![]() |
Vladimír Sucha |
A budapesti találkozón szóba kerültek az intelligens szakosodási (S3) stratégiákkal kapcsolatos, a JRC által az energia, a gyártástechnológia és az infokommunikációs technológiák területén szervezett tematikus platformok. Ez olyan szolgáltatásokat jelent a JRC részéről, amelyek segítik az S3 stratégiák gyakorlati megvalósítását, monitorozását, fejlesztését, valamint a nemzetközi jó gyakorlatok megosztását.
Pálinkás József szerint a most induló, gyártástechnológiai fókuszú tematikus platform számos kapcsolódási lehetőséget kínál Magyarország számára is, illetve az NKFI Hivatal elnöke ugyancsak ígéretes kezdeményezésnek nevezte a JRC azon programját, amely az egyetemek szerepét vizsgálja a kevésbé fejlett régiók gazdasági fejlődésében.
A JRC tevékenységei közül hazai szempontból további kiemelt figyelmet érdemel a technológia transzfer kérdésköre. A JRC több éve sikeresen működteti a jelenleg 25 taggal bíró, nemzetközileg is elismert Technológia Transzfer Irodák Körét (Technology Transfer Offices Circle): a hálózat célja a jó gyakorlatok bemutatása és terjesztése, a technológia transzfer kulcsfontosságú kihívásainak feltárása, és a vonatkozó szakpolitika formálása.
A találkozó témája volt még a JRC Duna Stratégiával kapcsolatos, illetve a víz témájához köthető kutatási tevékenysége, amely révén az európai intézmény a 2016. november 28-30 között megrendezésre kerülő Budapesti Víz Világtalálkozó (Budapest Water Summit) egyik fontos szakmai partnerévé válhat.