A projekt mind a kezdeti stratégiai tervezési szakaszában, mind pedig a részletes kutatási feladatok meghatározása során figyelembe veszi az érintett felek – gazdálkodók, kutatók és döntéshozók – szempontjait.
Tagállami szinten az érdekelt felek bevonása, a gazdák, a kutatók és a politikai döntéshozók közötti információáramlás biztosítása nemzeti tudásközpontok, ún. national hub-ok megalakításán és működtetésén keresztül zajlik. Az EJP SOIL konzorciuma a hub-okkal együttműködve kaphat pontos képet a valós kutatási igényekről, valamint ily módon készülhetnek olyan tudományos alapú ajánlások, amelyek valamennyi érintett fél számára elfogadhatóak.
A hazai national hub 2020. szeptember 16-án, az EJP Soil hazai projektindító rendezvényén alakult meg. A hub tagsága nyitott, további önkéntes partnereket dr. László Péter (ATK TAKI), az EJP SOIL nemzeti kommunikációs képviselőjének e-mail címén várnak: laszlo.peter@atk.hu.
Az EJP SOIL projektben hazánkat az Agrártudományi Kutatóközpont Talajtani Intézet (ATK TAKI) képviseli, a projekt keretében kiírásra kerülő hazai pályázati lehetőségeket az NKFI Hivatal hirdeti meg és bonyolítja.
A hub tagjai az érdekképviseleti lehetőségen túl rendszeres tájékoztatást kapnak továbbá a talajkutatással kapcsolatos uniós kezdeményezésekről, pályázati lehetőségekről, valamint a Hivatal rásegítő tevékenységeiről is.
A projektindító rendezvény előadásai az alábbi linkeken keresztül tölthetők le hamarosan:
- EJP Soil H2020: Soil Mission és KAP talajinformációs keretrendszer megalapozása
Dr. Tóth Gergely, ATK TAKI, EJP Soil Board magyar tagja -
EJP Soil feladatai - National Hub PDF (3 153 KB)
dr. Bakacsi Zsófia, ATK TAKI, EJP Soil projektvezető -
A Horizont Európa program releváns építőkövei, a program tervezése, magyar érdekérvényesítés csatornái PDF (335 KB)
dr. Hollósi Krisztina, NKFI Hivatal Nemzetközi Főosztály, H2020 Programbizottsági tag -
Soil Health Mission: A misszió PDF (2 715 KB)
Dr. Biró Borbála, Mission Board magyar tagja -
SMS H2020: Soil Health Mission tudományos keretrendszer megalkotása PDF (383 KB)
dr. László Péter, ATK TAKI, projektvezető