Az OTP Bank a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap (NKFIA) támogatásával új generációs banki megoldások kutatásába és fejlesztésébe kezdett. A projekt magába foglalja a banki elosztott rendszerek, a banki rendszereknek teljes mértékben megfelelő blokklánc technológia, és egy mesterséges intelligencián alapuló „digitális dolgozó” kutatását és fejlesztését, amelyhez az NKFIA közel 400 millió forinttal járul hozzá.
Az OTP Bank 2020-ban elnyerte az NKFI Alap támogatását „Következő generációs banki megoldások fejlesztése” című pályázatával. A kutatások olyan megoldások fejlesztésére fókuszálnak, amelyek a költséghatékonyabb, még korszerűbb és biztonságosabb, valamint folyamatos rendelkezésre állású banki megoldások kialakítását célozzák, az alábbiak szerint:
- Olyan elosztott rendszer fejlesztése, amely a szolgáltatási közeget alkotó adatbázis-tároló rétegből 100% -os szolgáltatás-elérhetőséget biztosít;
- Banki rendszerekre szabott blokklánc technológia kialakítása, amely könnyen követhetővé teszi az egyes banki tranzakciók előzményeit, ezzel még magasabb fokú biztonságot garantálva;
- Mesterséges intelligencián alapuló, érzelmi intelligenciával rendelkező virtuális banki „munkatárs” fejlesztése, amely a nap 24 órájában képes rendelkezésre állni.
A kutatás-fejlesztési projekt 2024. március 30-ig tart, és az Innovációs és Technológiai Minisztérium Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból nyújtott támogatásával, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal által kibocsátott támogatói okirat alapján valósul meg - írják a közleményben.
Forrás: portfolio.hu