2019. november 28-án ünnepélyes keretek között alakult meg a Budapesti Területi Innovációs Platform. Az alapító nyilatkozatot 11 budapesti egyetem írta alá, köztük az Állatorvostudományi Egyetem, a Budapesti Corvinus Egyetem, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, az Eötvös Lóránd Tudományegyetem, Magyar Képzőművészeti Egyetem, Moholy-Nagy Művészeti Egyetem, Nemzeti Közszolgálati Egyetem, az Óbudai Egyetem, a Semmelweis Egyetem, a Színház és Filmművészeti Egyetem és a Testnevelési Egyetem.
Budapesti Területi Innovációs Platform: Alapító nyilatkozat PDF (2 273 KB)
A csatlakozott egyetemek kiváló lehetőségekkel szolgálnak az innovációban érdekelt gazdasági szereplők részére a saját tudományterületeik keretein belül. A szakterületek felölelik az állatorvostudomány, a műszaki tudományok, a gazdaságtudományok, a természettudományok, a társadalomtudományok, a humántudományok, a művészettudományok, az informatika, vagy az orvostudomány széles skáláját. Az együttműködések kialakítására, a piaci szereplők megtalálására az egyetemek már meglévő, vagy újonnan létrehozott módszereket vagy elérési útvonalakat alkalmaznak, melyek magukba foglalják többek között a vállalati együttműködéseket, kutatóközpontokat, kutatócsoportokat, pályázati projekteket és felhívásokat, konferenciák, és előadások szervezését és megtartását, Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központokat, valamint különböző innovációs és tudástranszfer irodákat.
A Területi Innovációs Platformhoz való csatlakozás díjtalan. A kitöltött és cégszerűen aláírt csatlakozási nyilatkozatot az nkfialap@nkfih.gov.hu e-mail címre kérjük megküldeni.
Kitöltöm a csatlakozási nyilatkozatot
Kérdés esetén forduljon hozzánk bizalommal:
Honlap link: www.nkfih.gov.hu
E-mail: tipbudapest@nkfih.gov.hu
Postacím: 1077 Budapest, Kéthly Anna tér 1.
Csatlakozott tagok:
3DHISTECH Kft. |
I.T.C. Kft. |
2019. november 13-án megalapításra került Debrecenben a Területi Innovációs Platform.
Debreceni Egyetem Területi Innovációs Platform - Debrecen: Alapító nyilatkozat PDF (168 KB)
A Debreceni Egyetem erősíti a régióban az egészségiparhoz, ezen belül gyógyszeriparhoz, az agrár- és élelmiszeriparhoz, valamint az informatikai- és elektronikai iparhoz kötődő kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenységének hátterét és eredményességét. A térség adottságaira tekintettel az agrárgazdaság teljes vertikumát felöleli: az állattenyésztést, a növénytermesztést, a kertészetet, a környezetgazdálkodást, a természetvédelmet, a vadgazdálkodást, az élelmiszertudományt, a minőségbiztosítást, a gazdaság-, és természettudományokat egyaránt.
Az intézmény Kutatáshasznosítási és Technológiatranszfer Központot (KTTK) működtet, amelynek fő céljai a tudástranszfer eredményességének növelése, az egyetem és az ipar közötti kapcsolatok erősítése és az innovációs aktivitás fokozása.
A Területi Innovációs Platformhoz való csatlakozás díjtalan. A kitöltött és cégszerűen aláírt csatlakozási nyilatkozatot a tbene@unideb.hu e-mail címre kérjük megküldeni.
Kitöltöm a csatlakozási nyilatkozatot
Kérdés esetén forduljon hozzánk bizalommal:
E-mail cím: tbene@unideb.hu
Postacím: Debreceni Egyetem KTTK, ZK ép. IX. em., 4032 Debrecen, Nagyerdei krt. 82.
Csatlakozott tagok:
3T Research Kft. |
Magyar Közút Nonprofit Kft. |
2019. november 12-én megalakult a Miskolcon a Területi Innovációs Platform.
Miskolci Egyetem Területi Innovációs Platform – Miskolc: Alapító nyilatkozat PDF (161 KB)
A Miskolci Egyetem műszerparkjával és laboratóriumaival a hazai tudományos és műszaki fejlesztés jelentős kutatóbázisa, tudományos műhelye, amely teret biztosít a természet-, műszaki, társadalom-, bölcsészet-, és orvostudományok, valamint művészetek fejlesztéséhez egyaránt.
Az intézmény Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központjának (FIEK) küldetése, hogy szakmai és tudományos téren hozzájáruljon az ország, – kiemelten a régió gazdasági és ipari erejének – növeléséhez, népességének megtartásához, a társadalmi környezet fejlesztéséhez.
A Miskolci Egyetem a platform megalapítása óta nagyon aktív tevékenységet folytat, széles körű vállalati-, partneri együttműködéseket alakított ki. Az Egyetem a TIP égisze alatt rendszeresen szervez konferenciákat, partnertalálkozókat, online vállalati egyeztetéseket, továbbá az egyetem techtransfer irodája a pályázati partnerkeresésben is segítséget nyújt.
A Miskolci Egyetem várja azoknak az országos és területi szereplőknek, vállalkozásoknak a jelentkezését, akik a TIP keretében szorosabb kapcsolatot szeretnének kialakítani az egyetemmel, illetve a régió innovációs szereplőivel.
A Területi Innovációs Platformhoz való csatlakozás díjtalan. A kitöltött és cégszerűen aláírt csatlakozási nyilatkozatot az techtransfer@uni-miskolc.hu e-mail címre kérjük megküldeni.
Kitöltöm a csatlakozási nyilatkozatot
Kérdés esetén forduljon hozzánk bizalommal:
Honlap: https://techtransfer.uni-miskolc.hu/TIP
E-mail cím: techtransfer@uni-miskolc.hu
Postacím: 3515 Miskolc, Egyetemváros
Csatlakozott tagok:
3B Hungária Kft. |
Miskolci Egyetem Szolgáltató Kft. |
2020. február 11-én alakult meg Veszprémben a Területi Innovációs Platform.
Pannon Egyetem Területi Innovációs Platform - Veszprém: Alapító nyilatkozat PDF (171 KB)
A veszprémi Pannon Egyetem (PE) kutatás-fejlesztési tevékenységének fókuszában az ipari partnerek igényeire alapozott KFI portfólió fenntartása és bővítése áll. Az egyetem nemzetközi szinten is elismert innovációs tevékenységet folytat.
A PE szakmai portfóliójának fontos területe a környezettechnológia, amelyben jelentős hagyományokkal és számos tudományterületen kiemelkedő kutatási eredményekkel rendelkezik. Ennek hangsúlyos elemei a vízkezelési technológiák, a fenntartható mezőgazdaság, a bio-, és nanotechnológia, a környezetbarát motorhajtóanyagok és hajtási módok, a hulladékszegény technológiák kutatása és fejlesztése, valamint az ellátási láncok optimalizálása.
A Pannon Egyetem várja azoknak az országos és területi szereplőknek, vállalkozásoknak a jelentkezését, akik a TIP keretében szorosabb kapcsolatot szeretnének kialakítani az egyetemmel, illetve a régió innovációs szereplőivel.
A Területi Innovációs Platformhoz való csatlakozás díjtalan. A kitöltött és cégszerűen aláírt csatlakozási nyilatkozatot az tip@uni-pannon.hu e-mail címre kérjük megküldeni.
Kitöltöm a csatlakozási nyilatkozatot
Kérdés esetén forduljon hozzánk bizalommal:
Honlap link: https://tip.uni-pannon.hu/
E-mail cím: tip@uni-pannon.hu
Postacím: 8200 Veszprém, Egyetem utca 10.
Csatlakozott tagok:
Adient Mezőlak Kft. Agrártudományi Kutatóközpont ArchEnerg Klaszter Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási és Közhasznú Nonprofit Kft. BIOCENTRUM Környezetvédelmi és Vízgazdálkodási Kft. CONTROLSOFT-Automatika Szolgáltató Kft Delta Systems Kft. Flexmont Automatizálási és Szereléstechnikai Kft. Gondos Agrikultúra Kft. Hidrofilt Kft. Holl & Moor Egészségügyi Szolgáltató és Tanácsadó Kft. KÁTA CNC Kft. Közép-dunántúli Regionális Innovációs Ügynökség Nonprofit Kft. Magyar Közút Nonprofit Kft. MKB Consulting Kft. MOL Nyrt. |
Nagykanizsai Kereskedelmi és Iparkamara Nagykanizsa Vagyongazdálkodási és Szolgáltató Zrt. NN Energetikai Megoldások Kft. Orgonmed Kft. Pannon Innovation Agency Kft. Parafix Hungária Ipari és Kereskedelmi Kft. PMG HUNGARY Kft. Promera Menedzsment Kft. SQS 2001. Kft. Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara Veszprémterv Kft. VFP Systems Kft. Virgo Systems Kft. Tungsram Operations Kft. Zala Megyei Kereskedelmi és Iparkamara |
2019. november 22-én megalakult Pécsen a Területi Innovációs Platform.
Pécsi Tudományegyetem Területi Innovációs Platform - Pécs: Alapító nyilatkozat PDF (1 749 KB)
A Pécsi Tudományegyetem a kutatás az egészség- és orvostudományok, élő- és élettelen természettudományok, humán tudományágak, társadalomtudomány és művészetek területén különösen aktív.
Az intézményben 2005 óta működik Innovációs Bizottság és innovációs szervezet, melynek feladata a kutatási eredmények szellemi termékként történő azonosítása, iparjogvédelmi oltalma, majd annak innovációs hasznosítása. Az egyes találmányok üzleti hasznosításáért a Kutatáshasznosítási és Technológia-transzfer Központ végzi. Tevékenységei közé tartozik a termékekhez kapcsolódó piackutatás, üzleti terv felépítése, befektetők vonzása, licenc konstrukciók kidolgozása, vagy akár start-up cég alapításának előkészítése is.
A Pécsi Tudományegyetem várja azoknak az országos és területi szereplőknek, vállalkozásoknak a jelentkezését, akik a TIP keretében szorosabb kapcsolatot szeretnének kialakítani az egyetemmel, illetve a régió innovációs szereplőivel.
A Területi Innovációs Platformhoz való csatlakozás díjtalan. A kitöltött és cégszerűen aláírt csatlakozási nyilatkozatot az orosz.daniel@pte.hu e-mail címre kérjük megküldeni.
Kitöltöm a csatlakozási nyilatkozatot
Kérdés esetén forduljon hozzánk bizalommal:
Honlap link: https://innovacio.pte.hu/hu/tartalom/egyetemi_innovacios_okoszisztema
E-mail cím: orosz.daniel@pte.hu
Postacím: 7633 Pécs, Szántó Kovács János utca 1/B
Csatlakozott tagok:
AquaProfit Zrt. |
Magnus Aircraft Zrt. |
2019. november 26-án megalakult Szegeden a Területi Innovációs Platform.
Szegedi Tudományegyetem Területi Innovációs Platform - Szeged: Alapító nyilatkozat PDF (169 KB)
A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) – a dél-alföldi innovációs ökoszisztéma központjaként – az oktatástól elválaszthatatlan feladatának tekinti a nemzetközileg is versenyképes kutatás művelését, a kutatóegyetemi jelleg megőrzését. Az intézmény célja, hogy az ország magas presztízsű, a tudományt és a társadalmat egyaránt szolgáló, nemzetközi színvonalú kutató-fejlesztői központja legyen. A hazai-, és nemzetközi kutatási programjaiban megvalósuló kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenység egyaránt átfogja az ismeretbővítő- és a problémamegoldó kutatást, a termék- és szolgáltatásfejlesztést.
A Szegedi Tudományegyetem várja azoknak az országos és területi szereplőknek, vállalkozásoknak a jelentkezését, akik a TIP keretében szorosabb kapcsolatot szeretnének kialakítani az egyetemmel, illetve a régió innovációs szereplőivel.
A Területi Innovációs Platformhoz való csatlakozás díjtalan. A kitöltött és cégszerűen aláírt csatlakozási nyilatkozatot az stratig@szte.hu e-mail címre kérjük megküldeni.
Kitöltöm a csatlakozási nyilatkozatot
Kérdés esetén forduljon hozzánk bizalommal:
E-mail cím: stratig@szte.hu
Postacím: Szegedi Tudományegyetem, 6720 Szeged, Dugonics tér 13.
Csatlakozott tagok:
3i Fejlesztő és Szolgáltató Kft. |
"HÓDAGRO" Zrt. |
2020. február 12-én Gödöllőn megalakult a Területi Innovációs Platform.
Magyar Agrár és Élettudományi Egyetem - Gödöllő: Alapító nyilatkozat PDF (3 522 KB)
A Magyar Agrár és Élettudományi Egyetem az innovációs ökoszisztéma kiépítésének és eredményorientált működtetésének megvalósítása érdekében hozta létre a 4 szervezeti egységből álló Innováció-menedzsment és Kiemelt Ügyek Igazgatóságát. Az Agrárinformatikai Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központ, valamint a Kaposvári Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központ (FIEK) céljai olyan szervezeti forma kialakítása, amely alkalmas az ipari partnerek igényeinek megfelelő K+F+I kapacitás létrehozására, valamint a versenyképes termékek és szolgáltatások fejlesztésére. Az Innovációs és Tudástranszfer Iroda feladata a K+F+I területén szolgáltatások nyújtása, háttérfeladatok ellátása, képzések és versenyek szervezése. A Védelmi Innovációs Kirendeltség célja a kapcsolat kialakítása az egyetem és a védelmi szféra különböző képviselői között, vállalkozások létrejöttének ösztönzése, vállalkozások támogatása, mentorálása, valamint tananyagok létrehozása.
Az Egyetem Gödöllői campusán pályázati tanácsadást, online, telefonos vagy személyes segítségnyújtást is végez a TIP-tagok számára.
Az Egyetem várja azoknak az országos és területi szereplőknek, vállalkozásoknak a jelentkezését, akik a TIP keretében szorosabb kapcsolatot szeretnének kialakítani az egyetemmel, illetve a régió innovációs szereplőivel.
A Területi Innovációs Platformhoz való csatlakozás díjtalan. A kitöltött és cégszerűen aláírt csatlakozási nyilatkozatot az innov@uni-mate.hu e-mail címre kérjük megküldeni.
Kitöltöm a csatlakozási nyilatkozatot
Kérdés esetén forduljon hozzánk bizalommal:
E-mail cím: innov@uni-mate.hu
Postacím: 2100 Gödöllő Páter Károly út 1.;Pf.2103
Csatlakozott tagok:
4iG Nyrt. |
Holló Company DOO |
2019. november 19-én megalakult Győrben a Területi Innovációs Platform.
Széchenyi István Egyetem Területi Innovációs Platform - Győr: Alapító nyilatkozat PDF (1 667 KB)
A Széchenyi István Egyetem létrehozta a Menedzsment Campus Kompetencia Központ együttműködési platformját, amely szolgáltatásaival támogatja a helyi cégek, elsősorban a kis- és középvállalkozások nemzetközi versenyképességét és innovációs képességeinek fejlesztését.
Főbb tevékenységi körei:
- Hallgatói Innovációs Projektek, amelyben különböző tudományterületekről érkező hallgatók, 4-5 fős multidiszciplináris csapatokban dolgoznak együtt, partnervállalatok által kitűzött fejlesztési feladatokon mentoroktatók segítségével 3 hónapon keresztül.
- Innovációs facilitáció, ahol a FORTH módszertan adaptációjával szakértők segítik a partnervállalatok innovációs képességeinek fejlesztését, valamint új szolgáltatások, termékek definiálását az ötlet- és koncepciófejlesztési fázisban.
- Menedzsment kutatások, amik elsősorban a bemutatott innovációs szolgáltatások és képzések, tréningek elméleti és módszertani megalapozását célozzák.
- Technológiatranszfer és hallgatói innováció fejlesztése. A Menedzsment Campus Kompetencia Központ felelős az egyetemi szintű technológiatranszfer tevékenységekért, beleértve a szellemi alkotások oltalmának bejelentését és hasznosítását, valamint az egyetemi tudásvagyon rendszerezését és kiajánlását.
A Széchenyi István Egyetem várja azoknak az országos és területi szereplőknek, vállalkozásoknak a jelentkezését, akik a TIP keretében szorosabb kapcsolatot szeretnének kialakítani az egyetemmel, illetve a régió innovációs szereplőivel.
A Területi Innovációs Platformhoz való csatlakozás díjtalan. A kitöltött és cégszerűen aláírt csatlakozási nyilatkozatot az mc@sze.hu e-mail címre kérjük megküldeni.
Kitöltöm a csatlakozási nyilatkozatot
Kérdés esetén forduljon hozzánk bizalommal:
E-mail cím: mc@sze.hu
Postacím: 9026 Győr Egyetem tér 1.
Csatlakozott tagok:
4Stream Mérnöki Kft. |
MINERVA-SOP Bt. |
2021. május 4-én megalakult Nyíregyházán a Területi Innovációs Platform.
Nyíregyházi Egyetem Területi Innovációs Platform - Nyíregyháza: Alapító nyilatkozat PDF (2 747 KB)
A Nyíregyházi Egyetem a vidéki magyar felsőoktatásban, Szabolcs-Szatmár-Bereg megye és a térség egyik meghatározó szellemi központja. Az Egyetem intézeteiben bölcsészettudományi, pedagógusképzési, társadalomtudományi, gazdaságtudományi, művészetközvetítési, műszaki, agrár-, informatikai, természet- és sporttudományi területekre képeznek szakembereket. A Nyíregyházi Egyetem Területi Innovációs Platform-Nyíregyháza megalapításával a Nyíregyházi Egyetem célja, hogy a színvonalas oktatás mellett a térség magas presztízsű, a tudományt és a társadalmat egyaránt szolgáló kutató-fejlesztő központja legyen. A Területi Innovációs Platform keretén belül a csatlakozott tagok számára közvetlen hozzáférés nyílik az egyetem kutatási infrastruktúrájához és innovációs szolgáltatásaihoz, valamint az egyetem segíti a hazai és nemzetközi együttműködések, partnerségek kiépítését a kutatás, a fejlesztés és az innováció területén.
A Nyíregyházi Egyetem várja azoknak az országos és területi szereplőknek, vállalkozásoknak a jelentkezését, akik a TIP keretében szorosabb kapcsolatot szeretnének kialakítani az egyetemmel, illetve a régió innovációs szereplőivel.
A Területi Innovációs Platformhoz való csatlakozás díjtalan. A kitöltött és cégszerűen aláírt csatlakozási nyilatkozatot a szabo.gyorgy@nye.hu e-mail címre kérjük megküldeni.
Kitöltöm a csatlakozási nyilatkozatot
Kérdés esetén forduljon hozzánk bizalommal:
E-mail cím: szabo.gyorgy@nye.hu
Postacím: 4400 Nyíregyháza Sóstói u. 31/B
Csatlakozott tagok:
Frulity Kft. |
PMG Hungary Kft. |
2021. május 11-én alakult meg Dunaújvárosban a Területi Innovációs Platform, amellyel újabb régió kapcsolódott be a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal szakmai kezdeményezésébe.
Dunaújvárosi Egyetem Területi Innovációs Platform - Dunaújváros: Alapító nyilatkozat PDF (5 097 KB)
A Dunaújvárosi Egyetem több mint 20 éve stabil szereplője a magyarországi műszaki felsőoktatásnak. Az alkalmazott tudományok egyetemeként egyik fő küldetése, hogy a műszaki, informatikai tudományágak és a hozzájuk kapcsolódó kutatások területén az országban és nemzetközileg is egyaránt vonzó, biztos szakmai, gyakorlati tudást adó egyetem legyen. Elkötelezett az ipari és a vállalati kapcsolatok bővítése iránt, számos kutatással és projekttel járul hozzá a régió szellemi tőkéjének növeléséhez. Dinamikus fejlődésének köszönhetően mára fejlett infrastruktúrával, korszerű műszerekkel ellátott laborparkkal és kutatási háttérrel egy jelentős ipari potenciállal rendelkező környezetben működik.
A Dunaújvárosi Egyetem Műszaki Intézetét a Gépészeti tanszék, az Anyagtudományi tanszék és a Természettudományi és Környezetvédelmi tanszék alkotja. Kutatásaik közül kiemelkedik az anyagtudomány és technológia, roncsolásmentes anyagvizsgálatok és mérések, valamint a villamos kisülések környezetvédelmi alkalmazásai (környezetvédelmi kutatások). Az Intézet K+F+I tevékenységét az elektromobilitás területével bővítette, mely kiegészíti és egyben új teret nyit az oktatási és kutatási portfóliója tekintetében. Az elektromos közlekedésben, az elektromos járművek működésében nagy hangsúllyal jelennek meg az összetett mechatronikai rendszerek, a villamos hajtástechnika, szenzor és aktuátor technika, valamint a korszerű számítógép alapú irányítástechnika.
A Dunaújvárosi Egyetemen belül az Ipari Fejlesztési Központ (IFK) feladata, hogy az ipari szereplőket és az egyetemi kompetenciákat (mérések, vizsgálatok) összehangolja.
A Dunaújvárosi Egyetem várja azoknak az országos és területi szereplőknek, vállalkozásoknak a jelentkezését, akik a TIP keretében szorosabb kapcsolatot szeretnének kialakítani az egyetemmel, illetve a régió innovációs szereplőivel.
A Területi Innovációs Platformhoz való csatlakozás díjtalan. A kitöltött és cégszerűen aláírt csatlakozási nyilatkozatot a KALOCSAI@uniduna.hu e-mail címre kérjük megküldeni.
Kitöltöm a csatlakozási nyilatkozatot
Kérdés esetén forduljon hozzánk bizalommal:
Honlap link: https://www.uniduna.hu/rolunk/k-f-i
E-mail cím: KALOCSAI@uniduna.hu
Postacím: 2400 Dunaújváros, Táncsics M. 1/a.
Csatlakozott tagok:
ArchEnerg Klaszter |
Gallmed Kft. & Absonic Ltd. |
2021. május 18-án alakult meg Kecskeméten a Területi Innovációs Platform.
Neumann János Egyetem Területi Innovációs Platform - Kecskemét: Alapító nyilatkozat PDF (3 649 KB)
A Neumann János Egyetem kutatás-fejlesztési-innovációs tevékenységével, tudományos teljesítményével a régió egyik tudományos központja is egyben. Az intézmény a karok által gondozott tudományterületek sokszínűsége, kiterjedt hazai és nemzetközi kapcsolatrendszere, a tudományos minősítéssel rendelkező oktatók és kutatók magas aránya, illetve tudományos-kutatási teljesítménye révén meghatározó szereplője a szakmai-tudományos közéletnek.
Az egyetem tudományos stratégiájában kiemelt szerepet kap a technológiai és tudástranszfer folyamatok támogatása, a nemzetköziesedés, a külső partnerekkel való együttműködés, valamint a tudományos-kutatási eredmények társadalmasítása.
Az Egyetem az utóbbi években számos beruházást hajtott végre és ennek során nagy értékű termelő berendezésekkel, műszerekkel, szoftverekkel gazdagodott. Az ipari partnerek K+F tevékenységét az alábbi erőforrásokkal, kompetenciákat segíteni tudja műszak területen (járműipari vizsgálatok; készülék-, szerszámtervezés; technológia-racionalizálás; automatizálási-, ipari informatikai rendszerek tervezése; anyagok összetételének meghatározása, anyagtulajdonságok mérése és a feldolgozástechnológia optimalizálása; hossz- és geometriai méréstechnika; alkalmazott informatika), agrár területen (dísznövények-, gyümölcs- és szőlőnövények- zöldségnövények technológiai mérése és tervezése; szőlő növényvédelmi előrejelzés készítése, kertészeti beruházások pályázatainak elkészítése; vidék- és területfejlesztés) valamint gazdasági területen (komplex szervezetfejlesztés, marketing).
Az egyetemen működő JÁRMŰIPARI TUDÁSKÖZPONT célja az autóipari gyártó- és beszállító vállalkozások innováció és K+F igényeinek kiszolgálása, az intézmény és az iparvállalatok közötti együttműködés kialakítása.
A KÖRNYEZETBARÁT TECHNOLÓGIÁK TUDÁSKÖZPONT küldetése a környezetkímélő technológiai tudás, ismeret, készség, jártasság összegyűjtése és a vállalati szféra számára történő szolgáltatása a dél-alföldi régióban, a modern tudományos ismeretek konkrét gazdasági hasznosítása, valamint közvetítő szerep vállalása az oktatási és kutatói, illetve a vállalati szféra között.
A Neumann János Egyetem várja azoknak az országos és területi szereplőknek, vállalkozásoknak a jelentkezését, akik a TIP keretében szorosabb kapcsolatot szeretnének kialakítani az egyetemmel, illetve a régió innovációs szereplőivel.
A Területi Innovációs Platformhoz való csatlakozás díjtalan. A kitöltött és cégszerűen aláírt csatlakozási nyilatkozatot a kiss.attila@nje.hu e-mail címre kérjük megküldeni.
Kitöltöm a csatlakozási nyilatkozatot
Kérdés esetén forduljon hozzánk bizalommal:
Honlap link: https://nje.hu/tudomany/teruleti-innovacios-platform
E-mail cím: kiss.attila@nje.hu
Postacím: 6000 Kecskemét, Izsáki út 10.
Csatlakozott tagok:
ADU ALBA Kft. |
Kiss Szabadalmi és Védjegy Iroda Kft. |
2021. május 26-án alakult meg Sopronban a Területi Innovációs Platform.
Soproni Egyetem Területi Innovációs Platform - Sopron: Alapító nyilatkozat PDF (3 518 KB)
A Soproni Egyetem közel három évszázados hagyományokkal rendelkező, nagymúltú, hazánkban egyedülálló képzéseket is gondozó intézmény. Az oktatási egységeire jellemző különleges tudásbázis, az erre épülő innovációs potenciál alapvetően meghatározza az Egyetem szerepét a hazai felsőoktatási intézmények között. A szakmai, piaci partnerekkel, intézményekkel, Sopron városával való együttműködésekkel az egyetem a régió fejlődésének motorja kíván lenni.
Az egyetemen folyó innovációs tevékenység támogatása céljából a Soproni Egyetem létrehozta a Vállalati Kapcsolatok és Innováció Központot (VKIK), amely tudástranszfer és sales feladatokat lát el. A központ célja az ipari partnerekkel való kapcsolatok és KFI együttműködések megerősítése, a fejlesztésekben rejlő kockázat minimalizálása, ezáltal az egyetemi technológiák vonzóvá tétele piaci szereplők számára.
Az Egyetem 2008-2012 között több nagy infrastrukturális pályázatot valósított meg, amelynek kapcsán jelentős épület és eszközberuházás történt. Ennek hatására kibővültek a Simonyi Károly Műszaki, Faanyagtudományi és Művészeti Kar és az Erdőmérnöki Kar kutatási, vizsgálati lehetőségei, és létrejött a Nyugat-magyarországi Egyetem Központi Vizsgálólaboratórium (KVL). A KVL tevékenységét az MSZ EN ISO 17025:2005 szabványnak megfelelően szigorú Minőségirányítási Kézikönyv ill. önálló Szervezeti és Működési Szabályzat szerint végzi. A KVL tevékenysége az alábbi területekre terjed ki: faipari anyagvizsgálatok, faipari termékvizsgálatok, hőkezelőüzemek ellenőrzése, építőanyagok tűzvédelmi megfelelősége, papír vizsgálatok, környezetvédelmi vizsgálatok, talajvizsgálatok, növényvizsgálatok.
A Soproni Egyetem várja azoknak az országos és területi szereplőknek, vállalkozásoknak a jelentkezését, akik a TIP keretében szorosabb kapcsolatot szeretnének kialakítani az egyetemmel, illetve a régió innovációs szereplőivel.
A Területi Innovációs Platformhoz való csatlakozás díjtalan. A kitöltött és cégszerűen aláírt csatlakozási nyilatkozatot a remenyi.andrea@uni-sopron.hu e-mail címre kérjük megküldeni.Kitöltöm a csatlakozási nyilatkozatot
Kérdés esetén forduljon hozzánk bizalommal:E-mail cím: remenyi.andrea@uni-sopron.hu
Honlap: http://vkik.uni-sopron.hu/teruleti-innovacios-platform
Postacím: 9400 Sopron, Bajcsy-Zsilinszky utca 4.
Csatlakozott tagok:
ArchEnerg Klaszter |
Methode Bau Kft. |
2021. május 27-án alakult meg Egerben a Területi Innovációs Platform.
Eszterházy Károly Egyetem Területi Innovációs Platform - Eger: Alapító nyilatkozat PDF (3 643 KB)
Az Eszterházy Károly Egyetem az Észak-magyarországi régió önálló, több campusú egyeteme, a magyar állami felsőoktatás meghatározó, dinamikusan fejlődő intézménye. Az egyetem az agrár és a gazdasági képzések területén modern és gyakorlatorientált oktatást valósít meg. Az egyetem szándéka, hogy a régió meghatározó tudásközpontjává váljon, a Kutatási és Fejlesztési Központ révén az alkalmazott tudományok magas szintű művelését és a vele kapcsolatban lévő cégek színvonalas kiszolgálását érje el. A Kutatási és Fejlesztési Központ az egyetem különböző tudományokban és szakterületeken működő, kutatás-fejlesztési tevékenységet végző tudományos kutatási szervezeti egységeit integráló, a tudományos kutatási tevékenységet összehangoló szervezeti egység.
A Kutatási és Fejlesztési Központ keretében működnek többek között az alábbi tudásközpontok:
Az INNORÉGIÓ Tudásközpont a vállalkozó felsőoktatás szellemiségében jött létre, amely biztosítja az egyedi know-how piaci alapú szolgáltatását a gazdasági partnerek felé. A kutatásfejlesztési célkitűzések elsősorban agroökológiai és geoinformatikai projektek megvalósítására összpontosítanak, különösen a légi és a földfelszíni felvételezés adatainak értelmezésében, feldolgozásában és a kapcsolódó módszerfejlesztésekben.
Az Élelmiszertudományi és Borászati Tudásközpont célja az élelmiszer-, valamint a szőlészeti és borászati tudományokhoz köthető különböző tudományágak és technológiák – analitikai kémia, molekuláris biológia, mikrobiológia, műszerfejlesztés és élelmiszerbiztonság - tudományos alapjaira épülő innovatív kutatás-fejlesztés megvalósítása és tudástranszfer folyamatok kialakítása a kapcsolódó ágazatok szereplőivel közösen. Mint meghatározó kutatási bázis, a rendelkezésre álló kutatási kapacitás és a megvalósuló tudástranszfer révén segíti partnerei K+F lehetőségeinek kiaknázását, innovációs képességének fejlesztését, közvetetten pedig gazdasági potenciáljuk erősödését.
Az Egészségfejlesztési és Sporttudományi Tudásközpont az egyetem interdiszciplináris, humán élettani kutatásokkal foglalkozó szervezeti egysége. Fő feladatai az emberi egészség megőrzését, helyreállítását és fejlesztését szolgáló információátadás és terjesztés, valamint a fizikai tréning hatására bekövetkező élettani változások, a sportsérülések megelőzéséhez, kezeléséhez és a rehabilitációjához kapcsolódó kutatások. A kutatási eredményeket a régió intézményeiben és szakosztályaiban felhasználva, cél az innovatív, partnerségi együttműködés kialakítása sportszervezetekkel és önkormányzatokkal.
Az Eszterházy Károly Egyetem várja azoknak az országos és területi szereplőknek, vállalkozásoknak a jelentkezését, akik a TIP keretében szorosabb kapcsolatot szeretnének kialakítani az egyetemmel, illetve a régió innovációs szereplőivel.
A Területi Innovációs Platformhoz való csatlakozás díjtalan. A kitöltött és cégszerűen aláírt csatlakozási nyilatkozatot a tip@uni-eszterhazy.hu e-mail címre kérjük megküldeni.
Kitöltöm a csatlakozási nyilatkozatot.
Kérdés esetén forduljon hozzánk bizalommal:
E-mail cím: tip@uni-eszterhazy.hu
Honlap: https://uni-eszterhazy.hu/hu/egyetem/kutatas-/kutatasi-es-fejlesztesi-kozpont
Postacím: 3301 Eger, Pf.: 43.Csatlakozott tagok:
ArchEnerg Klaszter |
Heves Megyei Önkormányzat |