Az innováció lehet a kitörési pontja a magyar gazdaságnak – fogalmazott a Figyelő és a Világgazdaság innovációs konferenciáján Szajlai Csaba, a Mediaworks gazdasági divíziójának vezetője, a Figyelő főszerkesztője. A kétnapos rendezvényen a hagyományos ágazatok mellett a hadiiparról és az űriparról is szó esik.
A magyar gazdaság versenyképességének a kulcsa az innovációban rejlik, és nem mellesleg a gazdasági haszna is jelentős – hangzott el a Világgazdaság és a Figyelő Évadnyitó Innovációs Konferenciáján. A rendezvény előadói számos aktuális témát jártak körül.
Megkezdődött a Figyelő és a Világgazdaság innovációs konferenciája.
A gerincgyógyászati diagnosztikai folyamatot segítő informatikai megoldást dolgoztak ki a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) kutatói a Budai Egészségközpont Kft., valamint a IFUA Horváth & Partners Kft. munkatársaival együttműködve - tájékoztatta a felsőoktatási intézmény közkapcsolati igazgatósága az MTI-t.
A gerincgyógyászati diagnosztikai folyamatot segítő informatikai megoldást dolgoztak ki a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) kutatói a Budai Egészségközpont Kft., valamint a IFUA Horváth & Partners Kft. munkatársaival együttműködve – tájékoztatta a felsőoktatási intézmény közkapcsolati igazgatósága az MTI-t.
A gerincről készített MR-felvételeket leletező alkalmazás felgyorsíthatja a kézi leletezést, valamint hozzájárulhat a pontosabb diagnózis felállításához. Az 1,179 milliárd forintos költségvetésű projekt a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal 718 millió forintos támogatásával valósult meg.
Intelligens automatizált gerinc MR leletező és vizualizált leletértelmező rendszert fejlesztettek.
Felpezsdül Magyarország innovációs színtere, hiszen idén újra díjazzák a legsikeresebb hazai innovációkat. A 32. Magyar Innovációs Nagydíj pályázat ünnepélyes díjkiosztójára 2024. március 26-án, a hagyományoknak megfelelően az Országház Felsőházi Termében kerül sor, ahol elismerik az ország legújabb, leginnovatívabb és a legjelentősebb gazdasági hasznot hozó fejlesztéseit.
A Soproni Egyetem (SoE) közel kétmilliárd forint pályázati összeget nyert ErdőLab projektjével annak kutatására, hogy miként növelhető az erdőgazdálkodás és a faipar együttes szerepe a klímaváltozás hatásainak mérséklésében. Az egyetem összes karát és Erdészeti Tudományos Intézetét (ERTI) bevonó négyéves kutatás a félidejénél jár. A projekt vezetője Borovics Attila, a SoE ERTI főigazgatója, vele beszélgettünk.
A Pécsi Tudományegyetem egyik intézménye is bekapcsolódott abba a programba, amelyben 13 szervezet az előrehaladott krónikus obstruktív tüdőbetegségben szenvedők életminőségének javítását célozza.
Már Kelet-Európában is megjelentek a japán fejlesztésű olvadék-akkumulátorok, írtuk egy tavaly novemberi cikkünkben, nem kellett azonban sokat várni a technológia hazai debütálására sem. Az első nátrium-kén kémiát alkalmazó akkumulátor február végén érkezett meg Magyarországra, amelyet a HUN-REN Energiatudományi Kutatóközpont (HUN-REN EK) telephelyén, a KFKI csillebérci campusán fognak beüzemelni a következő hetekben – írta az intézmény sajtóközleményében.
A termékcsalád nem csak a parlagfű allergiától szenvedő fogyasztók számára segít csökkenteni a tüneteket az allergiás időszakokban, rendszeres fogyasztása mindenki számára biztosítja az allergiás tünetek elleni immunitás kialakulásának erősödését.
A most induló második félévben mintegy 180 egyetemi startup-projekt indulhat el a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) több mint félmilliárd forintos támogatásával a Hungarian Startup University Program (HSUP)elnevezésű programban.
A nyilvánosan elérhető adatok, anyagok figyelmes nyomon követésével már hónapokkal előre lehet tudni, hogy milyen EU-pályázatok várhatók Magyarországon, és így ez segíti a kkv-k és nagyvállalatok jó időben való házon belüli felkészülését is – mutatott rá gyakorlati fókuszú előadásában Papadimitropulosz Alex, a Via Credit ügyvezetője a Portfolio mai EU Források 2024 című konferenciáján.
Elindult a Hungarian Startup University Program (HSUP) második féléve, ahol mintegy 180 egyetemi startup-projekt indulhat el a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) több mint fél milliárd forintos támogatásával.
A most induló második félévben mintegy 180 egyetemi startup-projekt indulhat el a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) több mint fél milliárd forintos támogatásával a Hungarian Startup University Program (HSUP)elnevezésű programban.
A napjainkban elérhető, zajos kvantumszámítógépeket szeretné pontosabbá és hatékonyabbá tenni az a mesterséges intelligencián alapuló szoftvercsomag, amit a Faulhorn Zrt. Qutility csoportja a HUN-REN Wigner Fizikai Kutatóközponttal közösen fejleszt az AI4QT projekt keretében. A hároméves nemzetközi együttműködés jelentősen hozzájárulhat az európai és a hazai kvantumtechnológiai fejlesztésekhez.
Intelligens, benzinkutakon működtethető szélvédőmosó rendszert fejlesztett ki a budapesti székhelyű, autószervizeléssel foglalkozó Ipsum-Tech Kft. a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal 201 millió forintos támogatásával - közölte a cég az MTI-vel.
Az eljárásnak köszönhetően az ablakmosótartályba csak a szükséges mennyiséget kell beletölteni a nagy kiszerelésű, utántölthető tartályból, így mellőzhető a felesleges vegyi és műanyaghulladék keletkezése.
A járművek jeladója információt ad az ablakmosó-folyadék szintjéről, egy számítógépes program pedig az automatikus pénztári fizetést teszi lehetővé a töltőállomásokon.