Ön itt áll: A HivatalrólSajtószobaA Hivatal a hírekbenOnline sajtó
Egyetemi innovációs ökoszisztémát célzó projektben vett rész a DUE
2023. augusztus 02.
Módosítás: 2023. augusztus 02.
Olvasási idő: 2 perc

A Dunaújvárosi Egyetem sikeresen vett részt a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal Egyetemi innovációs ökoszisztéma programjában meghirdetett pályázaton, amelynek célja az egyetemi innovációs ökoszisztéma kialakítása és eredményorientált, hatékony működtetése volt – írja felsőoktatási intézményünk.

A pályázat első 18 hónapjában a Dunaújvárosi Egyetem új szervezeti rendszerben, magasabb fokú intenzitással és új funkciókkal gazdagodva alapozta meg Ipari Fejlesztési Központjának működését, melynek fő célja az egyetemi K+F folyamatok racionalizálása, az egyetemi kapacitások felmérése és menedzselése, a KFI partnerekkel történő kapcsolatfelvétel és a kapcsolattartás. Olyan új kutatás-fejlesztési célzatú együttműködések kerültek aláírásra, melyek az egyetem új Intézményfejlesztési Tervében is fő stratégiai célok. A nukleáris és energetikai szektorból az Energiatudományi Kutatóintézettel, továbbá a MAROVISZ-szel, az MHtE-vel, az ipari partnerek közül pedig a Dunaferr Labor Nonprofit Kft.-vel született megállapodás. A második, 24 hónapot átölelő időszakban a projekt célja volt a meglévő infrastruktúra és humán – ideértve az egyetem minden polgárát – erőforrások hatékonyabb felhasználása és fejlesztése annak érdekében, hogy növekedjen és minőségében javuljon az egyetemen születő szellemi termékek, KFI és fejlesztési eredmények halmaza, ezen belül emelkedjen az ipari kapcsolatainkkal és társegyetemekkel közösen megvalósított projektek száma. A Dunaújvárosi Egyetem együttműködési megállapodást írt alá a Miskolci Egyetemmel, az Óbudai Egyetemmel, melynek célja a közös TDK, és PhD témakiírások kidolgozása, valamint az új atomerőműi blokkok létesítésének előkészítési és végrehajtási szakaszában felmerülő anyagvizsgálati és biztonságtechnikai feladatokban való közös részvétel. A projekt lehetővé tette az úgynevezett Proof of Concept Alap létrehozását is, olyan, egyetemi polgárok által megalkotott innovatív projektötletek támogatásával, melyeknek a technológiai és piaci validáció volt a célja.
Forrás: dunaonline.hu
Utolsó módosítás: 2023. augusztus 02.
Visszajelzés
Hasznos volt az oldal információtartalma az Ön számára?
A weboldalon HTTP-sütiket használunk, hogy a biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújtsuk. Az adatvédelmi tájékoztatóban bővebb információkat talál arról, hogyan gondoskodunk adatainak védelméről.
Rendben