Az ősszel induló felsőoktatási-ipari doktori képzésben részt vevő doktoranduszhallgatók vállalati együttműködés során dolgozzák fel témájukat, a Széchenyi István Egyetem intézményes keretei között. A gyakorlatorientált képzés biztosítja az akadémiai és a vállalati szférák közötti könnyebb átjárhatóságot, azaz a nem akadémiai szektorban dolgozók számára is lehetőséget jelent a tudományos fokozat megszerzésére.
A jelentkezők számára pályázat útján támogatás nyerhető el ösztöndíj formájában, amelynek összege fejenként legalább havi nettó 200 ezer forint és legfeljebb havi nettó 400 ezer forint 12–48 hónapon keresztül. A Széchenyi István Egyetem az ügyintézés és a képzés teljesítésének megkönnyítésére doktori-instruktori szolgáltatást is biztosít, amely támogatja a fokozatszerzés folyamatát és leveszi az adminisztratív terheket a PhD-hallgatók válláról.
Pályázati feltételek
A programban szeptember 15-ig lehet pályázni. Azok a doktoranduszhallgatók pályázhatnak, akik tudományos kutatásaik és tanulmányaik mellett munkát vállalnak az iparban.
Forrás: Kisalföld