
A tréning valós példákon keresztül, gyakorlatorientált megközelítéssel készíti fel a résztvevőket a H2020 projektmenedzseri, valamint H2020 koordinátori feladatokra. A képzés kiterjed a projektmenedzsment szakmai, jogi, adminisztratív és pénzügyi aspektusaira is.
A tréner húsz éves projektvezetési tapasztalattal rendelkezik a H2020, illetve az azt megelőző keretprogramok vonatkozásában.
Milyen problémák és kihívások merülhetnek fel egy projekt során? Íme néhány példa:
- Nem teljesítő partnerek kezelése, egy működő csapat létrehozása az egyéni partnerekből, konfliktuskezelés, beszámolók készítése belső használatra és az Európai Bizottságnak.
- Milyen dokumentumokat szükséges összegyűjteni, hogyan adminisztráljuk a projektre fordított munkaidőt és a költségeket.
- A konzorciumi megállapodással kapcsolatos jogi nehézségek, szellemi tulajdonjogok védelme.
- A költségek elszámolhatóságával, a költségvetés átcsoportosításával, kapcsolatos pénzügyi kérdések.
- Kommunikáció és PR a konzorciumon belül, az Európai Bizottsággal, a kutatóközösséggel, az iparággal és a szélesebb nyilvánosággal.
A képzés résztvevői gyakorlatorientált workshopokon is részt vesznek, ahol az újonnan megszerzett tudásukat rögtön próbára is tehetik.
A tréning időpontja: 2020. október 12-13.,
Helyszíne: online
A jelentkezők kiválasztásánál előnyt élveznek azok, akik:
- H2020 projektet koordinálnak/terveznek koordinálni,
- H2020 projektmenedzselési tapasztalattal rendelkeznek,
- rendelkeznek szakmai és pályázatírási/pályázat-részvételi tapasztalattal a kutatói/pályázatmenedzsment oldalról.
Az esemény tréning jellege miatt a részvétel korlátozott, max. 25 fő részvételét tudjuk biztosítani. Amennyiben több, mint 25 fő jelentkezik, a résztvevőket a fent említett szempontok figyelembevételével választjuk ki.
A jelentkezési határidő: 2020. október 6. A kiválasztás eredményéről ezt követően értesítjük a jelentkezőket. A férőhelyek korlátozottsága miatt egy intézmény részéről egy fő jelentkezését tudjuk elfogadni.
REGISZTRÁCIÓ
1138 Budapest Moszkva sétány
Pontosan egy évtizede dolgozik a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal a hazai KFI ökoszisztéma építésén. Egy ilyen kerek évforduló jó alkalom a múlt eredményeinek értékelésére, de legalább ilyen fontos a jövő lehetőségeinek feltérképezése is. Ahelyett, hogy önmagunkat helyeznénk a középpontba, a támogatott vállalkozások, kutatóhelyek és projektek sikereit emeljük ki, amelyek az innováció és a gazdasági fejlődés motorjai Magyarországon.
Online közvetítés (Zoom alkalmazás)
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból meghirdetett HU-RIZONT nemzetközi kiválósági kutatási együttműködési program (2025-1.2.1-HU-RIZONT) célja, hogy támogatást biztosítson magyar felsőoktatási intézmények vezetésével nemzetközi együttműködésben megvalósuló projektekre, melyek a Neumann János Program (NJP) fókuszterületeihez illeszkedően, a magyar és a nemzetközi közösség számára releváns és aktuális kihívásokra keresnek innovatív megoldásokat.