Ön itt áll: A HivatalrólSajtószobaA Hivatal a hírekbenNyomtatott sajtó
A jövő gazdaságának fontos kulcsa
2022. április 06.
Módosítás: 2022. április 06.
Olvasási idő: 2 perc
A következő 20 évben azok az országok fejlődnek, melyekben húzóerő a kreativitás.

DEBRECEN. Az egyetemek szerepe az innovációs ökoszisztémában címmel tartott konferenciát a Gazdálkodási és Tudományos Társaságok Szövetsége (GTTSZ) a Debreceni Szakképzési Centrummal és a Debreceni Egyetemmel.

– Az innovációt nehéz megfogalmazni és még nehezebb sikerre vinni. Mi a felfedező kutatásoktól a sorozatgyártásig és a forgalmazásig terjedő láncot értjük innováció alatt. A Debreceni Egyetem az elmúlt időszakban igyekezett felfejlődni ahhoz a feladathoz, hogy sikeresen működjön egy kiterjedt vállalati együttműködési rendszerben – ismertette Janzsó Antal a keddi tanácskozáson. A GTTSZ főtitkárhelyettese szerint az oktatási rendszer munícióját elsősorban a haza javára kell fordítani.

– Az állam két dolgot tűzött ki célul ebből a szempontból: az intézményrendszer erősítését, valamint hogy helyet teremtsen a szabad kreativitás számára. Magyarország kutatási és innovációs szemszögből világszinten a középmezőnyben van, megelőzve a gazdasági teljesítményünket. Ezt fontos megőrizni, mert az elkövetkező húsz évben azok az országok fognak fejlődni, ahol a kutatás és a kreativitás húzóerő – mondta Birkner Zoltán, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) elnöke. – Hamarosan kezdődik a Tudományos és innovációs park program, országosan tizennégy park létrehozásával. A kormány 600 milliárdos beruházása új iparágak technológiai bázisait hozza létre az egyetemeken. Laboratóriumok, szakok és iparcsarnokok építésével létrehozunk egy olyan fizikai és szellemi teret, amelynek segítségével Magyarország a nyertese lehet a világban zajló ipari szerkezetváltásnak. Ebben a Debreceni Egyetem is kimagasló szerepet fog játszani – fogalmazott Birkner Zoltán. – 2025-re látványos eredménye lesz a fejlesztésnek hazánkban, s ez a gazdasági fejlődést is automatikusan maga után vonja.

Biotechnológia, energetika

– Tudomásul kell venni, hogy humán erőforrás nélkül a laborok és a gyárak életképtelenek. Ahhoz, hogy egy innováció sikeres legyen, a hallgatókat is be kell vonni – mondta Pintér Ákos.

A Debreceni Egyetem általános rektorhelyettese szerint a különböző tématerületeken sok fiatallal együttműködve végeznek munkát. Többek közt terápiás célú fejlesztések, biotechnológia, energetika, a vízzel kapcsolatos kutatások és a big data területén is sikeres eredményeket értek el a hallgatókkal.

Forrás: Hajdú-Bihari Napló

Utolsó módosítás: 2022. április 06.
Visszajelzés
Hasznos volt az oldal információtartalma az Ön számára?