Budapest, 2024. december 23. – A magyar kutatási és innovációs ökoszisztéma fejlesztésének stratégiai célja, hogy minél több, a hazai egyetemeken és kutatóintézetekben zajló kutatás eredményéből jöjjön létre releváns társadalmi kihívásokat kezelő, jelentős gazdasági hasznosítást biztosító új termék, technológia, szolgáltatás.
Az egyetemeknek és a kutatóintézeteknek kiemelt szerepük van abban, hogy az ország gazdasági versenyképességét megerősítsék - mondta Bódis László, a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) innovációért felelős helyettes államtitkára csütörtökön Budapesten sajtótájékoztatón.
A HU-rizont programban 12 milliárd forintból 30 pályázat valósul meg - mondta a kultúráért és innovációért felelős miniszter szombaton Debrecenben újságíróknak.
Rengeteg tudás, tapasztalat, eredeti ötlet halmozódik fel a magyar egyetemeken és kutatóintézetekben, ám ma még csak kis részükből jön létre piacképes, magas hozzáadott értékű termék vagy szolgáltatás. Olyan, amely úgy a kitalálójának, mint az egyetemnek, a magyar gazdaságnak és nem utolsósorban a magyar embereknek hasznot hoz. A Gyorsítósáv programmal éppen az a magyar kormányzat célja, hogy lendületet adjon a tudósoknak, kutatóknak innovatív eredményeik továbbfejlesztéséhez és piacra viteléhez.
Budapest, 2024. november 9. – Új pályázati konstrukciót hirdet a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal, elsősorban a magyar mikro-, kis és középvállalkozásokat segítve innovációs törekvéseikben. Az Alkalmazott kutatási és innovációs szolgáltatások fejlesztése elnevezésű, 2,5 milliárd forintos keretösszegű pályázat keretében a Nemzeti Innovációs Ügynökségen és a Bay Zoltán Kutatóközponton keresztül a vállalkozások széles körben vehetnek igénybe – az innovációs utalványon keresztül jelentős kedvezménnyel – kutatás-fejlesztési és innovációs szolgáltatásokat. A szolgáltatások támogatják a kutatás-fejlesztési tevékenységek sikeres megvalósítását, az üzleti tervezést és az ötletek/termékek ütemes hasznosulását, piacra vitelét, ezzel hozzájárulva a mindennapokat megkönnyítő új termékek, szolgáltatások és technológiák létrejöttéhez.
Érkezik Levente és jönnek az MI mesterképzések is.
Jövőre elindulnak az ország informatikát oktató egyetemi karain az első, kifejezetten MI, azaz mesterséges intelligencia témájú mesterképzései, összehangolt tanrenddel és követelményrendszerrel – jelentette be Charaf Hassan, a BME rektora egy szeptember 24-i konferencián. A Magyar Projektmenedzsment Szövetség és a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFI Hivatal) által szervezett rendezvény központi témája a közigazgatás és az MI kapcsolata volt. Az eseményen a Levente nevű szuperszámítógép várható képességeiről is szó esett.
Budapest, 2024. július 31. - Lezárult a 2023. évi Gyorsítósáv pályázat szakmai értékelése. A jelentős tudományos vagy műszaki újdonságtartalommal rendelkező termékek, technológiák vagy szolgáltatások kifejlesztéséhez projektenként akár 300 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyújt a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal. A támogatásra jelölt projektek többek között olyan ígéretes innovációk szerepelnek, amelyek korunk számos nagy kihívására, mint például az öregedési folyamat feltárására, fertőzések kezelésére vagy a közbiztonság javítására adnak ígéretes megoldásokat.
Budapest, 2024. július 5. – Annak ellenére, hogy az elmúlt hetekben számos megalapozatlan és valótlan állítás látott napvilágot a Kutatási Kiválósági Tanács (KKT) által megújított Nemzeti Kutatási Kiválósági Program (NKKP) körül, az adatok azt mutatják, hogy a rosszindulatú kritikák a magyar kutatók bizalmát nem rengették meg: közel 1400 pályázatot nyújtottak be, soha nem látott, több mint 126 milliárd forint támogatási igénnyel. A Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM), valamint a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatallal (NKFIH) célja, hogy valamennyi magas minőségű pályázat támogatásban részesüljön.
Budapest, 2024. május 8. – A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal vissza nem térítendő támogatás formájában 500 millió forint keretösszeggel hirdet felhívásokat hazai vállalkozások, kutatóhelyek, illetve magánszemélyek számára szellemi alkotásaik levédetésére, elősegítve azok hatékony hasznosulását akár a nemzetközi piacokon is.
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFI Hivatal) új pályázata 8 milliárd forint keretösszeggel támogatja, hogy kiváló magyar műhelyek vezetésével olyan nemzetközi kutatási projektek induljanak a világ legkiválóbb egyetemeinek és kutatóintézeteinek közreműködésével, amelyek Magyarország és ezen keresztül a nagyvilág számára egyaránt fontos társadalmi és gazdasági kihívások megoldására fókuszálnak.
Budapest, 2023. december 4. – Az egészséges életet segítő kutatások, fejlesztések és innovációk támogatása kiemelt fókuszterületet jelentenek mind a hazai, mind az európai pályázati források elosztása során.