Az Innovációs és Technológiai Minisztérium, mint támogató által a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal, mint kezelő szerv útján meghirdetett pályázati felhívás elsődleges célja hazai tudományos kutatói közösség nemzetközi vérkeringésbe való bekapcsolódásának ösztönzése és a nyílt tudomány hazai térnyerésének támogatása.
Újabb két kutatócsoport kezdte meg munkáját az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) által kezdeményezett, számos szakmai partner összefogásával megalapított, transzlációs medicinára fókuszáló Magyar Molekuláris Medicina Kiválósági Központ (HCEMM) keretében, így már 16 tématerületen közel 100 tudós folytathat élettudományi kutatásokat. A HCEMM-hez most csatlakozó Bödör Csaba molekuláris biológus, aki a vérképző daganatok genetikai kutatására, míg Wohner Nikolett tudományos főmunkatárs a vérrögképződés és a vérzékenységgel járó betegségek hátterének vizsgálatára fókuszál.
A jelek szerint sikerült a hazai innovációs ökoszisztéma szereplőit hatékonyan megszólítani a Területi Innovációs Platform (TIP) létrehozásával. Eddig 330 tag csatlakozott a kezdeményezéshez. De vajon milyen változásokat indukál mindez az egyetemek, a kutatóintézetek vagy éppen a hazai vállalkozások életében?
Interjú Sebők Katalinnal, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal vállalati innovációs elnökhelyettesével az Innotéka magazinban.
Több mint 330 kutató és kutatócsoport nyert összesen 12 milliárd forint támogatást az elkövetkező 3 vagy 4 évre a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal által meghirdetett alapkutatási pályázatokon. Az egyéni kutatókat és kutatócsoportokat megcélzó, úgynevezett OTKA-típusú programok a legkülönbözőbb kutatói kezdeményezésű projektek finanszírozásával, három pályázati kategóriában segítik a hazai tudományos élet legkiválóbb kutatóinak szakmai fejlődését, eredményeit és nemzetközi elismertségét.
Tájékoztatjuk az érintett feleket, hogy az IPCEI Mikroelektronika és IPCEI Hidrogén felhívások eredeti, 2021. július 30., 12 órai határidejét meghosszabbítjuk 2021. augusztus 15-ig. Így további két héttel több idejük van a piaci szereplőknek előkészíteni, kidolgozni és beadni a projektjavaslataik előzetes kérelmét!