Hozzátette: az első gyakorlatorientált egyetemi startup program célja, hogy a legmagasabb szintű startup képzés megoldásközpontú gondolkodásra készítse fel a fiatalokat – tájékoztatott szerdai közleményében a minisztérium.
A befogadó egyetemek szakterületeiből adódóan a hallgatói csapatok változatos kompetenciákkal rendelkeznek, így a támogatott projektek témái is széles skálán mozognak. A kiválasztott tervek között megtalálhatóak az orvostanhallgatók szakképzésválasztását segítő megoldások, a gyermekek fizikai és mentális egészségét támogató, vagy a rossz látási viszonyok közötti közlekedés biztonságosabbá tételét célzó gyártási, automatizálási és robotikai projektek. De találkozhatunk különböző pénzügyi vagy agrárinnovációkkal, a napelemes rendszerek hatékonyabbá tételét célzó ötletekkel is – ismertette a részleteket Schanda Tamás.
A HSUP első évfolyamához a 2020–2021es tanévben 21 egyetemről közel 2100 hallgató csatlakozott. Elképzeléseik megvalósítását a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) ösztöndíja is segíti: egyegy kiemelkedő hallgatói csapat akár 3 millió forintos keretből gazdálkodhat. A csapatok munkáját ezen felül a kapcsolódó mentorprogram keretében a HSUP céges partnerei is számos felajánlással támogatják. További információ a program honlapján olvasható.
Az NKFIH kezdeményezésére és szakmai támogatásával létrejött program legközelebb a több mint hatéves múltra visszatekintő Budapest Startup Safarin mutatkozik be. A konferenciát a tavalyi évhez hasonlóan idén is egy innovatív online platformon rendezik meg április 21. és 23. között. Az esemény részletes programját a budapest.startupsafari.com weboldalon érhetik el az érdeklődők.
Forrás: Mandiner