Campden BRI Magyarország mutatja be a NKFIH „A magyar részvétel fokozása az EIT Food tevékenységeiben" című projekt támogatásával.
Ötszörös volt a túljelentkezés a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal által májusban meghirdetett HU-rizont Programra. A HU-rizont célja, hogy kiváló magyar tudományos műhelyek vezetésével olyan nemzetközi kutatási projektek induljanak a világ legkiemelkedőbb egyetemeinek és kutatóintézeteinek közreműködésével, amelyek a magyar innovációs stratégiai intézkedéscsomagban, a Neumann János Programban (NJP) meghatározott fókuszterületekhez – digitalizáció, egészséges élet, zöld átállás és körforgásos gazdaság – illeszkedően, Magyarország és ezen keresztül a nagyvilág számára egyaránt fontos társadalmi és gazdasági kihívások megoldására koncentrálnak.
Először mérik fel átfogóan a magyar szellemi élet filozófiai-elméleti súlyát az elmúlt évszázadoktól a jelenkorig. A Budapesti Corvinus Egyetem vezető szerkesztésével készülő kötet várhatóan 2026-ban fog megjelenni.
Páros nagyinterjút adott az NKFI Hivatal aktuális céljairól és feladatairól a portfolio.hu gazdasági hírportálnak Kiss Ádám elnök, valamint Domokos Péter tudományos társelnök, aki a Kutatási Kiválósági Tanács elnöke is egyben.
Magyarország olyan modellt hozott létre, amely megmutatja elkötelezettségét a kutatás-fejlesztés erősítése iránt. Az elmúlt tíz évben megháromszoroztuk kutatás-fejlesztési forrásainkat – mondta a kultúráért és innovációért felelős miniszter a World Science Forum (WSF – Tudomány világfóruma) szombati záróülésén az Országházban.
Budapest, 2024. november 23., szombat (MTI) - Magyarország olyan modellt hozott létre, amely megmutatja elkötelezettségét a kutatás-fejlesztés erősítése iránt. Az elmúlt tíz évben megháromszoroztuk kutatás-fejlesztési forrásainkat - mondta a kultúráért és innovációért felelős miniszter a World Science Forum (WSF - Tudomány világfóruma) szombati záróülésén az Országházban.
Az ösztöndíjprogram tízmilliárd forintos keretéből közel harminc felsőoktatási intézmény részesült
Budapest, 2024. november 22., péntek (MTI) - Összesen 2381 egyetemi hallgató, doktorandusz és fiatal oktató nyert támogatást a 2024-25-ös tanévre az Egyetemi Kutatói Ösztöndíj Programból (EKÖP), valamint az azon belül külön alprogramként kiírt Kooperatív Doktori Programból (KDP) - tudatta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) az MTI-vel közleményben pénteken.
Budapest, 2024. november 21., csütörtök (MTI) - Az egyetemeknek és a kutatóintézeteknek kiemelt szerepük van abban, hogy az ország gazdasági versenyképességét megerősítsék - mondta Bódis László, a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) innovációért felelős helyettes államtitkára csütörtökön Budapesten sajtótájékoztatón.
Szelektív hulladékgyűjtéstől a padlórobotig címmel tartottak környezettudatosságot erősítő interaktív programot a Molnár Gábor általános iskola felső tagozatos és szakiskolás diákjainak, a Pannon Egyetem Humántudományi Kar Környezettudatos Kommunikáció Kutató csoportja tagjai az Ajka Kampuszon november 15-én.
A Szegedi Tudományegyetem Interdiszciplináris Kutatásfejlesztési és Innovációs Kiválósági Központ Élő és Élettelen Természettudományi Klaszter 8 projektje több mint 3 milliárd forint támogatást nyert a modellváltó felsőoktatási intézmények nemzetközi léptékű kutatásaihoz kapcsolódó HU-rizont pályázaton. A szegedi universitas kutatói többek között a Cambridge-i Egyetem és a Yale kiválóságaival dolgoznak majd együtt.
A Debreceni Egyetem újabb kutatóegységei kerültek a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal legjobb infrastruktúrával rendelkező hazai kutatóhelyei közé. Így már a DE 11 kutatóintézménye szerepel a legkiválóbbakat felsorakoztató Nemzeti Kutatási Infrastruktúrák között.
A Biofotonika Kft. A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) közreműködésével, a 2021-1.1.4-GYORSÍTÓSÁV konstrukció keretein belül megvalósuló „Molekuláris szerkezetek anizotróp sajátságainak sokoldalú meghatározása újrapásztázó konfokális mikroszkóppal.
A szelektív hulladékgyűjtéstől a padlórobotig címmel tartottak a környezettudatosságot erősítő interaktív programot a Molnár Gábor Általános Iskola felső tagozatos és szakiskolás diákjainak a Pannon Egyetem Humántudományi Kar Környezettudatos Kommunikáció Kutatócsoportjának tagjai az Ajka Kampuszon november 15-én.
A HU-rizont programban 12 milliárd forintból 30 pályázat valósul meg – mondta a kultúráért és innovációért felelős miniszter szombaton Debrecenben újságíróknak.
A Digitális Örökség Nemzeti Laboratórium (DH-LAB) munkájának egyik első és legjelentősebb eredménye annak a kézírásfelismerő modellnek a kifejlesztése, amellyel kereshetővé váltak Arany János hivatali iratai. A fejlesztésért Társadalmi Innovációs Díjat kapott a projektcsoport a Kulturális és Innovációs Minisztériumtól.
Mintegy hétezer betegség számít ritkának és az ezekben szenvedők számára sokszor nagyon nehéz még a megfelelő kezeléshez való hozzájutás is. Ezért fontos és reményt keltő az a páratlanul széleskörű, hazánkat is érintő kutatási együttműködés, amit több éve uniós támogatással indítottak és nemrég meg is újítottak, ahogy erről a Horizon, az EU kutatási és innovációs magazinja beszámolt.