A Dunaújvárosi Egyetem vállalta, hogy élénkíti és hatékonyabbá teszi az egyetemen folyó kutatás-fejlesztési és innovációs (KFI) tevékenységet, valamint kiterjeszti és megerősíti a gazdasági szereplőkhöz fűződő kapcsolatait.
A projekt gondozója az Egyetem Ipari Fejlesztési Központja. A projekthez kapcsolódóan 2020. évben meghirdették „Proof of Concept” programot (továbbiakban PoC). A PoC program célja, hogy mentorálási, és képzési programmal, valamint vissza nem térítendő pénzügyi támogatás formájában lehetőséget nyújtson az Egyetem polgárai számára ipari/gazdasági alkalmazással bíró ötleteik megvalósításához. A pályázók olyan termék/prototípus kialakítását viszik véghez, mely alkalmas licenciára, szabadalomra vagy spin-off cég alapítására.
A pályázatra összesen 8 csapat nevezett. A nyertes csapatok és pályázataiknak témája:
- Érintés nélküli sorszámhúzó panel – Dr. Király Zoltán – Burkus Ervin – Odry Ákos
- VR-TEAMSLAB – Dr. Kadocsa László – Vámosi Zoltán – Gulyás Zsuzsanna
- Interaktív videó készítésre alkalmas körkamerás felvevő rendszer – Dr. Király Zoltán– Dr. Odry Péter – Vámosi Zoltán
- Ipari felhasználásra tervezett intelligens robot fűnyíró fejlesztése – Dr. Bajor Péter – Szikszai Kristóf – Baki Roland
A Dunaújvárosi Egyetem sajtótájékoztatót tartott 2020. 09. 16-án. Rendhagyó módon a tájékoztató az MS Teams program keretében került megrendezésre. Az előzetes program ismertetőt követően az eseményt Dr. Nagy András nyitotta meg, a Dunaújvárosi Egyetem felsővezetésének képviseletében. Ezután Gallai Márton a Dunaújvárosi Egyetem Ipari Fejlesztési központjának igazgatója köszöntötte a részvevőket.
Gallai Márton Úr beszédét követően ismertetésre kerültek a bírálók, és ezt követően a nyertes pályázatok. A tájékoztató végéhez közeledve Melkovics János Igazgató Úr bemutatta a mentorok szerepét, majd az ünnepség zárásaként összegzésre kerültek a sajtótájékoztatón elhangzottak.
Forrás: duol.hu