Csaknem félmilliárdos támogatási összeg felhasználásával fejlesztenek finomra hangolt kovászolási technológiát. A Debreceni Egyetem és a Balmaz-Sütöde ezzel egyedülálló együttműködést hozott létre.
Szeged, 2025. április 7., hétfő (MTI) - A korábbiaknál lényegesen pontosabb mérésekre alkalmas fotoakusztikus műszereket fejlesztenek külföldi intézményekkel együttműködve a Szegedi Tudományegyetemen (SZTE) - tájékoztatta a felsőoktatási intézmény közkapcsolati igazgatósága hétfőn az MTI-t.
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFI Hivatal) idén is meghirdette pályázatát, amely akár 7,5 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyújt hazai vállalkozások, kutatóhelyek, valamint magánszemélyek számára szellemi alkotásaik jogi védelméhez, a most induló felhívás 500 millió forintos keretösszegéből a hazai és nemzetközi oltalomszerzéssel kapcsolatos hatósági díjakon felül akár az ezeknél jelentősebb mértékű iparjogvédelmi tanácsadás, vagy a kapcsolódó ügyvivői szolgáltatás költségei is fedezhetők.
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFI Hivatal) idén is meghirdeti nagysikerű pályázatát, amely hazai vállalkozások, kutatóhelyek, valamint magánszemélyek számára nyújt akár 7,5 millió forint vissza nem térítendő támogatást szellemi alkotásaik jogi védelméhez.
A mesterséges intelligencia által irányított mikroszkópok automatikusan megtalálják a rákos sejteket, amiket aztán a mikrométernél is nagyobb pontossággal vág ki egy „mini CNC-lézer”. Mindez nem egy sci-fiben történik, hanem a Szegedi Biológiai Kutatóközpont berkeiben működő Egysejt Központban, ahol Horváth Péter vezetésével az öt leggyakoribb daganat kialakulásának okait igyekeznek a kutatók megérteni. A szegedi kutatók a legkisebb alkotórész, a sejtek szintjén keresik a rák kialakulásának egyéni okait, a módszer a személyre szabott rákterápiák kidolgozásában is hatalmas segítséget jelenthet.
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFI Hivatal) idén is meghirdeti nagysikerű pályázatát, amely hazai vállalkozások, kutatóhelyek, valamint magánszemélyek számára nyújt akár 7,5 millió forint vissza nem térítendő támogatást szellemi alkotásaik jogi védelméhez. A most induló felhívás 500 millió forintos keretösszegéből a hazai és nemzetközi oltalomszerzéssel kapcsolatos hatósági díjakon felül akár az ezeknél jelentősebb mértékű iparjogvédelmi tanácsadás vagy a kapcsolódó ügyvivői szolgáltatás költségei is fedezhetők.
Budapest, 2025. április 4., péntek (MTI) - A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFI Hivatal) idén is meghirdette pályázatát, amely akár 7,5 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyújt hazai vállalkozások, kutatóhelyek, valamint magánszemélyek számára szellemi alkotásaik jogi védelméhez, a most induló felhívás 500 millió forintos keretösszegéből a hazai és nemzetközi oltalomszerzéssel kapcsolatos hatósági díjakon felül akár az ezeknél jelentősebb mértékű iparjogvédelmi tanácsadás, vagy a kapcsolódó ügyvivői szolgáltatás költségei is fedezhetők - közölte a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal, valamint a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala pénteken közös közleményben.
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFI Hivatal) idén is meghirdette pályázatát, amely akár 7,5 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyújt hazai vállalkozások, kutatóhelyek, valamint magánszemélyek számára szellemi alkotásaik jogi védelméhez, a most induló felhívás 500 millió forintos keretösszegéből a hazai és nemzetközi oltalomszerzéssel kapcsolatos hatósági díjakon felül akár az ezeknél jelentősebb mértékű iparjogvédelmi tanácsadás, vagy a kapcsolódó ügyvivői szolgáltatás költségei is fedezhetők – közölte a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal, valamint a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala pénteken közös közleményben.
Akár 7,5 millió forint vissza nem térítendő támogatást is kaphatnak a hazai vállalkozások, kutatóhelyek vagy magánszemélyek szellemi tulajdonuk jogi védelmére. Az NKFI Hivatal új pályázata nemcsak a hatósági díjakat, de a tanácsadói és ügyvivői költségeket is fedezheti – érdemes időben lépni.
A nanoműanyagok egészségügyi kockázatait vizsgálják a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) kutatói együttműködve a Cambridge-i és az Ulmi Egyetemmel, egy a Hu-rizont pályázat támogatásával megvalósuló projektben. Az apró műanyag részecskék befolyásolhatják a különböző sejtfunkciókat, hatással lehetnek a termékenységre, a légúti és emésztőtraktusban található sejtekre. Ezekről a hatásokról szisztematikus vizsgálatokon alapuló megbízható adatok egyelőre nem, vagy csak korlátozottan állnak rendelkezésre.
Az ANTHERA Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. és a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem úttörő projektet indít, amelynek célja, hogy energiahatékony és környezetbarát biomassza-alapú technológiákat fejlesszen ki. A kezdeményezés a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal KKV Fókusterületi Innovációs Programjában 798 365 016 forint vissza nem térítendő támogatást kapott, ami a projekt 1 189 994 280 forintos összköltségének 67,09%-át fedezi.
Ez a projekt nem csupán egy új technológiai mérföldkő lehet a tudományos világban, hanem valós ipari és egészségügyi előnyökkel járhat, hozzájárulva a precízebb diagnosztikához, hatékonyabb ipari megfigyeléshez és a jövő egészségügyi innovációihoz.
Az NKFIH Nemzeti Kapcsolattartó pont (NCP) csapata 2025. április 3. (csütörtök) 9:00-10:00 között tájékoztató webinar-t tart a Horizont Európa keretprogram 2025. évi pályázataival kapcsolatban.
A 2020-1.1.2-PIACI-KFI-2020-00148 azonosítószámú, „Új innovatív vésőgenerációk fejlesztése" című projekt a HILTI Szerszám Korlátolt Felelősségű Társaság és a Neumann János Egyetem alkotta konzorciumban valósult meg.
Szeged szívében működő informatikai cég nyert pályázatot egy forradalmi ötlet megvalósítására. A TestNavigator++ névre keresztelt projekt illeszkedik a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap 2024. évi programstratégiájához, és a tudományos, gazdasági, valamint társadalmi hatások terén is meghatározó szerepet játszik majd.
A Pannon Egyetem és az Asseco közös fejlesztésének eredményeképpen a rendszerbe integrált mesterségesintelligencia-algoritmusok alkalmazása a jövőben segítheti a terápiás események szervezését, ütemezését és lebonyolítását.
Május 23-ig lehet benyújtani a pályázatokat a 2025-ös programba. Várhatóan október-november körül születik döntés a nyertes projektekről, amelyek 2026. január 1-jével indulhatnak el.
Az Eszter Alkatrészgyártó és Kereskedelmi Kft. sikeresen megvalósította a 2020-1.1.2-PIACI-KFI-2021-00292 azonosítószámú, „Piacvezérelt kutatás-fejlesztési és innovációs projektek támogatása” című, 277 912 773 Ft összegű vissza nem térítendő támogatásban részesült projektjét, amely a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap (NKFI Alap) támogatásával jött létre.
Az informatikai tesztelési rendszerrel pályázó Cloud Network Technology Kft. kapta a 33. Magyar Innovációs Nagydíjat szerdán a Parlamentben.
Budapest, 2025. március 26., szerda (MTI) - Közös orvosi robotika projektet indított az Óbudai Egyetem, a Stanford és a Szingapúri Nemzeti Egyetem (NUS).