A szervezetnek jelenleg 65 ország tagja, Magyarország 1987-ben csatlakozott.
Az ICGEB 3 központi laboratóriumot működtet, Triesztben, Delhiben és Fokvárosban 38 különböző állam mintegy 400 kutatóját alkalmazva.
PÁLYÁZATI LEHETŐSÉGEK
COLLABORATIVE RESEARCH PROGRAMME – RESEARCH GRANTS (KOLLABORATÍV KUTATÁSI PROGRAM – KUTATÁSI PÁLYÁZATOK)
Minden évben pályázatot hirdetnek meg olyan projektek finanszírozására, amelyek a fogadó ország szempontjából, valamint regionális szempontból releváns tudományos problémát céloznak meg. A program célja kollaboratív kutatás ösztönzése egy adott ICGEB tagországban, ICGEB központi laboratóriumok együttműködésével, valamint fiatal kutatók képzésének támogatása.
Kutatási projektek a következő témákban pályázhatóak:
- élettudományok területen folyó alapkutatások,
- egészségügy,
- ipari és mezőgazdasági biotechnológia,
- bioenergia.
2020-ban lehetőség nyílik e pályázat keretében COVID-19 kutatásra irányuló pályázatok beadására. ICGEB laboratóriumok kutatóival való együttműködés kollaboratív projektek keretében kiemelten ösztönzött!
Két fajta pályázati típus:
- Standard Kutatási Pályázat (Standard Research Grant)
- Kezdő Kutató Visszatérési Ösztöndíj (Early Career Return Grants)
A Kezdő Kutató Visszatérési Ösztöndíj célja olyan kiváló eredményeket elért fiatal kutatók támogatása, akik legalább 2 évet töltöttek külföldön és nemrég tértek vissza egy ICGEB tagországba azzal a céllal, hogy saját laboratóriumukat felállítsák.
Pályázási feltételek mindkét pályázattípusnál
A pályázatot benyújtó kutatónak alkalmazásban kell állnia egy ICGEB tagország kutatóintézetében vagy egyeteménél. Előnyben részesülnek a több ország együttműködésén alapuló projektek, amelyek egy adott földrajzi régió specifikus érdekeit célozzák meg.
A Kezdő Kutató Visszatérési Ösztöndíj esetében a pályázó kutató nem lehet több, mint 40 éves a pályázat benyújtásának időpontjában. Előfeltétel, hogy a pályázó kutató nem tartózkodik több, mint 2 éve az adott ICGEB tagországban, ahová visszatért.
Támogatás, elszámolható költségek
- A támogatás futamideje: max. 36 hónap.
- Az ICGEB támogatás mértéke: max. 25000 €/év.
- Csak olyan költségek számolhatóak el, amelyek közvetlenül szükségesek a projekt megvalósításához. Ez magában foglalja a következőket: fogyóeszközök, laboratóriumi felszerelés, tudományos szakirodalom vásárlásának és publikáció költségei, utazási és képzési költségek.
- Nem elszámolható: a pályázó kutató fizetése, beruházások, infrastrukturális költségek (beleértve a rezsit is).
Részletes információkat az útmutatóban találhat: CRP ICGEB Research Grant Guidelines 2020
Pályázás menete
- A pályázó kutatónak elektronikus úton (pdf) kell a pályázatot a saját nemzeti kapcsolattartójához (liaison officer) benyújtani.
A magyar liaison officer: Jeney Nóra, e-mail: nora.jeney@nkfih.gov.hu - A pályázatot közvetlenül is el kell küldeni az ICGEB központnak elektronikus úton, pdf formátumban, a következő e-mail címre: crp@icgeb.org
A pályázati űrlap és részletes útmutató a következő linkeken található:
Következő beadási határidő: 2020. május 15. (MEGHOSSZABBÍTVA!)
További információ:
Jeney Nóra
Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal
1077 Budapest, Kéthly Anna tér 1.
E-mail: nora.jeney@nkfih.gov.hu
Telefon: +3670 6592786
ICGEB honlap: https://www.icgeb.org/activities/grants/