Ön itt áll: A HivatalrólSajtószobaA Hivatal a hírekbenOnline sajtó
Megéri alaposan tájékozódni a lehetőségekről: pályázzon ösztöndíjra!
2020. január 15.
Módosítás: 2020. január 16.
Olvasási idő: 3 perc
Óriási segítséget jelenthet a tanulmányok elvégzéséhez a havi rendszeres támogatás.

Számos ösztöndíj közül választhatnak a felsőoktatási intézménybe készülő diákok, ezért érdemes a felvételi előtt átnézni a lehetőségeket, hiszen havi 8 ezer forinttól akár 240 ezer forintos támogatásig is kaphatnak azok a tanulók, akik megfelelnek az aktuális követelményeknek.

Kutatások megvalósításához

A nemrégiben megrendezett Educatio Kiállításon is jelen lévő Innovációs és Technológiai Minisztérium, valamint a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) az ösztöndíjak széles skáláját kínálja.

– Folyamatosan emelkedik az ösztöndíjra jelentkezők száma, az elmúlt évben például 10 százalékkal nőtt, ez nagyjából négyezerötszáz pályázót jelent az Új Nemzeti Kiválóság Program esetében – mondta el lapunknak Cziráki Szabina, az Országos Tudományos Diákköri Tanács titkára, aki hozzátette: közülük több mint kétezren kapják meg végül a támogatást. Ez a program hallgatóknak, doktoranduszoknak, doktorjelölteknek, fiatal kutatóknak és oktatóknak nyújt segítséget kutatási tevékenységük megvalósításához, megerősítve ezzel az utánpótlást, vonzóvá téve a tudományos életpályát azzal a nem titkolt céllal, hogy itthon tartsa a kutatókat.

Az ösztöndíj összege célcsoporttól függően 50 ezertől 300 ezer forintig terjed. Az Új Nemzeti Kiválóság Program pályázatai a következő oldalon érhetőek el: www.unkp.hu

Leendő vállalkozóknak

A tervek szerint szeptembertől egy olyan startupprogram is indul, amely nem csupán a tanulásra, hanem a továbblépésre, a vállalkozóvá váláshoz is lehetőséget kínál.

– A Hungarian Startup University Program egy országos, hiánypótló és két féléves egyetemi kereteken belüli startupképzés. Kezdetben innovációs alapismeretekre, majd cégépítésre tanítjuk a fiatalokat, kiemelt ösztöndíj-támogatás mellett. A program végén befektetőkkel is találkoznak majd a HSUP hallgatói – emelte ki Kölkedi Krisztián, az NKFIH ifjúságstratégiáért és startupokért felelős elnöki főtanácsadója. – A vizsgáztatás is innovatív lesz, hiszen e-learning rendszerben folyik majd, a legjobb projektek pedig akár konkrét befektetésekhez is juthatnak. Várhatóan nyáron jelenik meg az egyetemek névsora, ahol 2020 szeptemberében elindul a startupképzés.

Színművészettől az egészségügyig

Az alábbiakban további három ösztöndíj-lehetőség, a képzések legkülönbözőbb területein tanulók számára.

Törőcsik Mari-ösztöndíjra művészeti tevékenységük ösztönzése céljából a Színház- és Filmművészeti Egyetem színművész szakának a képzés harmadik vagy azt követő félévében aktív jogviszonyban álló hallgatók jelentkezhetnek. Az ösztöndíj összege: 100 ezer Ft/hó

Magyar sportcsillagok ösztöndíj programja: a 35. életévüket be nem töltött, aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkező sportolók jelentkezhetnek rá, akik olimpiai/paralimpiai sportág olimpiai/paralimpiai versenyszámban éremmel rendelkeznek, vagy éremesélyesek az első felsőfokú végzettségük megszerzésére irányuló tanulmányaik ideje alatt. Az ösztöndíj összege: 120-240 ezer Ft/hó (ez függ az érem meglététől és a versenytől).

Michalicza-ösztöndíjra az ápolási mesterképzési szakra felvételt nyert hallgatók jelentkezhetnek. Az ösztöndíj összege: a képzés első felében 640 ezer Ft/félév, majd a második félévtől kezdődően 320-640 ezer Ft/félév közötti összeg lehet, a tanulmányi eredménytől függően.

Forrás: blikk.hu

Utolsó módosítás: 2020. január 16.
Visszajelzés
Hasznos volt az oldal információtartalma az Ön számára?
A weboldalon HTTP-sütiket használunk, hogy a biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújtsuk. Az adatvédelmi tájékoztatóban bővebb információkat talál arról, hogyan gondoskodunk adatainak védelméről.
Rendben