A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal a piacvezérelt kutatás-fejlesztési és innovációs projektek keretében 700 millió forint támogatást különített el Kollaboratív Kórházi Információs Platform (KKIP) megvalósítására. Az Asseco által biztosított önerővel együtt közel 1,2 milliárd forint költségű fejlesztéssel a konzorcium tagjainak három év alatt, legkésőbb 2023-ra kell elkészülniük, de a résztvevők már a projekt futamideje alatt részmegoldásokkal támogatnák a betegellátás egyes területeit.
Az új, intelligens informatikai szoftver szakít a kórházi informatikai rendszerek megszokott adminisztrációs működési modelljével, a szoftver tudományos evidenciákon alapuló orvosszakmai szempontok szerinti folyamatszemléletre építve segíti az adatalapú döntéshozatalt – ezzel is támogatva azt, hogy a betegek élethossza növekedjen és életminőségük javuljon.
A KKIP fejlesztői célként fogalmazták meg, hogy több célcsoportnak időben és térben egyaránt elérhetővé tegyék és kiterjesszék a kórházi rendszer használatának határait, méghozzá szoros együttműködésben az eHealth rendszerekkel, köztük legfőképpen a Magyarországon már működő Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Térrel (EESZT). A rendszer, túllépve a jelenlegi kereteken, szorosabb és hatékonyabb együttműködést biztosít a páciens és az egészségügyi szolgáltató között.
Forrás: Napló