Három hazai egyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Miskolci Egyetem és a Pannon Egyetem, illetve a HÁRFA Alapítvány együttműködésében, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal támogatásával alakult meg a Társadalmi Innovációs Nemzeti Laboratórium, azaz a TINLAB - ez a szervezet hozta el városunkba a konferenciát.
Céljuk az volt, hogy a hazai településeknek gyakorlati segítséget nyújtsanak a zöld átállás és a digitalizáció megtervezéséhez, a szükséges változások elindításához, a fejlesztések megvalósításához. Tucatnyi előadást, kerekasztalbeszélgetést tartottak, szó volt az okos városokról, a települések fenntarthatósági lehetőségeiről és a zöld átállás nehézségeiről is, és a karbonsemleges városi programok megszervezéséről. Az egyetemek oktatói mellett Kovács Katalin, Polgármesteri tanácsadó, Kaposvár egykori környezetfejlesztési igazgatója is pódiumra állt.
Szita Károly polgármester megnyitóbeszédében azt hangsúlyozta: megtisztelő, hogy otthont adhatunk a rendezvénynek, hiszen az innovációban, a fenntarthatóságban és a környezetvédelemben városunk az ország élmezőnyébe tartozik.
Kaposvár ma is sokat tesz a környezet védelméért: az elmúlt évek beruházásainak köszönhetően több mint 50 százalékkal csökkentette szén-dioxid-kibocsátását 1990-hez képest, és ha a megkezdett úton halad tovább, teljesíteni tudja öt évvel ezelőtt tett vállalását: azt, hogy 2050-re 80 százalékkal csökkenti ezt az értéket. Emellett érkeznek az elektromos buszok, hamarosan elkészül a Zöld Fűtőmű, és zajlik a városi intézmények energetikai fejlesztése.
Forrás: kaposvarmost.hu