A társadalmi innováció talán eddigi legnagyobb hazai kutatás-fejlesztési és innovációs seregszemléjén az egyetem által konzorciumvezetőként koordinált Társadalmi Innovációs Nemzeti Laboratórium (TINLAB) eredményeit mutatták be októberben. A konferencia hat szekciója alkalmat adott arra, hogy a diszciplínában aktív kutatók és piaci szereplők megosszák egymással tapasztalataikat.
A nagy sikerű rendezvényt Darázs Lénárd, az ELTE általános rektorhelyettese nyitotta meg. Birkner Zoltán, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal elnöke a hazai innovációs ökoszisztémáról tartott előadásában a legfontosabb innovációs törekvések között említette a TINLAB-programot. Nico Degenkolb, a Goethe Intézet kulturális szakértője ismertette az EIT Culture & Creativity innovációs közösség – amelynek munkájában alapító tagként vesz részt az ELTE – célkitűzéseit.
Magyar Dániel, az ELTE Innovációs Központjának vezetője elmondta, hogy az elmúlt egy évben – közel harminc kutatási projekt támogatásával – több mint hatvan kutatót vontak be a TINLAB munkájába. A tudáscentrum tematikus fórumokat működtet, társadalmi innovációs menedzsereket és mentorokat képez, valamint pilotprojekteket is indít. A központvezető felhívta a figyelmet arra, hogy 2023-ban is számos pályázati lehetőség várja az érdeklődőket, az aktualitások elérhetők a konzorcium honlapján.
Az Innovációs Napon adták át az ELTE Innovatív Kutatója elismerést Kardos Józsefnek és Molnár Tamásnak, a Biokémiai Tanszék munkatársainak, valamint köszöntötték a leginnovatívabb hallgatókat és fiatal kutatókat is.
Forrás: innoteka.hu