A felhívás célja, hogy kiváló magyar tudományos műhelyek vezetésével olyan nemzetközi kutatási projektek induljanak a világ legkiválóbb egyetemeinek és kutatóintézeteinek közreműködésével, amelyek a Neumann János Program (NJP) fókuszterületeihez illeszkedően, Magyarország és ezen keresztül a nagyvilág számára egyaránt fontos társadalmi és gazdasági kihívások megoldására fókuszálnak.
Módosult a „HU-RIZONT nemzetközi kiválósági kutatási együttműködési program” című és 2024-1.2.3-HU-RIZONT kódszámú pályázati felhívás.
A 77 Elektronika Kft. magyar fejlesztésű, ingyenesen használható telemedicinás rendszere forradalmasítja az online orvosi távszolgáltatást. A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból támogatott projekt célja a diabéteszes, vagy annak előszobájában lévő páciensek személyre szabott kezelése volt. Ezért hozták létre a Dcont® eNAPLÓ felületét, ahova a Dcont® vércukormérő eszközzel rendelkezők gyorsan és egyszerűen tölthetik fel mért adataikat. Ezek értelmezését számos grafikon és statisztika segíti, ami megkönnyíti a páciens tájékozódását és az adatokat vizsgáló szakorvos munkáját is.
Repülőgépek fejlesztését segíti az eCon Engineering Kft. az ipari szimulációk specialistájaként. A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap támogatásával kidolgozott Virtuális Légcsavar Modell minőségi ugrást hozhat a repülőgépiparban: a mesterséges intelligencia alkalmazása nem csupán pontosabbá és költséghatékonyabbá teszi, de radikálisan fel is gyorsítja a szerkezetanalízist, a gyártás során szükséges aerodinamikai számítások és tesztek elvégzését.
Unokáink sem fogják látni – jósolta borúsan a hajdanvolt városvédő tévéműsor. Mi magunk sem fogjuk látni – ez pedig már egy mai soproni kisvállalkozás szlogenje lehetne. Ám ez most kivételesen jó hír: az általuk gyártott, biológiailag lebomló fóliából készült csomagolóanyagok, műanyag zacskók ugyanis kevesebb, mint két hónap alatt „eltűnnek”, ha megfelelően komposztálják őket. A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból támogatott fejlesztés sokat tesz a kereskedelemben használatos műanyag zacskók generációváltásáért, a csomagolóanyagok okozta környezetszennyezés csökkentéséért.
Az Európai Unió 2021–2027 között zajló Horizont Európa kutatási és innovációs keretprogramjának égisze alatt számos pályázati lehetőség válik elérhetővé az egyéni kutatói kiválóság, az áttörést hozó innovációk és a jelentős társadalmi kihívások kezelését célzó nemzetközi konzorciumok által megvalósított kutatási és innovációs projektek támogatására. A 95,5 milliárd euró költségvetéssel gazdálkodó program megvalósítása során előtérbe kerül az elnyert támogatások közvetlenül érzékelhető társadalmi vagy gazdasági hasznosságának követelménye, továbbá a zöld és digitális átmenet előmozdítása.
Vezesd a változást, alakítsd a jövőt! Egyéves Kutatási és Innovációs Menedzser programunkban átfogó elméleti és gyakorlati tudást kínálunk, amellyel felkészülhetsz a kutatásfejlesztés és innováció területén felmerülő kihívásokra. Sikeres befejezés után corvinusos másoddiplomát szerezhetsz, amellyel jelentős előnyt érhetsz el szakmai karrieredben!
A Nemzeti Innovációs Ügynökség Nonprofit Zrt. (NIÜ) 2025 januárjában elindítja új programját, amely a hazai kis- és középvállalkozások innovációs teljesítményét és versenyképességét támogatja. A program keretében a NIÜ tanácsadással és támogató szolgáltatásokkal segíti, hogy a fejlesztések minél könnyebben és gyorsabban piacra jussanak.
Jelentkezz a Design Terminál ingyenes üzleti Konzultációs napjára és indítsd el álmaid projektjét a siker útján vagy adj új lendületet vállalkozásodnak! Nyerj inspirációt, és bővítsd üzleti kapcsolataidat!
Jelentkezz a Design Terminál ingyenes üzleti Konzultációs napjára és indítsd el álmaid projektjét a siker útján vagy adj új lendületet vállalkozásodnak! Nyerj inspirációt, és bővítsd üzleti kapcsolataidat!
Szerettel meghívjuk Önt a Kooper: a hatékonyabb egyetemi-ipari együttműködésért című szakmai eseményre, ahol bemutatkozik a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal és az SDA Informatika Zrt. által fejlesztett új virtuális piactér, amely a hatékony tudásáramlás érdekében segít összekötni a hazai tudástermelő egyetemeket a tudást hasznosító vállalkozásokkal.
Join us for the “Towards a strengthened European cooperation in Brain health research” conference hosted by the Hungarian Presidency! The event will be held from December 9-10, 2024, in the stunning city of Budapest. Don’t miss this unique chance to connect and network with representatives and experts from across Europe!
A konferencia célja, hogy az agykutatás társadalmi hatásának maximalizálása érdekében népszerűsítse a többszereplős megközelítés fontosságát, visszajelzést gyűjtsön az együttműködés kihívásairól és jó gyakorlatairól, valamint megvitassa a hatékony és dinamikus összeurópai kutatási és innovációs együttműködés előmozdításának módjait.
„BIOEAST és azon túl" elnevezésű magas szintű konferencia a közép- és kelet-európai kutatási és innovációs prioritásokról a fenntartható talaj és az édesvíz ellenálló képességével, az élelmezési rendszerek biztonságával és a biogazdasággal kapcsolatos szakpolitikákkal összefüggésben.
Az oktatás és a képzés javítása elengedhetetlen ahhoz, hogy az egyének elsajátítsák a zöld digitális technológiákhoz szükséges készségeket. A konferencia a készségfejlesztés és az intelligens szakosodás különböző aspektusaival foglalkozik, uniós és nemzeti döntéshozók és szakértők bevonásával.