Budapest, 2021. október 18., hétfő (MTI) - Magyarország csatlakozott a nyílt tudomány (open science) nemzetközi kezdeményezéshez, amelynek célja, hogy mindenki számára hozzáférhetővé tegyék a kutatás-fejlesztés és innováció eredményeit - jelentette be Gulyás Tibor, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) helyettes államtitkára hétfőn a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) rendezvényén.
Újabb két kutatócsoport kezdte meg munkáját az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) által kezdeményezett, számos szakmai partner összefogásával megalapított, transzlációs medicinára fókuszáló Magyar Molekuláris Medicina Kiválósági Központ (HCEMM) keretében, így már 16 tématerületen közel 100 tudós folytathat élettudományi kutatásokat. A HCEMM-hez most csatlakozó Bödör Csaba molekuláris biológus, aki a vérképző daganatok genetikai kutatására, míg Wohner Nikolett tudományos főmunkatárs a vérrögképződés és a vérzékenységgel járó betegségek hátterének vizsgálatára fókuszál.
Több mint 330 kutató és kutatócsoport nyert összesen 12 milliárd forint támogatást az elkövetkező 3 vagy 4 évre a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal által meghirdetett alapkutatási pályázatokon. Az egyéni kutatókat és kutatócsoportokat megcélzó, úgynevezett OTKA-típusú programok a legkülönbözőbb kutatói kezdeményezésű projektek finanszírozásával, három pályázati kategóriában segítik a hazai tudományos élet legkiválóbb kutatóinak szakmai fejlődését, eredményeit és nemzetközi elismertségét.
A Hungarian Startup University Program (HSUP) a vállalkozói utánpótlás ösztönzésére indított hiánypótló és mára sikeressé vált képzés, melyhez már a MOL, az MVM Csoport és az Antenna Hungária is partnerként csatlakozott. A hazai nagyvállalatok elsősorban tudást, tapasztalatot és élő kapcsolatrendszert nyújtanak közvetlenül a HSUP hallgatóknak, ami induló projektek esetében a legnagyobb érték. A HSUP startup programot szakmai szervezetek is támogatják, jelesül az IVSZ és az EFOTT.
Budapest, 2021. június 17., csütörtök (MTI) - Az első alkalommal a most véget érő tanévben meghirdetett Kooperatív Doktori Program 4,9 milliárd forintos keretösszeggel folytatódik. Már júliustól lehet pályázni a havi 400 ezer forintos ösztöndíjra - jelentette be Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) államtitkára a tárca csütörtöki közleményében.
Budapest, 2021. június 16., szerda (MTI) - A vállalkozói utánpótlás ösztönzésére indított hiánypótló képzéshez, a Hungarian Startup University Programhoz (HSUP) már partnerként csatlakozott az Antenna Hungária, az MVM Csoport és legújabban a Mol is, a hazai nagyvállalatok tudást, tapasztalatot és élő kapcsolatrendszert nyújtanak közvetlenül a hallgatóknak, ami induló projekteknél a legnagyobb érték - mondta Bódis József, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) felsőoktatásért, innovációért és szakképzésért felelős államtitkára a tárca szerdai közleménye szerint.
Budapest, 2021. június 15., kedd (MTI) - Nyolc hazai kutatási projekt összesen több mint 2,2 milliárd forint támogatást nyert el az Élvonal Kutatási Kiválósági Program idei pályázatán - jelentette be Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) államtitkára a tárca keddi közleménye szerint. Hozzátette, a kormány célja, hogy Magyarország 2030-ra a tudomány, a technológia és az innováció területén is Európa élvonalába kerüljön.