Ön itt áll: A HivatalrólSajtószobaFotó- és videótár
Fotó- és videógaléria

Szűrési feltételek

2 szűrőfeltétel
Keresés

Médiatípus szerint

1 szűrőfeltétel
Mettől
Meddig
24
találat felel meg a feltételeknek
Legújabb elől
Új mérföldkő az egyénre szabott online orvoslásban
A 77 Elektronika Kft. magyar fejlesztésű, ingyenesen használható telemedicinás rendszere forradalmasítja az online orvosi távszolgáltatást. A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból támogatott projekt célja a diabéteszes, vagy annak előszobájában lévő páciensek személyre szabott kezelése volt. Ezért hozták létre a Dcont® eNAPLÓ felületét, ahova a Dcont® vércukormérő eszközzel rendelkezők gyorsan és egyszerűen tölthetik fel mért adataikat. Ezek értelmezését számos grafikon és statisztika segíti, ami megkönnyíti a páciens tájékozódását és az adatokat vizsgáló szakorvos munkáját is. 
Megjelenés dátuma: 2024. 11. 13
Bővebben
Új ipari szimulációs rendszer a repülőgépgyártásban
Repülőgépek fejlesztését segíti az eCon Engineering Kft. az ipari szimulációk specialistájaként. A Virtuális Légcsavar Modell minőségi ugrást hozhat a repülőgépiparban: a mesterséges intelligencia alkalmazása nem csupán pontosabbá és költséghatékonyabbá teszi, de radikálisan fel is gyorsítja a szerkezetanalízist, a gyártás során szükséges aerodinamikai számítások és tesztek elvégzését.
Megjelenés dátuma: 2024. 10. 18
Bővebben
Műanyag csomagolás okosan
A Horváth Fólia Kft. által gyártott, biológiailag lebomló fóliából készült csomagolóanyagok, műanyag zacskók kevesebb, mint két hónap alatt „eltűnnek”, ha megfelelően komposztálják őket.
Megjelenés dátuma: 2024. 09. 25
Bővebben
ESFRI Forum, Szeged - 2024. szeptember 16-17
Az NKFI Hivatal társszervezésével Szegeden tartotta 89. ülését a Kutatási Infrastruktúrák Európai Stratégiai Fóruma (ESFRI Forum), amelynek a Szegedi Tudományegyetem adott otthont.
Megjelenés dátuma: 2024. 09. 18
Bővebben
Hogyan segíthet egy hivatal a halálos betegségek leküzdésében? – avagy, a tudomány mindenkié
A világ legmodernebb kutatási infrastruktúrái – különböző nagyberendezések, létesítmények, adatbankok – ma már nélkülözhetetlenek a globális problémák megoldásához, a tudományos áttörésekhez. Építésük és fenntartásuk azonban legtöbbször túlmutat egy-egy ország anyagi lehetőségein, ezért valósulnak meg nemzetközi összefogással. A kutatási infrastruktúrákban való tagságra kiváló példa a Biobankolási és Biomolekuláris Kutatási Infrastruktúra (BBMRI ERIC).
Megjelenés dátuma: 2024. 09. 04
Bővebben
Mitől okos az okosállvány?
A Caadex Kft. által kifejlesztett új generációs állványrendszer jelenleg egyedülálló a piacon. Nem csupán stabilabb és biztonságosabb más megoldásoknál, de intelligens szenzorai révén képes jelezni, ha az állvány nem megfelelően lett összeállítva, vagy ha a szerkezet karbantartást, felülvizsgálatot igényel. Az „okosállvány” a hagyományos megoldásoknál sokkal biztonságosabb munkakörnyezetet teremt az építőiparban, ráadásul a költségei sem magasabbak számottevően.
Megjelenés dátuma: 2024. 08. 14
Bővebben
Együttműködési megállapodást írt alá az Nemzeti Innovációs Ügynökség, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal és a Magyar Innovációs Szövetség
Kiss Ádám, az NKFI Hivatal elnöke az M5 2024. július 22-i Novum című műsorában.
Megjelenés dátuma: 2024. 07. 22
Bővebben
Mit lehet elmondani az Ipar 4.0 Szakmai Érem kitüntetés idei díjazottjairól?
Dr. Szabados Zsuzsa, az NKFI Hivatal vállalati innovációs elnökhelyettese az M5 2024. július 15-i Novum című műsorában.
Megjelenés dátuma: 2024. 07. 15
Bővebben
Valós időben követi az ügyféligényeket az öntanuló ajánlórendszer
A Gravity Research & Development Zrt. magyar vállalkozásként 2010 óta van jelen az ajánlórendszerek világpiacán, a legkülönbözőbb iparágak szolgáltatóit segítve itthon és külföldön. Yusp és Yuspify márkanéven kínálnak felhőalapú adatelemzésre épülő perszonalizációs megoldásokat az online szolgáltatások nyújtása során felmerülő ügyféligények jobb megismerésére, előrejelzésére.
Megjelenés dátuma: 2024. 07. 04
Bővebben
Terápiatervező szoftver forradalmasítja a daganatos betegségek kezelését
A precíziós onkológia ma már a mindennapok része a rákgyógyításban. Egy-egy daganat molekuláris profilja pontosan feltérképezhető, a kezeléshez pedig sokféle célzott gyógyszer áll rendelkezésre. Az Oncompass Medicine Hungary Kft. által kifejlesztett onkológiai döntéstámogató rendszer mesterséges intelligencia segítségével elemzi a genetikai és klinikai vizsgálatok adatait, majd hozzájuk rendeli azokat a gyógyszereket, hatóanyagokat, amelyektől az adott esetben a legjobb eredmény várható.
Megjelenés dátuma: 2024. 07. 02
Bővebben
COST információs nap - 2024. május 27.
Az NKFI Hivatal a Budapesti Corvinus Egyetemmel együttműködésben információs napot szervezett a COST (European Cooperation in Science and Technology) program által nyújtott lehetőségekről.
Megjelenés dátuma: 2024. 05. 27
Bővebben
Interjú Schenk Borbálával, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal Nemzetközi Főosztály vezetőjével
Dr. Schenk Borbála, az NKFI Hivatal Nemzetközi Főosztály vezetője a Radiocafe, 2024. május 15-i Millásreggeli című műsorában.
Megjelenés dátuma: 2024. 05. 15
Bővebben
HorizontPéntek10 - 6. Klaszter: Élelmiszer, biomassza alapú gazdaság, természetierőforrások, mezőgazdaság és környezet - 2024. május 10.
A HorizontPéntek10 következő részében a 2024. április 24-én megnyílt 18 Circular Bio-based Europe Joint Undertaking (CBE JU) felhívásról tájékozódhattak az érdeklődők. A webinárium második részében Pilar Llornette (CBE JU Programme Officer) és Kovács Barna PhD. (CBE JU SRG tag) osztották meg a sikeres pályázással kapcsolatos tapasztalataikat.
Megjelenés dátuma: 2024. 05. 10
Bővebben
Tudományos Mecenatúra információs nap - 2024. május 9.
A 2024. április 24-én meghirdetett Tudományos Mecenatúra (MEC_24) pályázati felhívást bemutató szakmai rendezvény. Az információs esemény célja, hogy tájékoztasson a nemrég meghirdetett program támogatási feltételeiről, a pályázati eljárás folyamatáról, illetve iránymutatást adjon a programmal kapcsolatos legfontosabb gyakorlati (szakmai, pénzügyi, technikai) kérdésekben.
Megjelenés dátuma: 2024. 05. 09
Bővebben
Egymilliárd forinttal támogatja a hazai kutatási eredmények népszerűsítését az új Tudományos Mecenatúra pályázat
Dr. Lengyel László, az NKFI Hivata tudományos és nemzetközi elnökhelyettese, Kiss László, akadémikus, Széchenyi-díjas fizikus, csillagász, kutatóprofesszor, a HUN-REN Magyar Kutatási Hálózat Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpontjának főigazgatója, tudománykommunikációs szakember és Molnár Janka Sára, fizikus, tudománykommunikátor, kkv-kra szakosodott TikTok stratégiai tanácsadó, számos tudománynépszerűsítő rendezvény szervezője a RadioCafe 2024. május 2-i Szabadesés című műsorában.
Megjelenés dátuma: 2024. 05. 07
Bővebben
HorizontPéntek10 – A konzorciumi partnerkeresés taktikái - 2024. március 22.
A megfelelő konzorcium felépítése a sikeres pályázás egyik előfeltétele. Hogyan lehet és hogyan érdemes partnereket keresni? A HorizontPéntek10 következő részén a fenti kérdéseket jártuk körül, és bemutattunk egy új pályázati lehetőséget, ami segítséget nyújt a partnerkereséshez.
Megjelenés dátuma: 2024. 03. 22
Bővebben
I3 sikertörténet: Falcon Vision, Delfy Kft.
Megjelenés dátuma: 2024. 01. 18
Bővebben
I3 sikertörténet: Medicor, Premet
Megjelenés dátuma: 2024. 01. 18
Bővebben
I3 sikertörténet: Omnipack, Ugrinpack
Megjelenés dátuma: 2024. 01. 18
Bővebben
I3 infónap: Fókuszban a Capacity Building felhívás - 2023. december 12.
Az I3 eszköz felhívásai kapcsán tapasztalt egyre erősödő hazai érdeklődésre való tekintettel az NKFI Hivatal online információs napot szervezett.
Megjelenés dátuma: 2023. 12. 12
Bővebben
12