Ön itt áll: A HivatalrólSajtószobaA Hivatal a hírekbenNyomtatott sajtó
A jövő legígéretesebb innovátorait díjazta az MVM
2020. június 09.
Módosítás: 2020. június 09.
Olvasási idő: 4 perc

A jövő ígéretes és egyben piacképes fejlesztéseit kereste az MVM Csoport az idén negyedik alkalommal megrendezett startupversenyén, az MVM EDISON-on. A megmérettetésre minden várakozást felülmúló számú, 220 pályázat érkezett, végül az elektromos rollerek indukciós töltőállomásai, egy fiatalokat megcélzó, a bankolást új szintre emelő alkalmazás, valamint a blockchain-alapú megújuló energia közösségi finanszírozását lehetővé tevő megoldás nyerte el az első három helyezettnek járó támogatást.

Idén negyedik alkalommal hirdette meg az MVM Csoport az MVM EDISON startup versenyt, amelyre minden várakozást meghaladó, 220 pályázat érkezett.

A kezdeményezés a jövő ígéretes és egyben piacképes fejlesztéseit kívánja felkutatni, idén több új kategóriában is. A jövő energetikáját és fintech megoldásait meghatározó innovációk mellett a jövő otthonaira, városaira és a digitális infrastruktúrára vonatkozó innovációkkal is nevezhettek a fejlesztők. A legjobb hét pályázó csapatot szakmai zsűri választotta ki, ők a második forduló többhetes, a pandémiás helyzet miatt online képzési programján vehettek részt.

A hét döntős csapat a szakmai zsűri előtt mutatta be projektjét rendhagyó módon online eseményen május 28-án, a Demo Day-en.

Hárommillió forint támogatásban részesült az első helyezett Rollin Technologies.

Déri Huba, Tar Dávid és Dominkó Dániel az elektromos rollerek, illetve a rollermegosztó szolgáltatók számára fejlesztett ki megoldást a töltési költségek és struktúra optimalizálásához.

A csapat vezetéknélküli indukciós töltőállomása olcsó, egyszerű és környezetbarát, könnyen használható dokkoló. A rollert használóknak mindössze bele kell helyezniük a járművet az állomásba, máris elindul a töltés. Így a következő felhasználó feltöltött járműhöz jut majd. A fix állomáson a fejlesztők biztosították a kormányok gyors fertőtlenítésének lehetőségét is. Amint elkezdődhet az állomások gyártása, a hazai piac mellett idővel szeretnék meghódítani az európai felhasználókat is, ezáltal támogatva az okosvárosok és a fenntartható lokális közlekedés további fejlődését.

A második helyezett PiggyBanx kétmillió forintos támogatáshoz jutott.

Kovács János, Vesztergom Balázs, Szilágyi Ádám, Szliva Anikó és Szabó Dániel szerint a fiatalok többségére nem jellemző a tudatos költekezés.

A 18 év alatti korosztálynak elenyésző része van tisztában saját pénzügyeivel, és még kevésbé jellemző, hogy időben kezdene takarékoskodni.

A PiggyBanx fintech applikációja újfajta módon támogatja a kiskorúak megtakarítási céljait. A generáció megszólításához a gamifikációt és a közösségi élményt ötvözik a pénzügyi világgal, így a megtakarítás pozitív tapasztalása erősödik. A mobilos applikációban egy malac aranyos interakciókkal hálálja meg a digitális perselybe helyezett összeget. A malac társ, aki örül, ha foglalkoznak vele és segít a kitűzött megtakarítási célok elérésében.

Az MVM EDISON 2020 startup-versenyre a jövő energetikáját meghatározó innovációk mellett a jövő otthonaira, városaira, a digitális infrastruktúrára, illetve a fintech-megoldásokra vonatkozó innovációkkal is nevezhettek a fejlesztők. Az innovatív ötletek közül szakmai zsűri választotta ki a legjobb hét pályázó csapatot, ők a második forduló többhetes, a járványhelyzet miatt online képzési programján vehettek részt.

A május 28-án, a Demo Day elnevezésű online közvetített záróeseményen végül a Project Heline zöldenergiát megújító megoldása, a Rollin Technologies indukciós rollertöltői, a Solar DAO megújulós befektetéseket ösztönző platformja, a MyEnerGIS napelemek helyét optimalizáló szoftvere, a Walk’2’Watt mozgási energiával töltő telefontokja, az AiVenture recepciókat automatizáló megoldása, illetve a PiggyBanx új generációs pénzügyi alkalmazása mérhette össze erejét.

A szakmai zsűri végül a Rollin Technologiest hozta ki győztesnek, de a korábbi gyakorlattól eltérően ezúttal második és harmadik helyezettet is hirdettek.

A második helyezett a PiggyBanx csapat lett, a harmadik pedig a Solar DAO csapata. A győztes 3 milliós, a második helyezett 2 milliós, a harmadik helyezett pedig 1 millió forintos támogatást kapott.

A zsűri tagja volt Kóbor György, az MVM Zrt. elnök-vezérigazgatója, Bertalan Zsolt, az MVM Zrt. csoportszintű technológiai innovációs igazgatója, Márton István, a Smart Future Lab Zrt. vezérigazgatója, Dervalics Ákos, az Innoenergy HUB Hungary country managere, Mikesy Álmos, a Hiventures vezérigazgató-helyettese és Kölkedi Krisztián, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal főosztályvezetője.

A nyertes csapatok a további szakmai támogatás mellett részt vehetnek a Lisszabonban megrendezendő Web Summit 2020 rendezvényen, illetve egyéves LinkedIn Premium Business-előfizetést is kapnak. Valamint a legjobbaknak a későbbiekben esélyük lehet egy legfeljebb 50 millió forint értékű befektetés elnyerésére az MVM Csoport inkubátorcége, a Smart Future Lab Zrt. részéről.

Forrás: Lokál


Utolsó módosítás: 2020. június 09.
Visszajelzés
Hasznos volt az oldal információtartalma az Ön számára?