Módosult a „Pályázat az ERA-NET COFUND, EJP COFUND és egyéb multilaterális programok közös nemzetközi pályázati felhívásaiban sikeresen szereplő magyar szervezetek támogatására” című és 2024-1.2.2-ERA_NET kódszámú pályázati felhívás.
Módosult „A magyar-török alkalmazott kutatás-fejlesztési együttműködési programban való magyar részvétel támogatása” című és 2024-1.2.11-TÉT-IPARI-TR kódszámú pályázati felhívás.
Módosult a „Pályázat a Horizont Európa európai partnerségek közös nemzetközi pályázati felhívásaiban sikeresen szereplő magyar szervezetek támogatására” című és 2024-1.2.1-HE-PARTNERSÉG kódszámú pályázati felhívás.
A GE HealthCare Kft. és a Debreceni Egyetem közös kutatás-fejlesztési projektje mesterséges intelligencia segítségével teszi hatékonyabbá az orvosi diagnosztikát és a gyógyszeripari kutatásokat. Természetes nyelvfeldolgozó algoritmusokon alapuló megoldásuk a képi és szöveges leletek elemzését és rendszerezését támogatja, amivel többek között az egészségügyi kutatásokba bevonható páciensek is célzottan azonosíthatók.
A 77 Elektronika Kft. magyar fejlesztésű, ingyenesen használható telemedicinás rendszere forradalmasítja az online orvosi távszolgáltatást. A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból támogatott projekt célja a diabéteszes, vagy annak előszobájában lévő páciensek személyre szabott kezelése volt. Ezért hozták létre a Dcont® eNAPLÓ felületét, ahova a Dcont® vércukormérő eszközzel rendelkezők gyorsan és egyszerűen tölthetik fel mért adataikat. Ezek értelmezését számos grafikon és statisztika segíti, ami megkönnyíti a páciens tájékozódását és az adatokat vizsgáló szakorvos munkáját is.
Repülőgépek fejlesztését segíti az eCon Engineering Kft. az ipari szimulációk specialistájaként. A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap támogatásával kidolgozott Virtuális Légcsavar Modell minőségi ugrást hozhat a repülőgépiparban: a mesterséges intelligencia alkalmazása nem csupán pontosabbá és költséghatékonyabbá teszi, de radikálisan fel is gyorsítja a szerkezetanalízist, a gyártás során szükséges aerodinamikai számítások és tesztek elvégzését.
Fenntarthatóság, egészség, intelligens közlekedés – ezek a problémák foglalkoztatják leginkább a mai középiskolásokat.
A díjjal nem csak pénzjutalom jár, a nyertesek csatlakozhatnak a Magyar Innovációs Klubhoz is.
A Magyar Innovációs Szövetség delegáltjaként Csáki Dominika képviselte Magyarországot a 2024. december 4-11. között megrendezett Stockholm International Youth Science Seminar-on, valamint az azt lezáró Nobel-díj átadási ceremónián és banketten. Dominika az Alternatív Közgazdasági Gimnázium diákja, a 33. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia versenyzője, a XXIV. Tudományos Diákkörök Kárpát-medencei Konferenciájának első helyezettje.
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal tisztelettel meghívja a „KFI ökoszisztéma fejlesztése” elnevezésű GINOP_PLUSZ-2.1.2-22-2024-00002 projekt nyitórendezvényére, melynek keretében a „Kiváló kutatási infrastruktúra” tanúsítványok ünnepélyes átadására is sor kerül.
Az NKFIH és a TÜBITAK közös angol nyelvű információs napot szervez a "A magyar-török alkalmazott kutatás-fejlesztési együttműködési programban való magyar részvétel támogatása” című felhívás (2024-1.2.11-TÉT-IPARI-TR) pályázata iránt érdeklődők részére.
Az Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállítás azzal a céllal jött létre, hogy választ adjon a felsőoktatással kapcsolatos kérdésekre. Feladata összekapcsolni az egyes szereplőket: a hazai – és külföldi felsőoktatási intézményeket, tankönyvkiadókat, nyelviskolákat, szakképző intézményeket és vállalatokat az érdeklődőkkel: a diákokkal, oktatókkal és szülőkkel.