Ön itt áll: PályázóknakHírek, eseményekHírekHazai és nemzetközi KFI hírek
A 31. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Versenyre nevezett, kreatív magyar fiatalok elsősorban a műszaki, informatikai területek iránt érdeklődnek
31. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny
2022. január 14.
Módosítás: 2022. január 14.
Olvasási idő: 2 perc
Budapest, 2021. jan. 11. ─ A 2021/2022. évi Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny 29 tagú szakmai zsűrije a beérkezett pályázatok mintegy felét javasolta kidolgozásra. Összesen 96 középiskolás fiatal folytatja a kutatási és innovációs tevékenységét a több mint 2,5 millió forint összegű ösztöndíjakért.

A Magyar Innovációs Szövetség, az ITM és az EMMI által, a 2021/2022-es tanévre meghirdetett Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny egy olyan speciális tanulmányi verseny, melynek során önálló tudományos, innovatív projekteket kell megvalósítania a középiskolás fiataloknak.

Dr. Jakab László, a BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar professzorának vezetésével, a bírálóbizottság az alábbi szempontok szerint értékelte a témákat, és alakította ki testületileg a véleményét:

  • a probléma megközelítésének eredetisége és kreativitása,
  • a kidolgozás alapossága, ill. tudományos értéke,
  • megvalósítható-e 2022. április 1-ig,
  • a pályázó alkalmas-e a kidolgozásra.

A határidőre érkezett 122 pályázat közül a zsűri 63 kiemelkedő, főként informatikai és műszaki problémák megoldását, ill. kidolgozását javasolta a második fordulóra, így összesen 96 fiatal dolgozhatja ki részletesen a pályázatát.

A továbbjutott projektek megtekinthetők az Innováció Szövetség honlapján.

A kidolgozott pályamunkák, valamint a személyes prezentációk alapján a végső döntést a zsűri 2022. április legvégén hozza meg, odaítéli a több mint 2,5 millió forint összegű ösztöndíjakat a nyerteseknek, és kiválasztják azt a három pályázatot is, amelyek képviselik Magyarországot 2022 szeptemberében az európai döntőn, Leidenben (Hollandia).

A dobogós helyezés az egyetemi felvételin 100 többletpontot fog érni, és jelentős támogatásban részesülnek a legeredményesebb felkészítő tanárok, ill. középiskolák is.

A projekt a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal támogatásával, az NKFI Alapból valósul meg.

Utolsó módosítás: 2022. január 14.
Visszajelzés
Hasznos volt az oldal információtartalma az Ön számára?