Ön itt áll: A HivatalrólSajtószobaA Hivatal a hírekbenNyomtatott sajtó
Európai szinten keresnek megoldásokat
2023. augusztus 02.
Módosítás: 2023. augusztus 02.
Olvasási idő: 2 perc

A projekt a Miskolci Egyetem koordinálásával valósul meg.

Aktuális társadalmi és gazdasági problémára keres megoldásokat európai szinten az Európai Unió European Institute of Innovation and Technology (EIT) Raw Materials tudásközpontja: arra, hogy milyen formában csökkenthető az európai gazdaság nyersanyagfüggősége, illetve milyen technológiai megoldásokkal fokozható a kutatási és innovációs tevékenységek hatékonysága a nyersanyaghiánnyal és a nyersanyagellátással kapcsolatos kihívások leküzdése érdekében. A projekt a Miskolci Egyetem koordinálásával valósul meg.

Magyarország számára is fontos és lényeges célkitűzés az ország nyersanyagfüggőségének enyhítése és a nyersanyagellátás és nyersanyag-felhasználás innovatív megoldásainak keresése, ezért a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) saját forrásból támogatja az EIT KIC Raw Materials szervezetben részt vevő magyar partnerek tevékenységét és a partnerség további fejlesztését. A „Hazai EIT KIC Raw Materials partnerség az innovációs ökoszisztéma fejlesztéséért – HAPAKO; 2021-1.2.1-EITKIC-2021-00003” projekt azzal a céllal került támogatásra, hogy összefogja és összehangolja az EIT KIC RM szervezetben részt vevő magyar szervezetek tagságát és pályázati tevékenységét, annak érdekében, hogy a magyarországi érdekeltek is első kézből részesülhessenek ezen a területen a megvalósuló fejlesztések és technológiai innováció ösztönző hatásaiból.

A projekt a Miskolci Egyetem koordinálásával, a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közhasznú Nonprofit Kft., a Pannon Pro Innovációs Szolgáltató Kft. és az UNEXMIN Georobotics Kft. részvételével valósul meg. Célja, hogy komplex tevékenységek keretében ösztönözze és elősegítse a projektben részt vevő tagok, közvetve Magyarország szerepét az EIT KIC Raw Materials társulásban, hogy a jelenlegi és jövőbeni partnerek minél aktívabban és sikeresebben tudjanak bekapcsolódni a társulás tevékenységeibe, lefedve a tudásháromszög összes aspektusát. Fő tevékenységek a kutatás-fejlesztés, az oktatás, valamint a vállalkozásfejlesztés. A partnerség célkitűzése, hogy integrálja az eddigi tapasztalatokat, támogassa az ötletgazdákat egységes eljárásrendben, és kialakítson a „jó gyakorlatok” alapján egy hatékony vállalkozásösztönzési módszertant. Szintén célja a vállalkozásfejlesztésen belül az EIT KIC RM társulás tevékenységének és programjainak népszerűsítése, hazai és nemzetközi szinten egyaránt, valamint lehetséges partnerek aktivizálása és bevonása, partnerkapcsolatok építése és partnerkereső tevékenységek megvalósítása révén. A közeljövőben a konzorcium több vállalkozásfejlesztési versenyt, rendezvényt és tájékoztató, toborzóeseményt fog megvalósítani a kívánt célokért.

Forrás: Észak-Magyarország

Utolsó módosítás: 2023. augusztus 02.
Visszajelzés
Hasznos volt az oldal információtartalma az Ön számára?