Ön itt áll: A HivatalrólSajtószobaA Hivatal a hírekbenOnline sajtó
Kutatási és innovációs szakmenedzser/szakközgazdász szakirányú továbbképzés a Pannon Egyetemen
2020. augusztus 03.
Módosítás: 2020. augusztus 03.
Olvasási idő: 2 perc
Szerezzen a kutatásfejlesztési és innovációs projektek menedzseléséhez szükséges átfogó és interdiszciplináris elméleti és módszertani ismereteket a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Karán 2020 szeptemberében újrainduló Kutatási és innovációs szakmenedzser/szakközgazdász posztgraduális képzésen!

A tudás alapú társadalomban a növekvő kutatási potenciál és piaci nyomás a folyamatos fejlesztésre és a kutatási eredmények mielőbbi gyakorlati hasznosítására megteremtette az igényt olyan, az akadémiai és a gazdasági szereplők közötti híd szerepét felvállaló szakemberekre, akik a kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenységet folytató szervezetek projektjeinek értékelését, tervezését, előkészítését és a megvalósítás koordinálását képesek ellátni, és alkalmasak a kutatásmenedzsment témakörét érintő stratégiai döntések előkészítésére.

“A Kutatási és innovációs szakmenedzser/szakközgazdász képzésen a Pannon Egyetem több tudományterületet lefedő képzési és kutatási portfóliójára építve hidat képezünk a műszaki és üzleti, az akadémiai és a piaci területek között annak érdekében, hogy az itt végzett menedzserek képesek legyenek tudományos alapú innovációkat nemzetközi szinten is piacképes termékké és szolgáltatássá fejleszteni.” – mondta el Dr. Fehérvölgyi Beáta, a Gazdaságtudományi Kar dékánja.

A képzést a Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kara az Innovációs és Technológiai Minisztérium, valamint a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal szakmai támogatásával valósítja meg.

A képzés célja olyan szakemberek képzése, akik rendelkeznek a kutatásfejlesztési és innovációs projektek menedzseléséhez szükséges elméleti és gyakorlati ismeretekkel és készségekkel, képesek a kutatási és innovációs területen működő szervezetek fejlesztési projektjeinek magas színvonalú tervezésére, előkészítésére, megvalósítására, valamint az eredmények fenntartásához szükséges tevékenységek ellátására.

„Orvosként és sebészként kulcsfontosságúnak tartom a szakmai fejlődés szükségességét és a tudományos érdeklődést, azonban kiteljesedni, a korlátokat felszabadítani csak akkor tudjuk, ha megfelelő szemléletet szerzünk a kutatás-fejlesztés és innováció területén. A képzés ideális rálátást nyújt az előbbi kérdéskörre, elvégzésével lehetőségünk adódik, hogy a saját vagy akár más tudományterületen ne csak a kutatási folyamatokat lássuk át, hanem azok gazdasági megvalósítását is koordinálhassuk.” – Dr. Bálint István

Forrás: veol.hu

Utolsó módosítás: 2020. augusztus 03.
Visszajelzés
Hasznos volt az oldal információtartalma az Ön számára?