A Biofotonika Kft. A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) közreműködésével, a 2021-1.1.4-GYORSÍTÓSÁV konstrukció keretein belül megvalósuló „Molekuláris szerkezetek anizotróp sajátságainak sokoldalú meghatározása újrapásztázó konfokális mikroszkóppal.
A szelektív hulladékgyűjtéstől a padlórobotig címmel tartottak a környezettudatosságot erősítő interaktív programot a Molnár Gábor Általános Iskola felső tagozatos és szakiskolás diákjainak a Pannon Egyetem Humántudományi Kar Környezettudatos Kommunikáció Kutatócsoportjának tagjai az Ajka Kampuszon november 15-én.
A HU-rizont programban 12 milliárd forintból 30 pályázat valósul meg – mondta a kultúráért és innovációért felelős miniszter szombaton Debrecenben újságíróknak.
A Digitális Örökség Nemzeti Laboratórium (DH-LAB) munkájának egyik első és legjelentősebb eredménye annak a kézírásfelismerő modellnek a kifejlesztése, amellyel kereshetővé váltak Arany János hivatali iratai. A fejlesztésért Társadalmi Innovációs Díjat kapott a projektcsoport a Kulturális és Innovációs Minisztériumtól.
Mintegy hétezer betegség számít ritkának és az ezekben szenvedők számára sokszor nagyon nehéz még a megfelelő kezeléshez való hozzájutás is. Ezért fontos és reményt keltő az a páratlanul széleskörű, hazánkat is érintő kutatási együttműködés, amit több éve uniós támogatással indítottak és nemrég meg is újítottak, ahogy erről a Horizon, az EU kutatási és innovációs magazinja beszámolt.
A közvetlen uniós forrásokról, a GINOP Plusz és DIMOP Plusz operatív programok hónapokon belül elinduló pályázatairól és a vállalkozások digitalizációs kihívásairól is szó volt a Portfolio Digital Transformation 2024 konferenciájának késő délelőtti szekciójában.
Rengeteg tudás, tapasztalat, eredeti ötlet halmozódik fel a magyar egyetemeken
A 2024-es Gyorsítósáv pályázatban november 13-án döntés született arról, hogy 22 egyetemi, kutatóintézeti kötődésű induló innovatív technológiai (úgynevezett startup) vállalkozás összesen 5,6 milliárd forint támogatásban részesül – közölte a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) csütörtökön az MTI-vel.
Budapest, 2024. november 14., csütörtök (MTI) - A 2024-es Gyorsítósáv pályázatban november 13-án döntés született arról, hogy 22 egyetemi, kutatóintézeti kötődésű induló innovatív technológiai (úgynevezett startup) vállalkozás összesen 5,6 milliárd forint támogatásban részesül - közölte a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) csütörtökön az MTI-vel.
Az ELTE PPK kutatói az egyhónapos alkoholabsztinencia program, a Száraz November pszichés hatásait vizsgálták. Eredményeik szerint a feladatot sikeresen teljesítők a kihívás után is könnyebben ellenállnak az alkoholnak, és az absztinens időszakban mentális egészségük is javul.
A magyar uniós elnökség programjának a MOME ad otthont, úgyhogy a résztvevők az itt zajló innovációkat is megismerhették a legújabb környezetbarát anyagoktól a jövő autóiig.
Új pályázati konstrukciót hirdet a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal, elsősorban a magyar mikro-, kis- és középvállalkozásokat (kkv) segítve innovációs törekvéseikben - tájékoztatta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) szombaton az MTI-t.
Budapest, 2024. november 9., szombat (MTI) - Új pályázati konstrukciót hirdet a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal, elsősorban a magyar mikro-, kis- és középvállalkozásokat (kkv) segítve innovációs törekvéseikben - tájékoztatta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) szombaton az MTI-t.
A Széchenyi István Egyetem doktoranduszaként Péter Brúnó járműipari, míg dr. Tinka Domonkos egészségügyi kutatásával került több tucat pályázó közül a rangos 3MT verseny hét legjobbja közé. A Debreceni Egyetem mellett a győri intézmény volt az egyetlen, amelynek két indulóját is a szűk elitbe választotta a rangos zsűri.
A projekt konzorciumi együttműködéssel négy tématerületen is eredményesnek bizonyult
Sikerrel zárult az Óbudai Egyetem „Innovációs szolgáltató bázis létrehozása diagnosztikai, terápiás és kutató célú kiberorvosi rendszerek fejlesztése” című projektje – írta sajtóközleményében az egyetem.
Lezárult a „Valós idejű, autonóm energetikai információs és termelésmenedzsment rendszer fejlesztése” című pályázat, amelyet az Alteo és a Rényi Alfréd Matematikai Kutatóintézet konzorciuma valósított meg a „Piacvezérelt kutatás-fejlesztési és innovációs projektek támogatása” elnevezésű pályázat keretében. Az Alteo egy magas automatizáltsági fokú, mesterséges intelligencián alapuló, önálló termelési- és kereskedelmi döntéseket meghozni képes, „okos” erőművi villamosenergiatermelést irányító és optimalizáló energetikai-informatikai rendszert fejlesztett ki a projekt keretében, amely hozzájárulhat a megújuló energiaforrás bázisú erőművek elterjedésének felgyorsításához, javítva a villamosenergia-rendszer stabilitását és növelve az ellátásbiztonságot.
A holográfia feltalálója, Gábor Dénes Nobel-díjas mérnök-fizikus születésének 125. évfordulóját 2025-ben ünnepeljük. Ez alkalomból jött létre a Novofer Alapítvány és az Agóra Tudományos Élményközpont közös tárlata, amely visszarepít minket a múltba, és a technológiáját illetően 20-30 éves, de máig időtálló hologramokat mutat be.
Innovációs programcsomagot hirdet meg a kormány a mikro-, kis- és középvállalkozásoknak száznyolcvanmilliárd forint értékben – mondta el lapunknak Bódis László innovációért felelős helyettes államtitkár. A Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója közölte azt is, ebből 106 milliárd forinttal támogatják a kutatás-fejlesztésre alapuló innovatív termékek és technológiák létrehozását, valamint 75 milliárd forinttal a legkisebb vállalkozások üzleti folyamatainak innovációját.
Budapest, 2024. október 25., péntek (MTI) - Az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) lágymányosi kampuszán működő Biotechnológia FIEK laboratórium olyan költséghatékony és tömeges tesztelésre alkalmas kapacitást alakított ki, amely egy következő járványhelyzetben az országos szűréseken is alkalmazható lehet.
A Budapesti Corvinus Egyetem, a világ egyik legnevesebb egyeteme, a Hongkongi Kínai Egyetem, és annak shenzheni kutatóintézete közösen szervezte meg az Al Transformation konferenciát és a Kínai-Magyar Al csúcstalálkozót október 24-25-én a Corvinus Gellért-kampuszán. Az esemény mesterséges intelligencia szakmai partnere a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem volt, és az NKFIH is támogatta a rendezvényt.
Közel 3000 új hallgatóval és frissített tananyaggal indította ötödik tanévét a Hungarian Startup University Program (HSUP), amely Magyarország egyik legjelentősebb innovatív vállalkozói képzési programja. A programban részt vevő 33 felsőoktatási intézményben a diákok lehetőséget kapnak, hogy gyakorlati tapasztalatokon keresztül ismerjék meg az innováció alapjait, és piacképes vállalkozói tudást szerezzenek.