BUDAPEST Sztrókon átesett és szklerózis multiplexes betegek szenvedését is enyhítheti.
Sztrókon átesett és szklerózis multiplexes betegek szenvedését is enyhítheti.
BUDAPEST Sztrókon átesett és szklerózis multiplexes betegek szenvedését is enyhítheti.
Sztrókon átesett és szklerózis multiplexes betegek szenvedését is enyhítheti.
Sztrókon átesett és szklerózis multiplexes betegek szenvedését is enyhítheti.
Jubileumát ünnepli az Ifjúsági tudományos és innovációs tehetségkutató verseny, amelyben tudósjelölteket keres a Magyar Innovációs Szövetség. Az elmúlt három évtizedben tapasztalható változásokról, fejlődésről a szövetség tiszteletbeli elnöke, a verseny alapítója, Pakucs János beszélt a Magyar Nemzetnek.
Nemzetközi viszonylatban is jelentős magyar kutatási eredményről számolt be tegnap a világ legjelentősebb élettudományi lapja, a Cell. Az ELTE TTK professzora, Málnási-Csizmadia András és kutatócsoportja a stroke utáni izomgörcsöket megszüntető gyógyszerjelöltet fejlesztett ki.
A koronavírus-járvány a napnál világosabbá tette, hogy számos területen sok jó tudósunk van, akik gyakorlatban hasznosuló eredményeikkel komoly presztízst vívnak ki maguknak a világban – hangsúlyozta a lapunknak adott interjúban Bódis József. Az Innovációs és Technológiai Minisztérium felsőoktatásért, innovációért és szakképzésért felelős államtitkára kifejtette: az egyetemek a modellváltással olyan anyagi lehetőséget és mozgásteret kaptak, amilyennel korábban sosem rendelkeztek.
TUDOMÁNYOS CSOMÓPONTOK A Pécsi Tudományegyetemen (PTE) szeptember végén nyílt meg a Virológiai Nemzeti Laboratórium és a Humán Reprodukciós Nemzeti Laboratórium. A két intézmény része annak a 17 nemzeti és egy kutatólaborból álló rendszernek, amelyre az idén 14 milliárd, a következő években összesen mintegy 90 milliárd forintos támogatást fordít a kormányzat.
Lezárult a CERN ALICE kísérlet Időprojekciós Kamrájának (Time Projection Chamber; TPC) modernizálása. A munkában fontos feladatot vállalt a Wigner Fizikai Kutatóközpont.
A legújabb kutatói ösztöndíjpályázatok meghirdetésével teljessé vált a kutatói életpálya támogatása, amire idén mintegy 60 milliárd forintot különítettek el – hangsúlyozta lapunknak adott interjújában Szabó István. A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) tudományos és nemzetközi elnökhelyettese kitért arra is, hogy a magyar kutatók 17 nagy nemzetközi kutatási infrastruktúra élvonalbeli szolgáltatásait is igénybe vehetik Európa-szerte.
A 2020/2021-es tanévre immár 30. alkalommal hirdeti meg az Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Versenyt a Magyar Innovációs Szövetség a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal főtámogatásával.