A Tudományos Mecenatúra program keretében idén 366 kutató nyert el támogatást. A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) által meghirdetett pályázaton az eredetileg előirányzott 1 milliárd helyett 2,5 milliárd forintot osztanak szét.
Jövőre elindulnak az ország informatikát oktató egyetemi karain az első, kifejezetten MI, azaz mesterséges intelligencia témájú mesterképzései, összehangolt tanrenddel és követelményrendszerrel – jelentette be Charaf Hassan, a BME rektora egy szeptember 24-i konferencián. A Magyar Projektmenedzsment Szövetség és a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFI Hivatal) által szervezett rendezvény központi témája a közigazgatás és az MI kapcsolata volt. Az eseményen a Levente nevű szuperszámítógép várható képességeiről is szó esett.
A Magyar Innovációs Szövetség (MISZ), a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) kiemelt támogatásával, a Belügyminisztérium Köznevelési Államtitkárságának szakmai közreműködésével, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) főtámogatásával, a Nemzeti Innovációs Ügynökséggel (NIÜ) közösen meghirdette a 34. Országos Tudományos és Innovációs Olimpiát (OTIO) a Magyar Természettudományi Múzeumban. A pályázati kiírás szerint a kreatív fiatalok összesen több mint ötmillió forint jutalmat és költségtérítést kaphatnak, valamint a legeredményesebb felkészítő tanárok és középiskolák szintén kiemelt támogatásban részesülnek.
Budapest, 2024. október 4., péntek (MTI) - Meghirdették a 34. Országos Tudományos és Innovációs Olimpiát (OTIO) pénteken Budapesten, a Magyar Természettudományi Múzeumban.
Optimalizálják a tejgazdaságok munkáját. A tejtermelő gazdaságok munkáját, a beteg egyedek gyors elkülönítését lehetővé tevő, a tartástechnológiai elemek optimalizálását segítő rendszert fejleszt a Milkmen Földesi Tejtermelő Kft. és a Szegedi Tudományegyetem – közölte az egyetem mezőgazdasági karának dékánja szerdán.
Szeged, 2024. október 2., szerda (MTI) - A tejtermelő gazdaságok munkáját, a beteg egyedek gyors elkülönítését lehetővé tevő, a tartástechnológiai elemek optimalizálását segítő rendszert fejleszt a Milkmen Földesi Tejtermelő Kft. és a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) – közölte az egyetem mezőgazdasági karának dékánja szerdán.
A tejtermelő gazdaságok munkáját, a beteg egyedek gyors elkülönítését lehetővé tevő, a tartástechnológiai elemek optimalizálását segítő rendszert fejleszt a Milkmen Földesi Tejtermelő Kft. és a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) – közölte az egyetem mezőgazdasági karának dékánja szerdán.
A MATE és a TERRA-COOP közös projektjének célja egy neurális hálózat alapú képfelismerési algoritmus fejlesztése, amely a növények növekedési fázisainak pontos azonosítását teszi lehetővé.
Mesterséges intelligenciára épülő, gépi tanuláson és látáson alapuló, teljesen automatizált számlafeldolgozó és adatelemző IT-megoldást fejlesztett a Kontron Hungary Kft. - közölte a társaság.
Elindult a Kémia mindenkinek elnevezésű program, szakmai szervezetek, az akadémiai szektor és iparvállalatok összefogásával a kémia népszerűsítéséért, a kémiához kapcsolódó területek jövője érdekében
Budapest, 2024. szeptember 2., szerda (MTI) - Mesterséges intelligenciára épülő, gépi tanuláson és látáson alapuló, teljesen automatizált számlafeldolgozó és adatelemző IT-megoldást fejlesztett a Kontron Hungary Kft. - közölte a társaság az MTI-vel.
Budapest, 2024. október 1., kedd (MTI) - Elindult a Kémia mindenkinek elnevezésű program, szakmai szervezetek, az akadémiai szektor és iparvállalatok összefogásával a kémia népszerűsítéséért, a kémiához kapcsolódó területek jövője érdekében.
Jövőre elindulnak az ország informatikát oktató egyetemi karain az első, kifejezetten MI, azaz mesterséges intelligencia témájú mesterképzései, összehangolt tanrenddel és követelményrendszerrel – jelentette be Charaf Hassan, a BME rektora egy szeptember 24-i konferencián. A Magyar Projektmenedzsment Szövetség és a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFI Hivatal) által szervezett rendezvény központi témája a közigazgatás és az MI kapcsolata volt. Az eseményen a Levente nevű szuperszámítógép várható képességeiről is szó esett.
Mesterségesintelligencia (MI)-témára fókuszáló mesterképzések indítását jelentette be a minap a BME rektora egy a Magyar Projektmenedzsment Szövetség és az NKFI Hivatal által rendezett szakmai fórumon. A HUN-REN hálózat vezetője pedig elárulta, hogy a Levente nevű, az elődjénél 5-6-szor gyorsabb szuperszámítógép építése rövidesen elkezdődhet.
A 2023 elején üzembe állt 5 petaflops teljesítményű Komondor szuperszámítógépet hamarosan követheti a Levente nevű, új hazai szuperszámítógép, amely 5-6 szor nagyobb teljesítményt nyújthat majd elődjéhez képest, tudtuk meg a NKFI Hivatal és PMSZ közös közleményéből.
Jövőre elindulnak az ország informatikát oktató egyetemi karain az első, kifejezetten MI, azaz mesterséges intelligencia témájú mesterképzései.
Érkezik Levente és jönnek az MI-mesterképzések is: jövőre elindulnak az ország informatikát oktató egyetemi karain az első mesterséges intelligencia (MI) témájú mesterképzései, összehangolt tanrenddel és követelményrendszerrel – jelentette be Charaf Hassan, a BME rektora egy szeptember 24-i konferencián. Az eseményt a Magyar Projektmenedzsment Szövetség és a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFI Hivatal) közösen szervezte, melynek központi témája a közigazgatás és az MI kapcsolata volt. Az eseményen szó esett a Levente nevű szuperszámítógép várható képességeiről is.
Budapest, 2024. szeptember 25., szerda (MTI) - Az idén és jövőre 181 milliárd forint áll rendelkezésre a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (Ginop) Pluszban a kis- és középvállalkozások innovációjának támogatására - mondta szerdán budapesti sajtótájékoztatóján a kulturális és innovációs miniszter.
A Codecool forradalmasítja és hatékonyabbá teszi a digitális oktatást mesterséges intelligencia alapú, új platformjával. Kelet-Közép-Európa egyik meghatározó, digitális készségeket oktató szereplője egy olyan komplex megoldás fejleszt, amely egyszerre ötvözi az AI általános képességeit a személyre szabott oktatással és a nagy létszámú célcsoportok elérésével.
A Codecool programozó iskola mesterséges intelligencia alapú, új platformot fejleszt a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal közel 412 millió forintos támogatásával - közölte a hivatal.