Ön itt áll: A HivatalrólSajtószobaA Hivatal a hírekbenNyomtatott sajtó
Elfogadta a Nemzeti Intelligens Szakosodási Stratégiát a kormány
2021. július 22.
Módosítás: 2021. július 22.
Olvasási idő: 2 perc
Azon dolgozunk, hogy Magyarországot a vállalati szektor hatékonyságának fokozásával 2030-ra Európa jelentős innovátorai közé léptessük elő – hangsúlyozta Bódis József

Az intelligens szakosodási stratégia kiemelt figyelmet fordít a kis-, a közép- és mikrovállalkozások megerősítésére, termelékenységük javítására – mondta tegnap Bódis József az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) felsőoktatásért, innovációért és szakképzésért felelős államtitkára. Továbbá nyomatékosította, a nagyjából két évig tartó koronavírus-járvány megmutatta, mennyi lehetőség, milyen hatalmas erő rejlik ebben a szektorban, valamint a magyar munkavállalók több mint kétharmadát foglalkoztató kkv-k stabil működését a jövőben is támogatni kell.

„Azon dolgozunk, hogy Magyarországot a vállalati szektor hatékonyságának fokozásával 2030-ra Európa jelentős innovátorai közé léptessük előre” – hangsúlyozta tegnap Bódis József, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) felsőoktatásért, innovációért és szakképzésért felelős államtitkára. Hozzátette: a kormány által elfogadott új Nemzeti Intelligens Szakosodási Stratégia (S3) többek között az értékteremtés és hatékonyság egyensúlyát megteremtve támogatja e törekvés valóra váltását – írta tegnapi sajtóközleményében az ITM. A 2021–2027-es fejlesztési időszakra érvényes intelligens szakosodási stratégia feltérképezi a nemzeti és regionális erősségeket, meghatározza a rájuk alapozható intelligens szakosodási irányokat. A stratégiában az érdekelt szereplők széleskörű bevonásával beazonosított nyolc kiemelt terület jelenik meg: a mezőgazdaság–élelmiszeripar, az egészség-, a gazdaság digitalizációja, a kreatívipar, az erőforrás-hatékony gazdaság erősítése, az energia és klíma, a szolgáltatások és az élvonalbeli technológiák fejlesztése – derül ki a közleményből. „A Nemzeti Intelligens Szakosodási Stratégia megalkotása és elfogadása mérföldkő a kkv-k versenyképességének fokozásában, a vállalkozói kedv támogatásában, az erősségek kiaknázásában. A kutatási és innovációs teljesítmény növelésén túl az S3 fontos eszköz a következő időszak kihívásainak hatékony kezelésében, legyen szó az ipari digitalizációról, a regionális gazdaságok fejlesztéséről, vagy akár a KFI együttműködések megerősítéséről” – hangsúlyozta Bódis József. Továbbá nyomatékosította: az egyetemi tudásközpontokra épülő Területi Innovációs Platformok országos hálózata kulcsfontosságú lesz a stratégiai célkitűzések hosszú távú és hatékony megvalósításában.

Forrás: Magyar Hírlap

Utolsó módosítás: 2021. július 22.
Visszajelzés
Hasznos volt az oldal információtartalma az Ön számára?