A vágás nélküli beavatkozás forradalmi újítás lehet a rákkezelésben, az országnak pedig hatalmas előrelépés az egészségügyi innovációk terén – mondta a Világgazdaságnak Deák Pál Ákos, a Semmelweis Egyetem és a Premier Med Egészségügyi, Oktató- és Kutatóintézet intervenciós radiológusa. Mint ismertette, a rádiófrekvenciás ablációs kezelés során vékony tűvel megszúrják a pajzsmirigydaganatot, felmelegítik, majd a hő elpusztítja a kóros sejteket. A folyamatos ultrahangképpel vezérelt eljárás a nyomon követéses tanulmányok szerint ugyanolyan eredményes, mint a hagyományos műtét. Az ambulánsan végezhető műtét során nincs fertőzésveszély, nem marad heg, jelentősen rövidül a felépülési idő, csökken a szorongás a beavatkozástól. A kezelés sokkal olcsóbb, mint a kórházban végzett műtét. Az eljárás iránt már most jelentős a külföldi szakmai érdeklődés, ami biztosíthatja a kutatásra fordított befektetés megtérülését.
Deák Pál Ákos elmondta, nemzetközi kutatások folynak annak érdekében, hogy az eljárást mielőbb és minél több szerv kezelésére és a rosszindulatú daganatok gyógyítására alkalmazzák. A kutatóintézet különleges innovációra készül, bekapcsolódik a Semmelweis Egyetem oktatási rendszerébe. Eddig 13 magyar és külföldi diák sajátította el a legújabb műtéti technikát az oktatóközpontban.
A Premier G. Med cégcsoport tavalyi árbevétele 2,5 milliárd, nyeresége 221 millió forint volt. Nagytarcsai logisztikai központja közel tíz éve készült el mintegy 460 millió forintból.
Forrás: Világgazdaság