



Az NKFI Alapból meghirdetett 2025-1.2.1-HU-RIZONT pályázati felhívás kitöltő programja 2025. április 7-től a www.palyazat.gov.hu oldalról elérhető „Pályázati e-ügyintézés” felületen.
Módosult a „Nagyvállalati fókuszterületi innovációs program” című és 2024-1.1.2-NAGYVÁLL_FÓKUSZ kódszámú pályázati felhívás benyújtási határideje.
A GE HealthCare Kft. és a Debreceni Egyetem közös kutatás-fejlesztési projektje mesterséges intelligencia segítségével teszi hatékonyabbá az orvosi diagnosztikát és a gyógyszeripari kutatásokat. Természetes nyelvfeldolgozó algoritmusokon alapuló megoldásuk a képi és szöveges leletek elemzését és rendszerezését támogatja, amivel többek között az egészségügyi kutatásokba bevonható páciensek is célzottan azonosíthatók.
A 77 Elektronika Kft. magyar fejlesztésű, ingyenesen használható telemedicinás rendszere forradalmasítja az online orvosi távszolgáltatást. A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból támogatott projekt célja a diabéteszes, vagy annak előszobájában lévő páciensek személyre szabott kezelése volt. Ezért hozták létre a Dcont® eNAPLÓ felületét, ahova a Dcont® vércukormérő eszközzel rendelkezők gyorsan és egyszerűen tölthetik fel mért adataikat. Ezek értelmezését számos grafikon és statisztika segíti, ami megkönnyíti a páciens tájékozódását és az adatokat vizsgáló szakorvos munkáját is.
Repülőgépek fejlesztését segíti az eCon Engineering Kft. az ipari szimulációk specialistájaként. A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap támogatásával kidolgozott Virtuális Légcsavar Modell minőségi ugrást hozhat a repülőgépiparban: a mesterséges intelligencia alkalmazása nem csupán pontosabbá és költséghatékonyabbá teszi, de radikálisan fel is gyorsítja a szerkezetanalízist, a gyártás során szükséges aerodinamikai számítások és tesztek elvégzését.
Az XPAND Programot a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) indította azzal a céllal, hogy segítse a magyar startupokat és KKV-kat a nemzetközi piacra lépésben, a globális befektetőkkel való kapcsolatépítésben és üzleti hálózatuk bővítésében.
A Magyar Tudomány Évében különleges csapatot építünk, amelyhez Tudományos Nagyköveteket keresünk! 16 és 28 év közötti fiatalok jelentkezését várjuk, akik szeretnek csapatban dolgozni és nyitottak új dolgok tanulására. Ha a tudomány iránt szenvedélyesen érdeklődő vagy, aki képes közérthetően és lebilincselően kommunikálni közönség előtt is, ez a program neked szól!
Dr. Barna Árpád az elektronmikroszkópos mintakészítésben paradigmaváltást hozó, nemzetközileg elismert szaktekintély. Hozzá kötődik az elektronmikroszkópos vizsgálathoz szükséges, ionporlasztással történő mintaelőállítás gyakorlatának kidolgozása, amely az egész világon ismertté és alkalmazottá vált.
A Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) az Enterprise Horizon elnevezésű ingyenes pályázati képzési program keretében a kezdő szinttől egészen a Horizon Europe pályázat beadásáig segíti a jelentkezőket. A program elsősorban a hazai kis- és középvállalkozásoknak nyújt szakmai támogatást a közvetlen uniós forrásokhoz történő hozzáférésben.
A Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) az Enterprise Horizon elnevezésű ingyenes pályázati képzési program keretében a kezdő szinttől egészen a Horizon Europe pályázat beadásáig segíti a jelentkezőket. A program elsősorban a hazai kis- és középvállalkozásoknak nyújt szakmai támogatást a közvetlen uniós forrásokhoz történő hozzáférésben.
A Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH) IP Day néven szakmai rendezvényt tart egyetemek és kutatóhálózatok részvételével.