A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFI Hivatal) idén ünnepli fennállásának 10 éves évfordulóját. Ebből az alkalomból a hivatal, szoros együttműködésben a Magyar Projektmenedzsment Szövetséggel, négy részes konferenciasorozatot szervez a vállalati innováció eredményeinek, a tudományos eredmények piacra vitelének, az innováció-finanszírozás új útjainak és az innovációs ökoszisztémában rejlő szinergiák hatékony kihasználásának áttekintésére. Az első rendezvényt, amelyen az innovációban – többek közt az NKFI Hivatal támogatásainak is köszönhetően – sikeres vállalkozásoké volt a főszerep, a közelmúltban tartották meg Budapesten, Egy cél, ezer út - innovációval a jövőért címmel.
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFI Hivatal) idén ünnepli fennállásának 10 éves évfordulóját. Ebből az alkalomból a hivatal, szoros együttműködésben a Magyar Projektmenedzsment Szövetséggel, négy részes konferenciasorozatot szervez a vállalati innováció eredményeinek, a tudományos eredmények piacra vitelének, az innováció-finanszírozás új útjainak és az innovációs ökoszisztémában rejlő szinergiák hatékony kihasználásának áttekintésére. Az első rendezvényt, amelyen az innovációban – többek közt az NKFI Hivatal támogatásainak is köszönhetően – sikeres vállalkozásoké volt a főszerep, a közelmúltban tartották meg Budapesten.
Május 14-én vette kezdetét a Pécsi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karán az az angol nyelvű nemzetközi konferencia, amely az emberkereskedelem elleni küzdelem innovatív kutatási megközelítéseit helyezi a középpontba.
Három napon át két helyszínen, 42 szekcióban felszólaló 70 előadóval, ezen belül keynote előadásokkal, panelbeszélgetésekkel, workshopokkal és masterclass előadásokkal várta az innováció és a felsőoktatás jövője iránt érdeklődő szakmabelieket, 40 országból mintegy 350 résztvevőt a 2025. évi THE Europe Universities Summit, amely a Semmelweis Egyetem, az Óbudai Egyetem és a Times Higher Education közös szervezésében valósult meg.
A mesterséges intelligencián alapuló arcfelismerés egyre fontosabb a vagyonvédelem és a kereskedelmi megoldások területén, ugyanakkor az ilyen alkalmazások adatvédelmi korlátokat is felvetnek.
Az egyik legnagyobb nemzetközi rangsorokkal foglalkozó cég, a THE Magyarországon tartja európai nagy rangsor-konferenciáját.
Budapest, 2025. május 7., szerda (MTI) - A magyar egyetemek felkerültek a világtérképre, mutatja ezt az is, hogy 12 egyetemünk van a világ legjobb öt százalékában - mondta a kulturális és innovációs miniszter a Europe Universities Summit rendezvényen szerdán, Budapesten.
A mesterséges intelligencián alapuló arcfelismerés egyre fontosabb a vagyonvédelem és a kereskedelmi megoldások területén, ugyanakkor az ilyen alkalmazások adatvédelmi korlátokat is felvetnek.
A Neunos Zrt. a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) közreműködésével, a 2021-1.1.4-GYORSÍTÓSÁV-2022-00073 pályázat keretében, 2022-ben elindította a Személyre szabott idegingerlő készülék fejlesztése epilepsziás rohamok automatizált leállítására című projektjét.
Döntően hazai forrásból valósul meg, 2,2 milliárd forintos beruházással a kezdetben európai uniós támogatásból tervezett Nemzeti Kardiovaszkuláris Laboratórium - mondta hétfőn, a Pest vármegyei Herceghalmon a Semmelweis Egyetem (SE) rektora.
A jövő technológiái és a tudományos és üzleti kapcsolatok fejlesztése áll az idei Innovációs Napok fókuszában a Pécsi Tudományegyetem (PTE) szervezésében. A digitális fizetési rendszerek, kriptovaluták és pénzügyi újítások forradalmasítják a gazdaságot – de vajon kinek kedvez ez a változás? Mesterséges intelligencia: lehetőség vagy veszély? Hogyan használhatjuk ki a MI kínálta előnyöket? Hogyan válhat egy ötletből sikeres vállalkozás? Ezekre a kérdésekre is választ kaphatunk május 6-án és 7-én Magyarország legnagyobb egyetemi technológia transzfer találkozóján a pécsi Tudásközpontban.
Döntően hazai forrásból valósul meg, 2,2 milliárd forintos beruházással a kezdetben európai uniós támogatásból tervezett Nemzeti Kardiovaszkuláris Laboratórium – mondta hétfőn, a Pest vármegyei Herceghalmon a Semmelweis Egyetem (SE) rektora.
Herceghalom, 2025. május 5., hétfő (MTI) - Döntően hazai forrásból valósul meg, 2,2 milliárd forintos beruházással a kezdetben európai uniós támogatásból tervezett Nemzeti Kardiovaszkuláris Laboratórium - mondta hétfőn, a Pest vármegyei Herceghalmon a Semmelweis Egyetem (SE) rektora.
Videókon osztják meg kutatási eredményeiket a Széchenyi István Egyetem hallgatói.
A budapesti Állatorvostudományi Egyetem vezetésével megkezdődött a 2024-1.2.3-HU-RIZONT-2024-00098 azonosítószámú CONTEMFood projekt, amely a modern, alternatív húshelyettesítő élelmiszerek kémiai élelmiszerbiztonsági kockázatait Magyarország mellett Svédországban és Portugáliában is vizsgálja – adta hírül honlapján az egyetem.
„Biobank-hálózat: Az adatok összekapcsolása, az ellátás átalakítása – A precíziós orvoslás jövője” címmel tartották meg a Tudományos és Üzleti Szalon 2025. áprilisi rendezvényét, mely egyben a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal által meghirdetett Tématerületi Kiválósági Program 2021 keretein belül megvalósított egyetemi projekt záróeseményeként is szolgált. A Semmelweis Szalonban tartott eseményen előadást tartott többek között dr. Jens Habermann, a Biobankolási és Biomolekuláris Kutatási Infrastruktúra (BBMRI-ERIC) főigazgatója, valamint dr. Molnár Mária Judit, a Semmelweis Egyetem Genomikai Medicina és Ritka Betegségek Intézetének vezetője, a BBMRI-ERIC Magyar Nemzeti Csomópont koordinátora és a Semmelweis Biobank Hálózat vezetője.
Az Állatorvostudományi Egyetem (ÁTE) vezetésével megkezdődött a 2024-1.2.3-HU-RIZONT-2024-00098 azonosítószámú CONTEMFood projekt, amely a modern, alternatív húshelyettesítő élelmiszerek kémiai élelmiszerbiztonsági kockázatait Magyarország mellett, Svédországban és Portugáliában is vizsgálja. A kutatás középpontjában a feldolgozás során keletkező szennyezőanyagok, köztük a rákkeltő akrilamid, a policiklusos aromás szénhidrogének (PAH-ok) és különböző fémek állnak, amelyek az egyre népszerűbb húshelyettesítő termékekben is jelen lehetnek - írja az ÁTE közleményében.
A tájékoztatás szerint a projekt célja az, hogy a cég saját igényeire szabott technológia a költségek csökkentésével és a hatékonyabb termeléssel piaci versenyelőnyt biztosítson a vállalatnak.
Miskolc, 2025. április 28., hétfő (MTI) - Csaknem 1,3 milliárd forintból fejleszt saját katalizátortechnológiát és labort a kazincbarcikai székhelyű BorsodChem Zrt. - közölte a vállalat az MTI-vel.
Zárult a Pálhalmai Agrospeciál Mezőgazdasági Termelő, Értékesítő és Szolgáltató Kft. (konzorciumvezető), az ADEXGO Ipari, Kereskedelmi és Szolgáltató Kft., az MDE Orvosbiológiai Kutató, Fejlesztő, Gyártó Kft. és a Pécsi Tudományegyetem „Intelligens technológiai alapokra épülő komplex prevenciós és rehabilitációs diagnosztika és terápia kifejlesztése mérőrendszeri háttérrel, a mozgásgyógyszer és a táplálkozás alkalmazásával” című közös Piacvezérelt kutatás-fejlesztési és innovációs projektje (azonosító: 2020-1.1.2-PIACI-KFI-2021-00245). A kedvezményezettek a projekt megvalósítására 467 239 070 Ft vissza nem térítendő támogatást nyertek a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból.