



Megjelent az NKFI Alapból meghirdetett 2025-1.1.1-IPARJOG pályázati felhívás kitöltő programja, amely a www.palyazat.gov.hu oldal Egységes Beléptető Felületén érhető el.
A WIDERA Travel Grants pályázat olyan Magyarországon bejegyzett és működő szervezetek számára nyújt támogatást a Horizont Európa keretprogram II. pillére alá tartozó klaszterek valamelyike által külföldön szervezett nemzetközi partnerkereső rendezvényen való részvételhez, amelyek ezen klaszterek pályázati felhívásaira terveznek pályázni.
A GE HealthCare Kft. és a Debreceni Egyetem közös kutatás-fejlesztési projektje mesterséges intelligencia segítségével teszi hatékonyabbá az orvosi diagnosztikát és a gyógyszeripari kutatásokat. Természetes nyelvfeldolgozó algoritmusokon alapuló megoldásuk a képi és szöveges leletek elemzését és rendszerezését támogatja, amivel többek között az egészségügyi kutatásokba bevonható páciensek is célzottan azonosíthatók.
A 77 Elektronika Kft. magyar fejlesztésű, ingyenesen használható telemedicinás rendszere forradalmasítja az online orvosi távszolgáltatást. A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból támogatott projekt célja a diabéteszes, vagy annak előszobájában lévő páciensek személyre szabott kezelése volt. Ezért hozták létre a Dcont® eNAPLÓ felületét, ahova a Dcont® vércukormérő eszközzel rendelkezők gyorsan és egyszerűen tölthetik fel mért adataikat. Ezek értelmezését számos grafikon és statisztika segíti, ami megkönnyíti a páciens tájékozódását és az adatokat vizsgáló szakorvos munkáját is.
Repülőgépek fejlesztését segíti az eCon Engineering Kft. az ipari szimulációk specialistájaként. A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap támogatásával kidolgozott Virtuális Légcsavar Modell minőségi ugrást hozhat a repülőgépiparban: a mesterséges intelligencia alkalmazása nem csupán pontosabbá és költséghatékonyabbá teszi, de radikálisan fel is gyorsítja a szerkezetanalízist, a gyártás során szükséges aerodinamikai számítások és tesztek elvégzését.
Az NKFI Alap támogatásával valósíthatják meg kutatási, fejlesztési és innovációs ötleteiket a hazai mikro-, kis- és középvállalkozások a Bay Voucher Program keretében. A Bay Zoltán Kutatóközpont szakmai tudásával, kutatási kapacitásaival és infrastruktúrájával támogatja a magyar KKV-kat. Cél, hogy új termékeket, szolgáltatásokat és technológiai megoldásokat fejlesszenek ki és juttassanak el a piacra. Az innovációs szolgáltatások 2025. április 15-től igényelhetők voucher (utalvány) formájában.
Az XPAND Programot a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) indította azzal a céllal, hogy segítse a magyar startupokat és KKV-kat a nemzetközi piacra lépésben, a globális befektetőkkel való kapcsolatépítésben és üzleti hálózatuk bővítésében.
A Magyar Tudomány Évében különleges csapatot építünk, amelyhez Tudományos Nagyköveteket keresünk! 16 és 28 év közötti fiatalok jelentkezését várjuk, akik szeretnek csapatban dolgozni és nyitottak új dolgok tanulására. Ha a tudomány iránt szenvedélyesen érdeklődő vagy, aki képes közérthetően és lebilincselően kommunikálni közönség előtt is, ez a program neked szól!
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal a Fiatal Kutatók Akadémiájával, a HUN-REN Természettudományi Kutatóközponttal és az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Karával együttműködésben online workshopot szervez a Marie Skłodowska-Curie Postdoctoral Fellowships (MSCA PF) ösztöndíjprogramjáról.
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal a Fiatal Kutatók Akadémiájával és a HUN-REN Természettudományi Kutatóközpontjával együttműködésben jelenléti workshopot szervez a Marie Skłodowska-Curie Postdoctoral Fellowships (MSCA PF) ösztöndíjprogramjára való pályázáshoz kapcsolódóan.
Szeretettel várjuk a hazai és nemzetközi pályázati lehetőségek iránt érdeklődő kis- és középvállalkozásokat kerti piknikünkre! Az esemény célja, hogy segítséget nyújtsunk az eligazodásban a forrásszerzés útvesztőiben, és közösen feltérképezzük, milyen pályázati lehetőségek illeszkednek legjobban a különböző vállalkozási életszakaszokhoz és stratégiai célokhoz.