Együttműködési megállapodást kötött a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalával (SZTNH), hogy közösen támogassák az innovatív vállalkozások piacra jutását – jelentette be tegnap Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai Minisztérium parlamenti és stratégiai államtitkára.
A tavalyi év bebizonyította, hogy az innovatív cégek teljesítenek a legjobban a nehéz időkben, emellett az is kiderült, hogy volt értelme bővíteni az előző évtized során a kutatási, fejlesztési és innovációs tevékenységek forrásait – közölte az államtitkár. Kiemelte, hogy az ilyen célokra csak tavaly 43 milliárd forinttal több jutott a költségvetésből, mint egy évvel korábban.
A tehetség, az ötlet, a magyar kreativitás hasznosulásához ugyanakkor szükség van az őket támogató állami szervezetek összefogására is, az NKFIH és az SZTNH ezt a segítő hátteret teremti meg számukra – indokolta az együttműködést a távirati iroda beszámolója szerint.
Az államtitkár a kutatási, fejlesztési és innovációs (KFI) tevékenység kiemelt színhelyének nevezte a felsőoktatást, ezért lenne fontos, ha a magyar egyetemeken a hallgatók, a kutatók és a piaci szereplők együttműködve dolgozhatnának.
Ismertette, hogy a felsőoktatás fejlesztésére 1500 milliárd forint jut a következő években, de a kormány sok egyéb intézkedéssel szeretné ösztönözni a KFI-tevékenységet.
Schanda Tamás kiemelte ezek közül a kooperatív doktori programot, a nemzeti laboratóriumok létrehozását, a tudományos és innovációs parkok kialakítását vagy a KFI-bértámogatást, amelynek február 22-ig meghosszabbították a jelentkezési határidejét. Hozzátette, hogy a nemzetközi összevetésben is egyedülálló juttatást a járvány első hulláma után körülbelül 23 ezren kapták meg, az év második felében pedig majdnem ötezer alkalmazottnak összesen négymilliárd forintot kértek a munkaadók.
Forrás: Magyar Hírlap