Ön itt áll: A HivatalrólSajtószobaA Hivatal a hírekbenNyomtatott sajtó
A jövő a rendszerfüggetlen okosmegoldásokban formálódik
2020. november 04.
Módosítás: 2020. november 06.
Olvasási idő: 3 perc
INNOVÁCIÓ | Tőzsdei bevezetésre készül a smart home biznisszel foglalkozó magyar cég

Várakozáson felüli sikereket ért el itthon és külföldön a járvány ellenére is az ingat lanokba okos megoldásokat kínáló magyar startup, a Chameleon.

A világújdonságként rendszer független okos megoldásokat kidolgozó és telepítő Chameleon Smart Home Zrt. az elmúlt pár évben megötszörözte, konkrétan 2,5 milliárd forint fölé növelte cégértékét. A magyar társaság több világújdonsága is nagy piaci áttörést hozott, a Chameleon árbevétele ezért a járványügyi korlátozások ellenére 30 százalékkal nőtt, idén már elérheti a 200 millió forintot. A sikeres nemzetközi terjeszkedés, valamint a több százmillió forintos friss tőke bevonása tovább erősíti piaci pozícióit, és előkészíti a 2022-re tervezett tőzsdére lépést is – közölte a cég.

Világszerte robbanásszerű fejlődés előtt áll az okosotthonok, az otthoni okoseszközök piaca – hangsúlyozta Szarvas Péter, a Chameleon alapító tulajdonosa, hozzátéve, hogy mindez Magyarországon is új távlatokat nyit az ingatlanfejlesztőknek és a szolgáltatóknak egyaránt, az utóbbiak körét például egy új szakmával, a smart home szerelővel bővítheti. A magyar cég több fejlesztése áttörést hozott az okosotthonok piacán, mert a terméket nemcsak lakásokhoz, hanem komplett okosotthonrendszerekkel integrálhatóan is kínálják, ezzel a világon elsőként jöhettek létre okosotthonokkal kommunikáló okostársasházak, sőt okoslakóparkok is. A cég egyedisége rendszer függetlenségéből fakad, hidat képez az eddig zárt okosotthonok között, miközben kompatibilis és bővíthető más márkák szoftvereivel és hardvereivel. A Chameleon Smart Home elsőként dobta piacra mesterséges intelligencián alapuló, öntanuló fűtési szabályozóját, amelynek tökéletesítéséhez a Nemzeti Kutatási Fejlesztési és Innovációs Hivatal pályázatán támogatást is nyert. Az algoritmus már megszerezte a magyar szabadalmat, és megkezdődött a nemzetközi szabadalmaztatása is. Nemrég befektetési szerződést írtak alá a kkv-szektor egyik első számú tőkefinanszírozó partnerével. A magyar csapat a járványhelyzet ellenére megvetette lábát a kanadai piacon is, ahol Magyarország torontói főkonzulátusa és a HEPA Magyar Export Fejlesztési Ügynökség nyújt nekik folyamatos segítséget és kapcsolatot nagy nemzetközi lakás- és irodafejlesztő cégekhez. Máris aláírásra vár egy nemzetközi beruházó csoport új kanadai felhőkarcolójának „okosítására” szóló megbízás és egy 250 lakásos társasház okosmegoldásokkal történő felszerelése. Ennek a projektnek a sikere évente több ezer lakás Chameleonnal való szerelésére hozhat megrendelést.

A pandémia nyomán az angyaltőke-finanszírozás lelassult, ezért új finanszírozási tervet dolgoztak ki év végéig a Chameleonnál, ebben már szerepelt a 150 millió forintos külső forrás, és egy tőkefinanszírozó stratégiai partnerrel is egyeztetnek egy több millió eurós második körös tőkeemelésről – ez a tőzsdére lépés előszobája lehet.

Másodlagos cél a vállalkozásoknak való értékesítés bővítése, mindenekelőtt a villanyszerelőknek, nagy kereskedőknek, generál kivitelezőknek, lakberendezőknek és külföldi disztribútori partnereknek, white label – márkázatlan terméket vevő – partnereknek. Mivel egyelőre kevés a megfelelő szakember, a Chameleonnál kétszintű képzést alakítottak ki, kábelezést és szerelést, valamint programozást és integrációt oktatnak, és megkezdték az online tananyag összeállítását is, felkészülve a további Covidhullámokra.

Forrás: Világgazdaság

Utolsó módosítás: 2020. november 06.
Visszajelzés
Hasznos volt az oldal információtartalma az Ön számára?