Magyarország versenyképessége, fenntartható gazdasági és társadalmi fejlődése szempontjából is fontos, hogy a megoldásközpontú, innovatív gondolkodásmód a lehető legszélesebb körben elterjedjen. Ennek érdekében az Innovációs és Technológiai Minisztérium egyetemi szintű képzések elindításával erősíti az innovációs szakemberképzést és a vállalkozói utánpótlásnevelést, valamint támogatja a korszerű, gyakorlatorientált tudásanyagok megjelenését - közölte Gulyás Tibor innovációért felelős helyettes államtitkár egy hiánypótló új szakkönyv megjelenése kapcsán.
Sopron, 2021. május 26., szerda (MTI) - A Soproni Egyetem is csatlakozott a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) által 2019-ben létrehozott és az Innovációs és Technológiai Minisztérium által támogatott Területi Innovációs Platform elnevezésű szakmai kezdeményezéshez. Az alapító okiratot szerdán írták alá Sopronban.
SZABÓ ISTVÁN Hazai forrásból több mint 182 milliárd forintos kutatás-fejlesztési és innovációs pályázatot ír ki az idén a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH). A szervezet elnökhelyettese szerint szakpolitikai cél, hogy a hazai források kiegészítésére a magyar pályázók az uniós Horizont Európa programból is jóval többet hozzanak el, elérve a lakosságarányos 2,18 százalékos részesedést. Az összeget tekintve ez több mint az ötszöröse lenne az előző hét év teljesítményének.
A kérdőív beadási határideje módosult. Új beadási határidő: 2021. május 31.
A kiemelkedő tudományos eredmények elérésében nélkülözhetetlen szerepet játszanak a korszerű kutatási infrastruktúrák, amelyek rendszerszemléletű fejlesztése és láthatóvá tétele tudományos és nemzetgazdasági szempontból egyaránt fontos. A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal új kérdőíves felmérésének célja, hogy azonosítsa Magyarország „TOP 50” kiváló kutatási infrastruktúráját, infrastruktúra-hálózatát, és a lehetséges felhasználók – kutatóhelyek, egyéni kutatók és vállalkozások – számára felhasználóbarát módon tegye megismerhetővé az általuk kínált lehetőségeket.
Idén áprilisban indul az Európai Unió minden eddiginél nagyobb költségvetésű kutatási és innovációs keretprogramja, a 95,5 milliárd eurós Horizont Európa. Kormányzati célkitűzés, hogy Magyarország részesedése ezekből a közvetlenül pályázható uniós forrásokból 2027-re elérje a lakosságával arányos 2,18 százalékot. De vajon hogyan érhető el mindez? Milyen szemléletváltásra van szükség a sikerhez? Mi indokolja az egyetemek központi szerepét a megújuló innovációs ökoszisztémában? Birkner Zoltánt, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal elnökét és Csuzdi Szonját, a Nemzetközi Főosztály vezetőjét kérdeztük.
Az Innotéka 2021. április 9-i cikke.